Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

costi , unii nu inteleg o treaba , UE la noi in romanika si nu numai, nu vrea fabrici si uzine ,ea cauta doar prostime .
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

Mă nu mai dati vina pe UE !!!   ce are ...ula cu prefectura ? Nu se fac fabrici si uzine deoarece atunci cand vine un investitor si vede gasca de hoti de la putere fuge de mananca pamantul.

Noi romanii avem un stil nemaipomenit sa dam vina pe altii pentru propria prostie.

Alutus

#2357
Citat din: dragos2006 din Februarie 18, 2014, 06:23:15 PM
  In urmă cu căteva zile am incercat un exercitiu de vointa , să mă uit 10 minite la antena 3 . Mi-a fost imposibil , cred ca am rezistat 5 minute .   
Probabil ca hipnotizatorul de serviciu, ala... de va indemna cu esercitiul, fu sub influenta unor oarecari beuturi, cauzatoare de fierbinteala.
Citat din: dragos2006 din Februarie 19, 2014, 09:00:59 PM
Numai luna aceasta am fost furat la greu de aceasta guvernare ... factura la gaze si chiar daca am consumat aceiasi metri cubi de gaze ca luna trecuta trebuie sa platesc DUBLU !
Ponta si ai lui, or vinde ei multe, insa gazele naturale le livreaza preferential doar pe usa din dos. Fara subventie. Data viitoare incearca direct la sursa. Sa nu afle ANI.
Citat din: Kov iulian din Februarie 18, 2014, 09:55:46 PM
Si in Romania nu sunt tot 80-90 % crestini ?
Si inca ce crestini. Piosenia nationala se evidentiaza cu conscventa si periodic, indeosebi la sfintele praznice si pelerinaje, mai ales cand sunt garnisite cu ciolan de porc, eutanasiat dupa metoda stramoseasca si  scufundat cu adanca evlavie, in iahnie de fasole. Toate urmate de o vizita protocolara,  pe la ortopedul de garda, cu scopul reintregirii oaselor frante si a oblojirii bataturilor si vanatailor, dobindite in sfanta inghesuiala.
Sa nu uiti Darie!

BODOKI

Domnule ALUTUS m-ai facut sa rad cu pofta :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Kov iulian

#2359
Lumea imaginara a lui Ion Iliescu ( un articol pe Blogului Domnului Vlad Petreanu )

http://www.petreanu.ro/in-ce-lume-imaginara-traieste-ion-iliescu/

Sursa de inspiratie Declaratia Domnului Iliescu din Adevarul :
http://www.ziare.com/iliescu-o-comparatie-romania-ucraina-si-piata-universitati-putea-aduce-anarhie

Întrebat despre tragedia în plină desfăşurare din Ucraina, fostul preşedinte Ion Iliescu a comparat Euromaidanul acestor zile cu Piaţa Universităţii din Bucureştiul anului 1990:

Citat"O asemenea răzmeriţă stopează eforturile de comunicare şi dialog... Vă amintiţi ce atmosferă era. Piaţa Universităţii risca să se transforme într-un ferment al unei mişcări anarhice... sau am avut venirea minerilor, veniţi să protesteze împotriva promotorilor Pieţei Universităţii. Noi am ales calea dialogului", considera Iliescu.

Restul articolului pe Blogul Domnului Petreanu.

Comentariul Personal:
Eu sunt de parerea sa le trimitem niste mineri in ajutor, ei acolo au arme, lunetisti, dar poate nu se descurca singuri sa crape capetele unor civili.

Bolsevicul tot Bolsevic ramane,

Ion Iliescu - mineriada iunie 1990

D006

 in ziua in care va muri iLICI iLIESCU voi face un chef monstru.

Bătrânul

Citat din: dragos2006 din Februarie 21, 2014, 04:10:46 PM
in ziua in care va muri iLICI iLIESCU voi face un chef monstru.
si eu te consideram un tip inteligent ... :sad: Dar de ce ma mir : Gorbaciov a ridicat cortinele si tot el e considerat comunist  :uimit: :wink2: =D> =D> =D>

D006

  Batrane , ce are ula cu prefectura ?

cristian bh

Citat din: dragos2006 din Februarie 19, 2014, 09:00:59 PM
Numai luna aceasta am fost furat la greu de aceasta guvernare . Prima data am primit de la fisc o hartie prin care sunt somat sa mai platesc 1100 lei la sănatate  că vezi Doamne in perioada 2008 - 2012 am intarziat niste zile cu plata . 
   Aș da o ...ue la niste votanti....
Tu credeai ca daca stai cu posterul Ielenei deasupra capataiului,si dormi cu el in brate esti scutit,
de oareste corvezi,  asa ca ,ce-ai  da tu , ................ueee, altii iti da de zece ori mai mult. :yes:
ps..........de obicei cand e zi de votare fac pe dracu-n patru si imi fac timp sa merg la un pescuit.........ca-s cu toate taxele la zi :D


Kov iulian

Sa dus pe  .... USL-ul au inceput antenele si Domnul " Gandea " sa critice la sange pe Crin primul Basist al tarii  :rotfl: :rotfl:

V-am zis eu candva ca lucrurile vor devenii interesante ca Crin va devenii "noul Basescu", noul pericol national care trebuie eliminat cu orice pret?


