Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: bismark din Iulie 15, 2014, 07:42:39 AM
   1 Eu mi-am trait traiul,mi-am mincat malaiul,am o pensie pe care mi-a taiat-o marinarul si mi-au reintregit-o astilalti asa ca nu am de ce sa fiu ingrijorat
  2 dar am si eu copii mari cit dumneata care umbla bezmetici prin lume pentru un banut.
   3Iar daca mi-au spalat cineva creierul cum redati aceasta placa toti cei care aveti otrava in suflet turnata de noii imbogatiti prin furt eu nu mai am nevoie de prea multa minte,eu simt cit inca mai misc si  constat.

1 ce ti-a taiat marinarul ???? habar nu ai ce s-a intamplat !!! e vorba de contributia la fondul de sanatate sau matale ei ochi albastri si beneficiezi de pensie speciala.
2 Traim in era globalizarii , bravo lor ca se descurca si pe alte meleaguri
3 In viziunea ta mai ai nevoie de minte doar pentru a te hrani si a dormi . De ce cei ca tine mai au drept de vot ???

oroles

Pe intelesul tuturor, reducerea CAS-ului cu 5% la angajator nu aduce niciun ban in plus in buzunarul nostru ci bani in buzunarul angajatorului cinstit. Cel care va dori sa angajeze la negru va continua, ca si pana acum.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Exprimare de Harvard:

Ioana Petrescu: Deci data trecută, încă o dată v-am spus, când s.-a scăzut CAS, veniturile nu au avut de suferit. Mai mult decât atât, evaziunea fiscală a crescut vertiginos, deci clar există un prag peste care angajatorii nu vor să-şi mai plătească angajaţii şi peste care vor să facă evaziune fiscală la greu şi noi trebuie să coborâm acest prag şi să reducem CAS pentru avea mai mulţi angajaţi în piaţa reală ca să contribuie pentru pensionari.


Poate prin dosul Harvardului!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

orbanstefan64



orbanstefan64

#2600
sa avem sanatate cu totii dar chinuim copiii ,batrini.............sanatatea cultura ................totul la pamint televiziuni cu stiri socante sa fure ochii omului de rind si,si .......dar nicio grija DOMNILOR  tot mereu socotelile se incheie la urma indiferent cine am fost............ in groapa tot oase goale vor fi !!!!!!
putina liniste ne prinde bine

https://www.youtube.com/watch?v=vMJOZjKBTg0#t=12
http://youtu.be/vMJOZjKBTg0

Doamne ajuta!!!

oroles

Mi-a placut la nebunie citatul din Orwell, domnule Orban Stefan!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bismark

   Fanica, ai fost pe sufletul meu cu citatul, dar eu spun ca si sa nu votezi este tot o complicitate cu hotii,findca clanurile mafiote vor vota intodeauna cu doua miini (vezi voturile din parlament la doua miini) si ei vor hotari soarta noastra.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

orbanstefan64


D006

Citat din: orbanstefan64 din Iulie 16, 2014, 08:48:54 PM

putina liniste ne prinde bine

  La umbra  linistii se fura cel mai bine ! ASTA VREA PONTA ! un popor de linistiti si el impreuna cu baronii sa faca ce vrea muschiul lor !

Alutus

#2605
Citat din: oroles din Iulie 13, 2014, 07:35:11 PM
Alutus, interpreatand ceea ce spun eu nu esti cu nimic mai presus de Gadea de la Antena 3. Si vezi ca iti lipseste un simt... Ala al 6-lea. Altfel nu imi explic continutul postarilor tale.
Duca nu reusesti, este o problema. 
Daca al saselea simt, se raporteaza la sentimente si expresii ca acestea : eu l-am urat , neamt, tacsu (tac-su), cel mai lipsit de character, atunci declar ca nu  il am. Ma intreb insa daca nu cumva acestea provin din periferia mitocului si din  spitalul cu gratii la ferestre .
   Poate ca  infioratoarea crima din  estul  continentului, ii ajuta pe vitejii denigratori, sa inteleaga mai bine, ce ar fi insemnat << curajul>> Regelui Mihai, in fata Krasnaia Armia si a pumnului lui Visinski . Sfarsitul familiei tarului Rusiei, a fost doar un preambul al valului de crime, care colcaiau in mintea bolnava a bolsevicilor.
   
