Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

FELICITARI VYCTOR ,
in 2008 am participat ca membru la o sectie de votare si am numarat voturile la urma , in fiecare urna (4 urne)s-a inregistrat cate un buletin de vot pe care erau aplicate constiincios cate o stampila la fiecare  , la acel moment toti am ras ,unii chiar au zis ca-i dus cu capu , mentionez faptul ca stampilele erau aplicate  corect in chenar nu date la pocneala , apoi dupa ceva timp am constientizat ca nu era un derbedeu sau fara carte,era unul care gandea , apoi am trecut si eu la fapte , felicit pe toti cei care procedeaza astfel .
e doar parere personala  no coment.
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pad3

Citat din: oroles din Martie 06, 2014, 04:29:07 PM
NO COMMENT
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GPNeyq8hq8o
pacat de studiile ei. a intrat mult prea repede in politica, a sarit pasii in care trebuia sa-si sedimenteze teoria, s-o personalizeze pentru poporul roman si bineinteles sa-si dezvolte retorica. acum mai are doar o singura varianta : sa urle cu haita

pacat, ma repet, parea ca a studiat serios economia  :yahoo_cry: :yahoo_cry:
somnul ratiunii naste monstri

Alutus

#2418
Citat din: Vyktor din Martie 06, 2014, 02:43:03 PM
Acest procedeu l-am aplicat si eu de la alegerile din 2008 incoace. indiferent ca au fost parlamentare , prezidentiale , sau locale am mers la vot doar pentru a le strica.
Responsabila atitudine. Dpdv al numarului de voturi, nu ti se va simti lipsa. Se anunta o participare in forta a supusilor regelui Cioaba. Fabricile de materiale plastice lucreaza din greu, pe stoc , la confectionarea  argumentelor electorale, prevazute cu toarta si cu capacitate de 10 litri ,la care se adauga dupa caz, 1 l ulei, 1 kg faina , 1kg zahar si pentru lipitorii de afise , cate o conserva expirata . Despre autonomistii din tinutul kurtes kalacs, ce sa mai zic. Ei vor vota in proportie de 101%, si te vor mai incurca inca odata, la ordinele lui Victor Orban. Iar Laszlo Tokes, iti va reprezenta tara  in parlamentul european, cerand protectoratul Budapestei, inca cinci ani, de acum inainte. Dormi linistit romane, cu curul pe chimesa. USDMR si familia regala internationala a absolventilor scolilor de ciordeala , vegheaza la binele si buzunarele tale.
Sa nu uiti Darie!

dodo79

Citat din: marius_vfp din Martie 06, 2014, 02:02:17 PM
Citat din: dodo79 din Martie 05, 2014, 07:46:04 PM

.in rest la parlamentare am votat ca nule toate voturile.puneam pe 2 -3 patratele intentionat.dintre 3 rele nu aveam ce sa votez.dar am mers la vot sa nu voteze altii in locul meu.

felicitari pad3,  am adoptat si eu aceeasi metoda de vot , daca vor vota 3-4 mil de votanti ca noi trebuie sa isi puna  un semn mare de intrebare, asta in cazul in care mai este cineva cerebral printre cei ce ne conduc.
spor

:) se apropie pastele.Marius vfp, imi esti dator cu un miel.vad ca mai botezat  :hi:

marius_vfp

dodo79 , ce sa mai zic , asta e, mea culpa , o sa fie si un miel virtual vorbind.
pana de paste iti dau  : sampanie: : sampanie: : sampanie: pentru devotamentul pe care il ai/avem catre votatii nostrii.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

#2421
Lucruri scrise cu un an in urrma.
Citat din: Kov iulian din Martie 27, 2013, 01:39:40 AM
Asadar mereu trebuie sa existe un "rau" ca sa alegem " binele " dupa un timp binele sa transforma in "rau" ca sa alegem alt "bine", a trebuit sa fie inventat un pericol  ( Basescu ) si un salvator de acest rau ( USL-Ponta-Crin ) pentru a mobiliza aceasta turma de oi numita populatia romaniei .

