Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

ionel07196555

Citat din: dan sebastian din Februarie 02, 2015, 06:45:22 PM
Si la puscarie sa fie impreuna, sa nu duca saraca lipsa de ...  :rotfl:
Astia daca sint gramada toti la brutarie vor fi ei paznici si angajati brutari  =))

Vyktor

Nu este de ajuns ca ne au furat pana acum....mama lor de...... In puscarie tot pe banii nostri vor sta.
Daca nu se recupereaza prejudiciul nu ma incalzeste cu nimic ca ii baga la parnaie.
Confiscarea averilor si din partea mea pot sta liberi,  alaturi de boschetari.

D006

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 31, 2015, 09:50:47 AM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2015, 09:31:22 AM
Si un spor de 10 ani la pedeapsa pentru toti politistii corupti !  =))
Bineinteles... la fel si cu medicii, care spun ca ei nu iau spaga... ci ca primesc recunostinta clientului... dupa ce i-au conditionat actul medical! :P

  Pharaoane pana la medici vezi ca azi un judecator a impuscat 22 de ani de puscarie !!!!   cica acum politia e la rand ... :P

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Februarie 02, 2015, 10:48:38 PM
  Pharaoane pana la medici vezi ca azi un judecator a impuscat 22 de ani de puscarie !!!!   cica acum politia e la rand ... :P

Nu Dragos, la rand sunt cativa medici care au umplut buletinele de stiri pe toate canalele tv in ultimele 2 saptamani  :P :P
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Visurile erotice ale  milioanelor de barbati cu refulari sexuale sunt naruite. Diafana, delicata, suava silfida din Plescoi, va disparea din aspiratiile lor sentimentale. Din Plescoi va ramane doar faima carnatilor si numele unui roman XXL : Sub biroul lupului de mare sau Din Plescoi la Targsor.
Sa nu uiti Darie!

jenica67

   La Resita l-a luat pe medicul care aproba pensiile. Confiscat un apartament in Timisoara plus cabinetul lui ficasa, un apartament in Resita, banii si mititica. A fost filmat timp de cateva luni in cabinet, cum lua plicurile. Pacientii care au dat, toti au fost trimisi la comisie la Bucuresti.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

D006

   Arestarile au devenit o telenovela dar romanul traieste mai rau de la zi la zi . Ceva nu se leaga in toata povestea asta.  Daca justitia romana a ajuns sa fie laudata deoarece a aflat ca Nuți Udrea si-a luat poșeta Louis Vuitton  din banii lui Cocoș e cam jenanta situatia .
  Cica spalare de bani inseama ca folosesti bani obtinuti din infractiuni , gen Nuți a mancat bani de la Cocoș obtinuti din diferite afaceri oneroase . Le cale de consecinta si Biserica ortodoxa romana poate fi acuzata de spalare de bani doarece a acceptat pomeni in bani de la puscariasi si interlopi .

valter

Nu am nimic in comun cu politica si nici nu voi avea vreodat.
Da' circul asta ma unge la inima...circari, circuri, circuite, parandarate...o tara de  romani tiganizati , vai de europa care ne-a adoptat.

ps. In zece ani vom fi in pielea Greciei.
OM vedea.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

     Pentru a da mai mult circ la romani maine o aresteaza pe Nuți Udrea pentru ca a incalcat controlol judiciar , cica a vorbit prea mult . Am ajuns intr-o tara in care libertatea cuvantului a devenit doar o vorba in vant !
PS. Ar fi bine sa fim la nivelul Greciei , vom fi doar o colonie americana la frontiera de est a civilizatiei umane.

bio

#3474
... cit au mai praduit la tara asta   gasca lui Basescu.

ce prese4dinte de rahat am avut 10 ani . ....si-a lasat curva sa conduca tara .

Basescu-le !!!.. daca i o curva, o tii sa io tragi.... nu ii dai sa conduca o tara. Si o m-ai baga in fatza poate iese presedinta.

Daca "poporul;" a ales un presedinte bisnitar ... acum vedem rezultatele. Si abia este doar inceputul ca de acum incepe blonda sa verse.




bio

Citat din: dragos2006 din Februarie 04, 2015, 09:05:10 PM
     Pentru a da mai mult circ la romani maine o aresteaza pe Nuți Udrea pentru ca a ....... a vorbit prea mult . Am ajuns intr-o tara in care libertatea cuvantului a devenit doar o vorba in vant !
....

O baga la puscarie ca a furat . ... ce-o sa mai verse blonda dupa 2-3 nopti pe tzambal.

Toata gasca lui Basescu ajunge  la pu8scarie .

Unde s-a dus nevasta-sa lui Videanu cind a fost arestat "regele bordurilor"..??.. La Basescu s-a dus, ca doar el este seful gastii .

http://www.romaniatv.net/sotia-lui-adrian-videanu-vizita-secreta-la-vila-lui-traian-basescu_199696.html

D006

aceasta hecatomba este praf in ochii pulimii pentru formarea noii majoritati parlamentare si instalarea guvernului Iohannis. Deja Blaga are majoritate in senat , urmeaza sa se rezolve si la camera .

bio

... =))...

..... nu vezi ca zi de zi DNA-ul salta la cei care au fost in gasca lui Basescu .

Ca i-si face Blaga majoritate... sa fie sanatos... poate pentru popor va fi mai bine . Vom traii si vom vedea.

bucovineanu

Era cineva care ne explica cum Basescu a instaurat statul de drept in Romania. Acum vad ca a lasat-o mai moale.

bio

Citat din: bucovineanu din Februarie 04, 2015, 10:55:31 PM
Era cineva care ne explica cum Basescu a instaurat statul de drept in Romania. Acum vad ca a lasat-o mai moale.


.... nu are cum sa fie "cineva" cel care ne explica odata cum a instaurat basescu statul de drept.

Nu este ''cineva" cel care putea debita asa ceva... poate ca era doar un pulimec care vorbeste  : mult, prost si fara rost !.... =))