Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

dodo79

Citat din: Din lanul de fasole din Iunie 09, 2014, 12:02:13 AM
Oare un om nu poate învăţa ceva de la albine?
Nu se poate ,am devenii foarte multi oameni harnici.unde ar mai fii puturosii cu ajutoare sociale numai buni ptr votare? :hi:

cornelioandanciu

Citat din: dodo79 din Iunie 09, 2014, 12:06:07 AM
Citat din: Din lanul de fasole din Iunie 09, 2014, 12:02:13 AM
Oare un om nu poate învăţa ceva de la albine?
Nu se poate ,am devenii foarte multi oameni harnici.unde ar mai fii puturosii cu ajutoare sociale numai buni ptr votare? :hi:
Unde sa fie? Pe strada pe care stau eu acuma.Ocupatia principala este privitul in gol!Si toti sint prin baruri.N aiba stie din ce traiesc!
Va salut.

marius_vfp

cornel , acesta este produsul societatii pe care o preaslavim si ingradim. nu comentez ce se intampla in randul copiilor din scoli ca  i-mi sare tensiunea
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

mape 48-petru manea

Citat din: dragos2006 din Iunie 08, 2014, 09:13:13 AM
 
  Guvern de incompetenti adus la putere de prostimea alienata mintal.

Eu am votat pentru a veni la putere acesti "incompetenti " si au mai votat inca cateva milioane ---la spusele celui de mai sus m-am simtit vizat ---postarea mea a fost un raspuns la cele scrise mai sus ---nu am dat nume si nu trebuie sa se supere nimeni

D006

  Stii ce-mi pare cel mai rău ? că  eu si alti cateva sute de mii de liber-profesionisti suntem obligati sa platim pensia celor ca tine !
  Statistic si sociologic este demonstrat ca marea masa de votanti PSD ESTE REPREZENTATA DE PROSTIME ! . Că mai sunt si smecheri inteligenti care voteaza cu PSD-UL asta e excepria . Aia voteaza pentru a se imbogati si mai mult pe seama prostimii.
  Mape nu uita !!! NU ESTE UN PACAT SA TE NASTI PROST , PACAT ESTE SA MORI PROST !!! inca te mai poti salva.

Aurelian A.

Fiecare voteaza cum crede dar patriotii voteaza PRM :stop_the_war:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

pad3

Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 09, 2014, 12:22:41 PM

Eu am votat pentru a veni la putere acesti "incompetenti " si au mai votat inca cateva milioane ---

inseamna ca ne datorezi scuze. tu si cateva milioane (?) de tigani si asistati sociali (bolnavi de lene si prostie)
cat de incompetent a fost guvernul tau daca ne-a scumpit carburantii si statul a pierdut bani grei? cine a castigat oare? cumva omv si omul care-a luat comisionu?
bravo tie c-ai votat, poate atunci parea solutia corecta. dar sa sustii asta acum dupa tot ce au facut? las-o moale pana nu ma apuc sa-ti calculez prejudicii. votul tau si a celor cateva milioane m-au facut la buzunare
somnul ratiunii naste monstri

bucovineanu

Fratilor orice am vota e "aceeasi Marie cu alta palarie". Cei care ajung la ciolan se gandesc numai cum sa-si umple mai repede buzunarele si numai la televizor arata ca se gandesc la "biata tarisoara, la Romania" vorba lui Caragiale. Nu are rost sa ne facem sange rau si sa ne certam. Numai TEPES ar putea face azi ordine in Romania.

dodo79

Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 09, 2014, 12:22:41 PM
Citat din: dragos2006 din Iunie 08, 2014, 09:13:13 AM
 
  Guvern de incompetenti adus la putere de prostimea alienata mintal.

Eu am votat pentru a veni la putere acesti "incompetenti " si au mai votat inca cateva milioane ---la spusele celui de mai sus m-am simtit vizat ---postarea mea a fost un raspuns la cele scrise mai sus ---nu am dat nume si nu trebuie sa se supere nimeni
sa nu uitam ca aceeasi prostime l-au adus si pe basescu,printre care si eu.aceeasi prostime l-au facut mare pe ponta.asta ptr ca avem sangele acela de tigan care se da la plasuca.
intentia mea nu a fost sa va jignesc ptr ca nu cred ca traiti din ajutor social.
iar daca ati votat cu Ponta si ai lui a fost libera d-voastra alegere.nu cred ca ati facut-o ptr plasuca.
nu m-am simtit eu cel vizat dar vreau sa las loc de "buna ziua" :hi:

Vyktor

Citat din: bucovineanu din Iunie 09, 2014, 03:54:46 PM
Numai TEPES ar putea face azi ordine in Romania.

Nu as fi asa de sigur. La cat de corupti sunt toti cei care ajung in "fruntea" acestei tari,  cred ca si Tepes ar lua o pe aratura.

D006

Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 09, 2014, 12:22:41 PM
Citat din: dragos2006 din Iunie 08, 2014, 09:13:13 AM
 
  Guvern de incompetenti adus la putere de prostimea alienata mintal.