Dupa ce populatia  se va plictisi de aceasta piesa de teatru si va deschide ochi va trebui scris un alt scenariu o alta piesa de teatru in care romanul sa creada ca un copil fara minte la fel cum a crezut in toate piesele de teatru jucate  in toti acesti 23 de ani .
Citat din: Kov iulian din Februarie 18, 2014, 07:32:34 PM

Senator PNL: Crin Antonescu va face ALIANŢĂ cu Băsescu
http://www.antena3.ro/politica/senator-pnl-crin-antonescu-va-face-alianta-cu-basescu-244270.html

D006

Am scapat de USL , poate ne ajuta Dumnezeu sa scapam si de Ponta !

mph

Cred ca aici punem problema putin gresit.
Ideea este nu aceea de a scapa de unul sau de altul ci aceea de a alege oameni care sa aiba o gandire sanatoasa si care sa faca lucruri potrivite pentru tara asta.
Pentru asta mi se pare logic sa limitam accesul la vot al oamenilor care nu au discernamant. Nivelul de educatie ar fi unul dintre criteriile de selectie. Un om educat credeti voi ca ar putea fi atat de usor de mituit in campaniile electorale?
Apoi eu propun interzicerea oricarui fel de cadouri si favoruri acordate alegatorilor pe o perioada de 30 de zile inainte si dupa data alegerilor.
Ar mai fi si inserierea buletinelor de vot, asa cum erau facturile cu regim special si pastrarea acestora la dispozitia oricui este interesat sa le verifice dupa data alegerilor pe o perioada de patru ani.
O alta problema majora este disproportia prezentei candidatilor pe afisaj stradal si media scrisa si audio video. Daca ai acorda conditii egale rezultatele ar fi diferite. Altfel dai ocazia celor care au forta financiara sa-i domine pe cei care poate au un program electoral decent dar nu au puterea financiara sa lupte cu lumea interlopa in campanii.

O alta problema este afisajul stradal, singurul pus gratuit la dispozitie de catre stat dar aceste este deliberat asezat in zone cat mai ascunse in asa fel incat se mai reteaza o sansa celor care fac campanie onesta dar insuficient finantata. Adaugat la asta ar trebui mentionat faptul ca partidul de la guvernare nu are interes de a pazi afisele electorale deoarece ei au acces la celelalte canale media

Pana nu punem ordine in lucrurile astea ar fi o prostie sa credem ca se va schimba ceva .




D006


cristian bh

Citat din: dragos2006 din Martie 12, 2014, 08:39:58 AM
Am scapat de USL , poate ne ajuta Dumnezeu sa scapam si de Ponta !
We love you,,, soon,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,HELLEN,,,,,,,,,,,,,soon,,,,we tray again, ^:)^
                                                                       
                                                                     Sign,
                                                                              the pinguins :yahoo_cry:

ps,cu toate ca pana intr-un punct ai destula dreptate.

Kov iulian


mph

Ei hai.......cum sa o demiti pe Bianca Dragusanu sau pe Udrea???   Asa ceva nu este posibil  ::)))


sandupop

Citat din: mph din Martie 13, 2014, 09:22:36 PM
Ei hai.......cum sa o demiti pe Bianca Dragusanu sau pe Udrea???   Asa ceva nu este posibil  ::)))
Corect......  =D> =D> =D> =D> :uimit: :wink: :wink:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Kov iulian

#2429
Pun asta aici fiindca are legatura cu politica.


Citat"Într-un contract încheiat pe 2011, pentru Ministerul Educaţiei, dintr-un total de 186.000 de licenţe, 40 la sută au ajuns să nu fie folosite. Ministerul a plătit pentru toate licenţele aproape 14 milioane de euro. Asta înseamnă că 5,4 milioane de euro au fost bani dați fără folos, potrivit raportului Curții de Conturi, citat de Ziarul Financiar.

Este un contract pentru care, potrivit Corpului de Control al premierului, vinovat se face fostul ministru al Comunicaţiilor, Valerian Vreme"

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/BUSINESS+CLUB+Bani+aruncati+pe+fereastra+Microsoft

Incep sa iasa la suprafata smecheriile. :) :) :)

Stia Domnul fost Ministru vreme de ce facea niste afiirmatii in trecut, si acum am aflat si noi  :wink2: :wink2: :wink2: :wink2:

http://www.capital.ro/valerian-vreme-nu-voi-sustine-vreo-lege-care-sa-oblige-institutiile-statului-sa-apeleze-la-sist.html