:rotfl: :rotfl: =)) =)) =))

Fidi

Citat din: Kov iulian din Februarie 24, 2014, 01:30:06 AM
Sa dus pe  .... USL-ul au inceput antenele si Domnul " Gandea " sa critice la sange pe Crin primul Basist al tarii  :rotfl: :rotfl:

V-am zis eu candva ca lucrurile vor devenii interesante ca Crin va devenii "noul Basescu", noul pericol national care trebuie eliminat cu orice pret?


:rotfl: :rotfl: =)) =)) =))
Acest personaj,a fost curtat de PDL-ul lui Blaga sa formeze adevarata dreapta iar el s-a aliat cu cei mai  mari hoti;acuma vrea sa faca pe opozantul ,sa iasa spalat din acest clinci dar nu va reusii,pt.ca lumea nu a uitat ce mizerabil s-a comportat cu statul de drept cu alierea sa cu Voiculescu,vasalitatea fata de acesta!!Proverbul romanesc care-i vine ca si o manusa acestui,viitor fost presedinte,este:daca te bagi in laturi te mananca PORCII!!!Acum a ajuns la faza de a tine laturile,caldute!!Eu,cu siguranta  n-am sa-l uit pentru aceea luna in care a ajuns presedintele tarii,cu asa zisa:politica bunului simt!!Rememorand,dupa nici doua ore de la lovitura de stat,apare la pupitrul prezidential cu aerul,copilului care a primit jucaria mult visata chiar daca a a aruncat Romania in haos!!Nu n-am sa-l uit si in cosecinta n-am sa-l votez niciodata pe acest sinistru al politicii romanesti,postdecembriste!!...zic si eu ,pt.ca daca ajunge cu Ponta in turul doi,nu voi avea ce face!!

orbanstefan64

cam asa este


          La muncă, derbedei, că trece anul
Şi vin ăilalţi şi-o să vă ia ciolanul.
Făceaţi pe democraţii cei cucernici,
Cristosul mamii voastre de nemernici!
Scuipaţi-vă-ntre voi cum se cuvine
Şi-apoi convingeţi-vă că e bine.

C-aţi luat o ţară de mai mare dragul
Şi i-aţi distrus averile şi steagul.
S-ajungem colonia de ocară
Care-şi va cere scuze în maghiară.
Şi, prin complicităţi cu demoni aprigi,
Aţi desfiinţat uzine, câmpuri, fabrici.

Şi, prin vânzări de ţară infernale,
Aţi omorât cu voia animale.
La greul greu care mereu ne-ncearcă,
Răspundeţi cu un greu de moarte, parcă.
Şi i-aţi găsit şi bolii un remediu
Întoarceţi România-n Evul Mediu.

Ce căzături, ce târfe, ce mizerii,
V-aş desena cu acul, să vă sperii.
Dar voi nici sânge nu aveţi în vine,
Ci credite din călimări străine.
Le ştiţi lui Hitler şi lui Stalin taina
Şi-mpingeţi Bucovina în Ucraina.
Aşa cum ceilalţi, limpezească-i valul
S-au compromis negustorind Ardealul.

De unde sunteţi, mă, din ce găoace,
Cum v-au putut părinţii voştri face?
Ce condimente le-au picat în spermă
De e trădarea voastră-atât de fermă ?
Aţi pus nenorocita voastră labă
Pe-această tristă ţară basarabă.

Şi vreţi cu-ameninţare şi cu biciul
S-o faceţi curva voastră de serviciu.
Mimaţi respectul pentru cele sfinte,
Dar vindeţi şi pământuri şi morminte.
Aţi inventat examene severe,
Supunere poporului spre-a-i cere.

Şi toată zbaterea a fost degeaba
Că-n nas mai marii v-au închis taraba.
Minciuna voastră v-a adus pe scenă,
Actori într-o politică obscenă.
Şi-acum, că-i un prăpăd întreaga ţară ,
Ia cereţi-vă, puţintel, afară.

Decât să vă trimită ţara noastră,
Mai bine mergeţi voi în mama voastră.
Plecaţi de-aici, cu-o grabă funerară,
Si nu albanizaţi această ţară .
Băgaţi viteză, că vă trece anul
Si s-a scurtat şi s-a-nvechit ciolanul.
Şi ce vă pot eu spune la plecare
Decât lozinca lui Fănuş cel mare :

Nenorociţilor, se rupe şnurul,
"La muncă, la bătut ţăruşi cu curul !"

Adrian Păunescu

D006

Useleilor pe unde vă ascundeți ?   Ponta a furat inclusiv banii de lincenta office si W7 pentru liceele din Romania !
  Acum penelistii fug de pesedisti ca potarnichile si vor sa para niste fecioare neajutorate cand in fapt sunt doar niste ciori vopsite.
  Curvelor pe unde sunteti ? 

bio

Dragoshe, stai  linistit cu USL-ul, ca toti care au fost la conducerea tarii au furat de a rupt.

Si USL..si PDL, si care au mai fost inainte lor cred ca au furat cit au putut.

Eu nu am mai fost la vreo votare din "96... m-as fi dus, dar nu am mai simtit nici un un partid nici o coalitie, care sa consider ,  ca ar merita votul meu .


dodo79

Frumos spus domnule Orban.chiar daca este citat din Paunescu.ar trebui trimis pe blog la Ponta poate ar mai citi si el ceva,ca de facut nu poate sa faca .nu il lasa cateii,baronii locali.