Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

bismark

   Am mai spus-o,  sint doua tabere cei de stinga sint fostii nomenclaturistii de prin conducerea PCR iar cei din dreapta fostii securisti,turnatorii si cei care au pus mina pe terenuri,fabrici pe unde erau in conducere la vremea privatizarilor.Si unii si altii sint vinovati de pradarea acestei tari (Sint oameni cinstiti in ambele tabere)dar nu pot face nimic pentru ca sistemul sa intarit atit de mult incit va fi foarte greu de curatat,nu exista onoare si nici rusine pina mai ieri se injurau de mama si acum se pupa.Rusine sa le fie. 
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

oroles

Ma crucesc cati sunt arestati zilnic. Propun o rubrica de stiri "Arestarea zilei". :D
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pistol28

Paine si CIRC.

Cati sunt inchisi ?
Sunt doar scuturati, sa le vina mintea la cap si sa mai SPONSORIZEZE si ei partidul  X, ca doar la toamna sunt alegeri.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

bucovineanu

Paine nu prea, circ cat cuprinde.  :smile:

pistol28

Painea este cu 9% TVA, fata de 24%, deci este mai ieftina.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

D006

  Toate masurile economice luate de Ponta sunt un esec total . TVA 9% la paine nu a adaus nici un leu in plus la buget si nici painea nu s-a ieftinit. Acciza de 6 centi pe litru nu ca nu a adus bani la buget ci a dus la scaderea incasarilor bugetare din acciza pe combustibil deoarece consumul a scazut cu 16% !!!!!!!!!!  marii transportatori alimenteaza acum din Ungaria , Austria , Bulgaria , etc.
  Guvern de incompetenti adus la putere de prostimea alienata mintal.

mape 48-petru manea

Mai prostovane vezi in calendar ca este sarbatoare si te mai crezi si credincios  ))/ :qp:

D006

Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 08, 2014, 11:04:12 AM
Mai prostovane vezi in calendar ca este sarbatoare si te mai crezi si credincios  ))/ :qp:

  Cu cine vorbesti ?

cornelioandanciu

Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 08, 2014, 11:04:12 AM
Mai prostovane vezi in calendar ca este sarbatoare si te mai crezi si credincios  ))/ :qp:
Domnule, nu-i frumos sa jignesti un coleg de forum care are curajul sa-si exprime liber opiniile. Are dreptate, un guvern de incompetenti, ca de altfel toate guvernele care au distrus tara dupa 1989 incoace!
Va salut.

mape 48-petru manea

Citat din: cornelioandanciu din Iunie 08, 2014, 04:05:52 PM
Citat din: mape 48-petru manea din Iunie 08, 2014, 11:04:12 AM
Mai prostovane vezi in calendar ca este sarbatoare si te mai crezi si credincios  ))/ :qp:
Domnule, nu-i frumos sa jignesti un coleg de forum care are curajul sa-si exprime liber opiniile. Are dreptate, un guvern de incompetenti, ca de altfel toate guvernele care au distrus tara dupa 1989 incoace!

Pai mi-am exprimat si eu opinia despre cineva care si-a ""exprimat liber opiniile " sau viceversa nu este voie ?

D006

Nea mape ai noroc ca esti nascut in 48 ca altfel iti dedicam doua pagini de forum in care faceam misto de tine fara  sa ma repet.
  Oricum , atentie mare ca te joci cu curul gol pe lăngă zdrănga sculata !

dodo79

Citat din: dragos2006 din Iunie 08, 2014, 09:50:51 PM
  Oricum , atentie mare ca te joci cu curul gol pe lăngă zdrănga sculata !
parca era pitic  :D

marius_vfp

asta pana ce-l gadili , apoi devine zdranga .

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Din lanul de fasole

Iar mă bag ca musca-n lapte. Zic eu, fără intenţia de a jigni pe cineva, că nivelul discuţiei de aici a ajuns la  ceea ce-mi  povestesc vecinii care mă viziteză, adică la nivelul  discuţiei consumatorilor de la boutique-ul din sat. Vă prezint scuzele mele pentru că am îndrăznit să o afirm. Vă rog să mă scuzaţi că nu pot participa la bârfa dumneavoastră.
C. Pălămidă - Valea Sării, Buzău

Din lanul de fasole

Să mă explic, cu vorbe simple. Apicultorii sunt îndrăgostiţi de albine, pe cale de consecinţă le cunosc buna organizare, ştiinţa comuniunii, ştiinţa comunicării, fără de care ele nu pot trăi în comun. Nu e normal ca un apicultor să ia aminte de la albine şi să gândească precum ele? Oare un om nu poate învăţa ceva de la albine? Atât. E doar expresia, scrisă, a unui gând mai vechi al meu.
C. Pălămidă - Valea Sării, Buzău