Eu am votat pentru a veni la putere acesti "incompetenti " si au mai votat inca cateva milioane ---la spusele celui de mai sus m-am simtit vizat ---postarea mea a fost un raspuns la cele scrise mai sus ---nu am dat nume si nu trebuie sa se supere nimeni

  Pe mine ma deranjeaza doua aspecte :
1) sunt obligat ca liber-profesionist sa-ti platesc tie pensia si altora de teapa ta . Stiti treaba cu noua lege.  Eu vorbesc la modul general , noi care producem trebuie sa tinem in spate o groaza specimene comunistoide asemenea lui mape sau Visinescu.
2) Din cauza specimenelor gen mape , copii mei trebuie sa-si caute viitorul prin alte țări.

  E demonstrat statistic si sociologi ca votantul psd este un tip slab pregatit , fara prea multa inteligenta , pe scurt ... un ratat. Eu le spun boschetari.

bio

Dragoshe las-o naibii..!..acum ti-a cazut pata pe dl. Mape..??

Citat din: dragos2006 din Iunie 09, 2014, 05:36:39 PM
......
  E demonstrat statistic si sociologi ca votantul psd este un tip slab pregatit , fara prea multa inteligenta , pe scurt ... un ratat. Eu le spun boschetari.

Dragosh..??..Dragosh, dupa tine ,care naibii o fi partidul ala care spui tu ca ar scoate tara din rahat ?

Ca tot spui de PSD. Am simtit pe pielea mea ca timpul guvernarilor de stinga "carnea de golan" se scumpeste..:)) ..--adica creste pretul la ziua de munca la zilierii care ii luam cind avem nevoie de ajutor.

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Iunie 09, 2014, 05:36:39 PM
  Pe mine ma deranjeaza doua aspecte :
1) sunt obligat ca liber-profesionist sa-ti platesc tie pensia si altora de teapa ta . Stiti treaba cu noua lege.  Eu vorbesc la modul general , noi care producem trebuie sa tinem in spate o groaza specimene comunistoide asemenea lui mape sau Visinescu.
2) Din cauza specimenelor gen mape , copii mei trebuie sa-si caute viitorul prin alte țări.

  E demonstrat statistic si sociologi ca votantul psd este un tip slab pregatit , fara prea multa inteligenta , pe scurt ... un ratat. Eu le spun boschetari.

Cand traiesti intr-o societate, ai si OBLIGATII, nu doar DREPTURI.
Democratia este prost inteleasa si mult mai prost aplicata in Romania.
Dragos, parintii tai au primit/primesc pensie tot din munca altora, iar tu, la randul tau, vei primi pensie din munca celor care acum sunt pe bancile scolilor sau poate chiar nu s-au nascut.

Visinescu este scos tap ispasitor... a executat ordinele unora care acum cocheteaza cu Top 500 milionari, dar de care nu se poate atinge nimeni...

Copiii tai isi cauta viitorul prin alte tari doar daca tu nu esti in stare sa le asiguri o educatie, un viitor si un start in afaceri. :wink:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: pharaonu75 din Iunie 09, 2014, 08:12:56 PM

1)Dragos, parintii tai au primit/primesc pensie tot din munca altora, iar tu, la randul tau, vei primi pensie din munca celor care acum sunt pe bancile scolilor sau poate chiar nu s-au nascut.

2)Visinescu este scos tap ispasitor... a executat ordinele unora care acum cocheteaza cu Top 500 milionari, dar de care nu se poate atinge nimeni...

3)Copiii tai isi cauta viitorul prin alte tari doar daca tu nu esti in stare sa le asiguri o educatie, un viitor si un start in afaceri. :wink:
1) Gresit ! fiscul imi ia banii pentru fondul de pensii dar NU a semnat nici un angajament cu mine ca imi va plati pensie macar intr-un viitor ipotetic.
2) Gresit ! Visinescu putea sa nu execute ordinele si ar fi avut parte de o moarte onorabila.
3)Gresit ! pt. ca vreau sa le asigur o educatie , un viitor si un start in afaceri e nevoie sa scape din marasmul de prostie impus pe psd.

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Iunie 09, 2014, 09:38:44 PM
1) Gresit ! fiscul imi ia banii pentru fondul de pensii dar NU a semnat nici un angajament cu mine ca imi va plati pensie macar intr-un viitor ipotetic.
2) Gresit ! Visinescu putea sa nu execute ordinele si ar fi avut parte de o moarte onorabila.
3)Gresit ! pt. ca vreau sa le asigur o educatie , un viitor si un start in afaceri e nevoie sa scape din marasmul de prostie impus pe psd.

1. Statul nu a semnat contract cu tine pentru multe si totusi ti le ofera!
2. Vorbe frumoase... sa fi fost tu in locul lui si atunci mai discutam...
3. No comment... pentru ca nu vreau sa iti dau dreptate... =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube