Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: bio din Noiembrie 21, 2014, 09:49:12 AM
In ultimile  ore nu m-am prea uitat la Stiri, am pazit la BLAK FRIDAy..:)...nici nu mai stiu cite am luat..:)

Eu as vrea sa imi iau un compresor sa imi fac un aparat de sablat.

bio

Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 21, 2014, 07:45:02 AM
......
Una din cheile lui basescu a cazut---urmatorul va rog  :yes:

...inteleg ca sunt mai multi care trebuie sa cada ......in incheierea  listei sa fie dl Basescu ?

oroles

Citat din: Kov iulian din Noiembrie 21, 2014, 09:56:58 AM
Citat din: bio din Noiembrie 21, 2014, 09:49:12 AM
In ultimile  ore nu m-am prea uitat la Stiri, am pazit la BLAK FRIDAy..:)...nici nu mai stiu cite am luat..:)

Eu as vrea sa imi iau un compresor sa imi fac un aparat de sablat.
Ai nevoie de compresor cu debit mare.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Aurel

Citat din: bio din Noiembrie 21, 2014, 10:44:49 AM
Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 21, 2014, 07:45:02 AM
......
Una din cheile lui basescu a cazut---urmatorul va rog  :yes:

...inteleg ca sunt mai multi care trebuie sa cada ......in incheierea  listei sa fie dl Basescu ?
Nu are cum, e cel mai :).A avut si are cea mai :)echipa.Buna pentru Romania,lucru garantat de unii. :)

mape 48-petru manea

Citat din: bio din Noiembrie 21, 2014, 10:44:49 AM
Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 21, 2014, 07:45:02 AM
......
Una din cheile lui basescu a cazut---urmatorul va rog  :yes:

...inteleg ca sunt mai multi care trebuie sa cada ......in incheierea  listei sa fie dl Basescu ?
cineva spunea la TV ca ar fi vreo 40.000 ---eu cred ca mai multi ---unde sa inchizi asa multi ---eu zic ca mai bine sa-i inpuste  =)) =)) =)) am glumit

minicu

Punem mana de la mana si mai construim puscarii sau terminam canalul Siret - Baragan
Nu mi-e frica de munca! Dorm linistit langa ea!

pharaonu75

Eu as face cu ei un canal Carei-Marea Neagra!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

oroles

Romanul este invatat sa abuzeze de lege. Oricat de buna ar fi legea (si avem legi bune!), fie nu este aplicata corespunzator, fie se gasesc modalitati de ocolire a legii. Legea bunului simt nu functioneaza la romani. La occidentali functioneaza intr-o oarecare masura.

In cazul garantarii proprietatii. Maine daca se permite sa il impusti pe hotul prins la furat vei gasi vecini care se impusca deoarece se dusmaneau de zeci de ani si se justifica spunand "L-am prins la furat." Din punctul meu de vedere, pentru garantarea proprietatii ar trebui sa se procedeze astfel: orice proprietate trebuie granituita (pus gard, panouri de avertizare etc.), nu transee cum a facut italianul din articolul exemplu.  La patrunderea oricarui individ pe o proprietate privata sa poti sa ii dai una in cap. Daca ti-a scapat vaca pe ogorul unuia e bine sa te duci sa il anunti intai si apoi sa mergi cu el sa iti recuperezi animalul si sa ii platesti daunele (daca are pretentii). Asa vad eu ca s-ar garanta proprietatea.

