Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 25, 2014, 04:33:02 PM
Cum e mă sa ai minte de comunist răsuflat , să fi votat cu Ponta si dupa ce a pierdut sa-l vezi in Cavalli Club spargand mii de euro ?
Mai corect ceva peste 12000 de euro.
Sanatate tuturor apicultorilor

Kov iulian

Citat din: apivasmob din Noiembrie 25, 2014, 07:29:04 PM
Citat din: dragos2006 din Noiembrie 25, 2014, 04:33:02 PM
Cum e mă sa ai minte de comunist răsuflat , să fi votat cu Ponta si dupa ce a pierdut sa-l vezi in Cavalli Club spargand mii de euro ?
Mai corect ceva peste 12000 de euro.

Din cate am inteles acea valoare era in moneda acelei tari.
Convertit in Euro era cateva mii. ( cat au zis aia )

D006

Cu alte cuvinte , Ponta se pișă de sus pe cei 5 milioane de votanti ai sai . Problema e ca unii stau cu gura in sus si ii sorb orice picatura , doar , doar mai rod si ei ceva din ciolanul puterii.


D006

e piata libera si in domeniul spagilor . Indiferent de cat au luat spaga sper sa ia pedeapsa maxima TOTI !

stefan1

  Recent am vazut si o alta modalitate de imbogatire a gruparii din jurul lui Udrea-Cocos-Bica: cumparau si drepturi nelitigioase de la cei care aveau toate actele in regula dar care nu ajungeau la rand la plata despagubirilor din partea statului. Acestia se tineau totusi la pret, si gruparea accepta sa le plateasca pretul aproape real al proprietatilor, dar apoi, avand evaluatori cumparati, stabileau valori mult mai mari decat cele reale ale acelor proprietati, iar DIICOT-ul condus de Bica, aproba. Asa obtineau peste banii dati proprietarilor, inca de doua-trei ori valoarea acelor proprietati
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Domnu Stefan vedeti ca ati facut o confuzie ! e vorba de ANRP si nu de DIICOT !  Alina BIca este aresta pentru un dosar din 2011 cand era sefa la ANRP si nu avea nici o legatura cu DIICOT . Problema grava este ca atunci cand Ponta a numit-o sefa la DIICOT a primit aviz pozitiv de la SRI in privinta dosarului  .  Ori cei de la SRI sunt prea prosti ori sunt si ei implicati .

PS. Nu stiu cum se face ca justitia "băsistă"  in timpul "dictaturii Băsescu"  face atatea arestari in randul cunoscutilor presedintelui. Nutzi Udrea nu este implicata in acest scandal ea doar ciupea bani de la Cocos pentru as cumpara poșete de la Paris. Cand Cocos a ajuns in chingi a intervenit si divortul.

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

D006

Aste sunt lucruri marunte , problema e ca Ponta a facut o gaura in buget de vreo 6 miliarde de euro . Fiti siguri ca nimeni nu va fi tras la raspundere doar romanul va plati in continuare ca prostul.

amazon66

Vor venii vremurii cand vor regreta ce-i 10 ani de dictatura ,BASISTA,,, aici ma refer la alde OPRISAN.MAZARE etc Vor vorbi cU nostalgie ,la ce fel prezinta ,neamtul ,,vremurile viitoare

D006

Baselu a fost baiat de comitet cu baronimea pesedista .  Actiunile Codruței din timplul lui Base au fost doar antrenament , să vedeti ce urmeaza . Eu ii intrevad o cariera stralucita Codrutei.

oroles

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 26, 2014, 08:59:50 AM
....  Ori cei de la SRI sunt prea prosti ori sunt si ei implicati.

Cei de la SRI nu sunt prosti, numai ca uneori mai dau si avize pozitive in scopul de a determina infractori ca Bica sa lase garda jos. Sau poate la momentul acela nu aveau toate dovezile stranse. Sa nu mai spunem ca in dosarul in care Pescariu si Cocos au fost acuzati, stiau unde se afla si pixurile cu care s-au facut chitantele false pentru presupusul imprumut.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

stefan1

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 26, 2014, 08:59:50 AM
Domnu Stefan vedeti ca ati facut o confuzie ! e vorba de ANRP si nu de DIICOT !  Alina BIca este aresta pentru un dosar din 2011 cand era sefa la ANRP si nu avea nici o legatura cu DIICOT . Problema grava este ca atunci cand Ponta a numit-o sefa la DIICOT a primit aviz pozitiv de la SRI in privinta dosarului  .  Ori cei de la SRI sunt prea prosti ori sunt si ei implicati .
...