   
Citat din: bismark din Iulie 15, 2014, 07:42:39 AM
   Iar daca mi-au spalat cineva creierul cum redati aceasta placa toti cei care aveti otrava in suflet turnata de noii imbogatiti prin furt eu nu mai am nevoie de prea multa minte,eu simt cit inca mai misc si  constat.Hotul striga hotul si arata cu degetul spre altul. Imi pare rau ca m-am bagat in aceasta mocirla. Nu mai raspund la provocari ramin un comunist asa cum spui.Cu reespec pentru oamenii cinstiti ))/ :qp:
Nu va faceti probleme in privinta asta. Nu sunteti mai communist decat ... mine , de exemplu. In legatura cu  manipularea, voi cita doar cateva situatii de remanenta a activitatii de spalare a creierului cu consolidare genetica:
   1 La 23 de ani de la reabilitarea prin lege a formei  verbale <<sunt >> in defavoarea slavo-comunistului <<sint>> (introdus ca un mijloc suplimentar de ruptura, fata de mama Europa), foarte, foarte multi tineri  nascuti dupa 1993, se exprima inca <<sint>> desi  la scoala, sunt invatati sa se exprime correct.
   2 Persistenta utilizarii termenului << matca >> in defavoarea celui de <<regina>> , generalizat de comunisti , in aceleasi scopuri.
   3 Acceptarea imediata si fara comentarii a zilei de 8 martie, ca pe o sarbatoare nationala, traditionala. 
         Undeva intr-o postare anterioara, un user respectabil, propunea aducerea la conducerea tarii, a tineretului scolit la Harvard, ca solutie pentru redresarea tarii. Rezultatul s-a vazut luni  13 Julie la Cotroceni. Momentul adevarului! Un delir!
   Otrava din suflet? O stare fireasca, atat timp cat cauzele ei sunt barbaria comunista, reaua credinta, impostura, incompetenta, nepotismul, hotia,  minciuna, si multe alte asemenea virtuti . Renuntarea la aceasta, ar insemna defetism, renuntarea la convingeri si la idealuri, aplecarea capului, acceptarea, din nou, a unei soarte nefericite, inabusirea adevarului, instaurarea linistii, acea liniste pe care, in '90  o clamau pentru Iliescu cumetrele: Vrem liniste ! Lasati-l sa lucreze! Priviti unde am ajuns prin liniste.



Sa nu uiti Darie!

marian sima

Aseara pe TVR a fost un documentar destul de explicit despre cine conduce politica inclusiv in America.
700 miliarde de dolari sa luat din fondul de rezerva American si sa dat la banci,directori bancilor si-au dat prime si salarii de milioane de dolari.
Omul de rand care a fost dat afara de la servici datorita crizei si care a mai avut si credite la banca a fost executat silit.
Ca sa nu mai zic de asigurarile de viata pe care firmele le faceau pe angajator ,acesta murea subit de tanar si angajatorul castiga 5 milioane de dolari .

A fost un documentar in care sa aratat destul de clar ca banul si cel care-l detine conduce lumea.

O societate in care clasa de mijloc este masiva este o societate de viitor.
Nu stiu daca acel film mai poate fi urmarit insa  a fost un documentar interesant.

NiKoN

Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

Kov iulian


Alutus

#2609
Astazi 21 iulie, se va hotari cine va fi candidatul opozitiei pentru Cotroceni. Clanul Sarbu- PSD sta de veghe, avand la indemana tulumbele cu dejectii ale vidanjelor marca Voiculescu- Ghita. Aceluia desemnat, nu-i va ajunge apa Dunarii, pentru a se curata de zoaiele ce vor fi aruncate asupra sa. Va fi rand pe rand, securist , SS-ist, pedofil, canibal, homosexual, separatist- iredentist, ungur -neamt -rus, catolic- musulman, traficant de heroina si de AKM-uri, proprietar a sase  case in  Gusterita ???, poligam si poliglot si altele despre care el nu stie... dar noi vom sti!
Sa nu uiti Darie!