Ma uitam la History TV la mai multe seriale. De exemplu la Colectia de la Count's Kustoms, cand Danny opreste pe strada pe vreun proprietar de masina care i se pare interesanta  isi arata intai bunele intentii si se roaga de el sa nu il impuste. La fel si in Pe urmele antichitatilor. Cand cei doi intra pe proprietatea cuiva, chiar daca e plina doar de vechituri, principala grija a celor doi este sa nu fie impuscati. Deci asta cu proprietatea e simpla. Pui panou de avertizare si ingradesti. Daca nu se conformeaza si nu pastreaza distanta ii dai in cap. Asa sunt sigur ca vor munci mai multi pamantul (Socrul meu nu cultiva un ogor deoarece se afla la distanta de casa lui si hotii ii fura cam tot) si nu le va fi frica de suti. Am putea sa lasam si noi stupii in mijlocul tarlalei fara paza. Si lucrurile ar merge mai bine in tara asta.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

ionel07196555

Citat din: bio din Noiembrie 21, 2014, 10:44:49 AM
Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 21, 2014, 07:45:02 AM
......

...inteleg ca sunt mai multi care trebuie sa cada ......in incheierea  listei sa fie dl Basescu ?
Chiar asa prost il credeti pe MARINAR ?
Asta a scos jaru cu mina altuia.
Peste vro 5 ani vom gasi scris pe aici ca a fost cel mai tare presedinte post decembrist

mape 48-petru manea

Inainte de"89 lasam pavilionul in camp si si mergeam la 7-10 zile odata si nu se intampla nimic--acum e libertate si democratie  :uimit:

bismark

   Mai,mai daca spui ca ,,inainte ca era mai bine,, zice ca esti comunist, azi daca unul te fura altul te injura cica e libertate si democratie si atunci cind azi spune una si miine alta total invers are voie ca e politica, nu mai stii ce sa crezi,oare in ce lume am ajuns? ))/ ))/ :qp:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Kov iulian

Citat din: Kov iulian din Noiembrie 17, 2014, 09:19:25 AM
Rezultatele alegerilor via Antena 3 .

Domnul Ponta a castigat
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Citat"Am deschis cărţile de mai multe ori, atât pentru curiozitatea mea personală, dar şi pentru că am fost căutată de mai multe persoane importante care au vrut să afle răspunsul. Pot să vă spun că domnul Ponta va câştiga, sută la sută el iese preşedinte. Nu spun asta pentru că ţin cu dumnealui, bine ar fi fost să iasă domnul Iohannis pentru că este un om mult mai sincer decât domnul Ponta. Ar fi fost mai bine pentru toată România să iasă Klaus Iohannis. Nu ştiu dacă vă dezamăgesc cu acest răspuns, dar asta este viaţa, în carte aşa s-a arătat", spune clarvăzătoarea Sara Adela.

http://observator.tv/politic/una-dintre-cele-mai-bune-clarvazatoare-din-romania-arunca-bomba-el-va-castiga-suta-la-suta-139079.html

Bătrânul

 :welcome: :thanks:

Alutus

Citat din: oroles din Noiembrie 17, 2014, 12:27:22 PM
Spre deosebire de tine eu nu am sters pe pamant cu cei din neamul meu ci numai cu politicienii.
Nu vad ce legatura are neamtul cu mandria de a fi roman.
Am mai spus si repet inca o data, ca sunt roman ca accept situatia cu bune si cu rele, de multe ori am fost dezamagit de evolutia noastra, acum sunt mandru si increzator in viitor, insa nu sunt de accord cu exagerarea unor merite mai mari sau mai mici, mai ales prin defaimarea altor natiuni. Pentru progresul unei entitati oarecare, in cazul nostru natiunea romana, este mai importanta recunoasterea propriilor scaderi decat emfaza bazata pe dorinte sau realizari cu relevanta zonala. Pentru mine relevante , cu impact de necontestat asupra civilizatiei mondiale, sunt mai ales urmatoarele personalitati romanesti: Conrad Haas, Hermann Oberth, George Emil Palade, Herta Muller, Stefan Hell.
Tot pe aceeasi tema, poate-mi explici si mie toponimia urmatoarelor localitati: Bacau, Iasi si Chisinau. Daca vrei poti.

Sa nu uiti Darie!

D006

Cum e mă sa ai minte de comunist răsuflat , să fi votat cu Ponta si dupa ce a pierdut sa-l vezi in Cavalli Club spargand mii de euro ?