  Ai dreptate, eu am gresit.
  Cat priveste numirea la DIICOT, depindea nu numai de Ponta ci si de Basescu si, ca si cu Kovesi, numirea cred ca a fost o chestie de negociere intre presedentie si premier. Nu cred ca SRI-stii sunt prosti...

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 26, 2014, 08:59:50 AM
...
PS. Nu stiu cum se face ca justitia "băsistă"  in timpul "dictaturii Băsescu"  face atatea arestari in randul cunoscutilor presedintelui. Nutzi Udrea nu este implicata in acest scandal ea doar ciupea bani de la Cocos pentru as cumpara poșete de la Paris. Cand Cocos a ajuns in chingi a intervenit si divortul.

  Personal cred ca Nuti era piesa cea mai importanta, legatura intre politic, juridic si 'afaceristi'. Din inregistrari in alte cauze (vezi ALRO), se vede cat era de importanta in angrenaj.
  Cred ca ce s-a intamplat in ultima vreme este dovada luptei intre Servicii, dar si o reorientare a acestora, in perspectiva iesirii lui Base' din arena. Se stie ca Maior este nasul lui Ponta si conducea partea din Servicii care servea si pe Ponta. Spre sfarsitul de domnie, el a prins mai mult curaj, mai cu seama ca toate previziunile il dadeau pe Ponta ca nou presedinte. Ai vazut cat era Basescu de vexat ca e mana Serviciilor in urmarirea lui Udrea la Paris, de parca el nu tot prin Servicii si-a urmarit si infundat pe opozanti.Si in Justitie cred ca se face o schimbare si incep sa fie luati hoti din ambele tabere, iar Iohannis cred ca incurajeaza aceasta practica.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Alutus

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 25, 2014, 04:33:02 PM
Cum e mă sa ai minte de comunist răsuflat , să fi votat cu Ponta si dupa ce a pierdut sa-l vezi in Cavalli Club spargand mii de euro ?
As vrea sa spun ca are un tupeu incredibil, insa ar fi doar o banalitate. Trist, este doar faptul ca 5 Mil de oameni, i-au acordat credit. Unii dintre ei au scuza prostiei, restul au acelasi nivel moral, determinat strict, de interesul personal. Astept intalnirea nesimtitului, cu noul presedinte. Sa vad ce a mai ramas din aroganta individului. care striga vanat de furie la TV: Atunci cand ati venit la mine in birou, nu domnule Iohanis!? Adica in mosia lui, a ma-si,  rezervata de soarta pentru vecie. Numai sa nu-l mance pana atunci , derbedeii lui. Oricum se va intoarce la stadiul initial, cel de derbedeu. Este doar o problema de timp. Cu cat timpul este mai lung, cu atat agonia va fi mai amuzanta. Acum procedeaza cu totii, ca strutii. Capul la nisip si ghearele pe manetele guvernarii. Cand vor cadea, va fi un cutremur, vor cadea toti trepadusii, de la tote nivelele si vor ramane iarasi someri. Aici este marea lor disperare.
Sa nu uiti Darie!

mape 48-petru manea

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 26, 2014, 02:23:17 PM
Aste sunt lucruri marunte , problema e ca Ponta a facut o gaura in buget de vreo 6 miliarde de euro . Fiti siguri ca nimeni nu va fi tras la raspundere doar romanul va plati in continuare ca prostul.

in ce fel a facut gaura de 6 miliarde---eu stiu pe unul care inca locuieste clandestin la Cotroceni ca a facut o datorie pentru Romania de 20 de miliarde  in timp ce baga bani in ministerul lui udrea de unde sa furat ca in codru---poate avem ocazia sa ajunga pe la DNA si aceasta parasuta