Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

Forta BASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mape 48-petru manea

Citat din: dragos2006 din Decembrie 20, 2013, 11:17:25 PM
Forta BASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am inteles --cine se aseamana se aduna

dan sebastian

Suntem un popor care ne urnim greu. Degeaba intelegem si suntem campioni la vorbe. Cand ajungem  sa trecem la fapte avem probleme. La noi au incercat unii sa iasa in strada, de buna voie, sa lupte pt. niste idealuri si s-au trezit ca sunt de fapt masele de manevra ale altora ... ~ ex. REVOLUTIA din 1989. Dina pacate, ce-a mai ramas bun din neamul asta se revolta o data la 100 de ani. Noi, macar am apucat sa vedem pe viu timpurile in care Libertatea reprezenta ceva. Cultura intr-o anumita perioada iti era bagata cu forta in cap. Azi cultura se face doar la TV. Ce poti sa mai ceri ???
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bismark

    Dane sintem un popor de ha,ha ha daca ne ride in nas e dea-l nostru,pina nu vor  disparea toti de la Base la Ponta si Antonescu sa vina un tinar economist de Oxford care sa stie ce trebuie facut putem sta linistiti pe wc sa basim linistiti ca tot ei vor fura de la noi in nici un caz noi de la ei.Corb la corb nu-si scoate ochii iar cei care fac propaganda sint doar ciorile.Eu nu vreau sa fiu cioara.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

istodorescu vasile

Citat din: bismark din Decembrie 21, 2013, 07:34:43 PM
    Dane sintem un popor de ha,ha ha daca ne ride in nas e dea-l nostru,pina nu vor  disparea toti de la Base la Ponta si Antonescu sa vina un tinar economist de Oxford care sa stie ce trebuie facut putem sta linistiti pe wc sa basim linistiti ca tot ei vor fura de la noi in nici un caz noi de la ei.Corb la corb nu-si scoate ochii iar cei care fac propaganda sint doar ciorile.Eu nu vreau sa fiu cioara.Cu respect
foarte adevarat ,

dan sebastian

Daca ai observat sau ai citit printre randurile din ziare, toate geniile in devenire sau toti olimpicii sunt momiti pt studii acolo. Ca e Anglia sau America nu conteaza. Acolo isi dau seama in 4 sau 5 ani ce zace in cei mai buni copii de-ai nostrii. Sa fi sigur ca li se va oferi stare materiala ce nu ar vedea niciodata in tara. Nu cred ca acesti copii s-ar mai intoarce vreodata in tarara de buna voie. Si daca o fi vreunu  mai patriot de-si iubeste familia si neamul si revine de acolo, are grija birocratia din Romania sa-l faca sa regrete amarnic. Nu va avea vreo sansa sa iasa in fata sa conduca. Noi, ca niste cetateni care nu reprezentam nimic pt cloaca politica vom face un singur lucru ~ VOM SUPRAVIETUI !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

cornelioandanciu

Lucrurile merg asa cum merg deoarece suntem marea majoritate neimplicati politic.Toate partidele si-au creat nuclee dure, care fac jocurile.In timp ce prostimea odata la patru ani doar voteaza ce au hotarat smecherii din respectivele nuclee politice.Dupa parerea mea situatia nu se va schimba daca nu ne implicam politic, constiinta politica a noastra este foarte redusa.Asteptam ca altii sa ne spuna ce avem de facut, pentru ca in subconstientul nostru exista fenomenul de a avea nevoie de a da vina pe cineva daca lucrurile merg prost.Deci solutia consta atat in implicarea politica a natiunii, cat si in munca bine facuta.Acolo unde se mai poate munci.
Va salut.

bismark

   Nu-i neaparat sa fii inregimentat politic, dar cind vezi ca nimic nu merege bine mai votezi tot cu aceea asta este culmea prostiei.Se vede cu ochiul liber cind de la primar in sus se fura.Nu-i nevoie de propaganda televizata caci, cu televizorul s-a mintit poporul.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

vranceanul

Iata un discurs politic:

Citit de sus in jos, e discursul pentru alegatori.
Citit de jos in sus, este ceea ce gandesc ei cu adevarat

In partidul nostru politic, ne respectam promisiunile
Doar imbecilii pot crede ca
Noi nu vom lupta impotriva coruptiei
Pentru ca un lucru e sigur pentru noi:
Cinstea si transparenta sunt fundamentale pentru atingerea idealurilor noastre

Vom demonstra ca e o mare prostie sa crezi ca
Mafia va contina sa faca parte din guvern ca in trecut
Va asiguram, fara umbra de indoiala, ca
Dreptatea sociala va fi scopul principal al mandatului nostru
Cu toate acestea, exista inca oameni prosti care isi imagineaza ca

Guvernarea sa fie posibila in continuare
Cu aceleasi vechi smecherii politice
Cand ne asumam puterea, facem totul pentru ca
Sa se termine cu situatiile privilegiate si cu traficul de influenta
Nu suportam in nici un fel ideea ca
Poporul va flamanzi


Ne vom indeplini misiunea chiar daca
Rezervele economice vor fi complet epuizate
Vom exersa puterea pana ce
Veti intelege ca incepand de acum
Noi suntem partidul xxxxx, noua politica.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

bismark

    Baciul, Vrincean si cu cel Muntean mare se vorbira, ca la apus de soare ei sa mi-l omoare pe cel Moldovean ca in politichie el nu prea le stie si- are oi mai multe,mindre si cornute.Cum sint unii care le stiu pe toate iar norodul trebuie sa plateasca tagmei jefuitorilor.Cu respect pentru cei multi si pusi sa plateasca ce au furat altii care se vad cu ochiul liber.
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

D006

"Bugetul trebuie echilibrat,

Tezaurul trebuie reaprovizionat,

Datoria publica trebuie micsorata,

Aroganta functionarilor publici trebuie moderata si controlata, si

Ajutorul dat altor tari trebuie eliminat pentru ca Roma sa nu dea faliment.

Oamenii trebuie sa invete din nou sa munceasca in loc sa traiasca pe spinarea statului."

(Cicero, in anul 55 înainte de Hristos)

marius_vfp

prima si ultima  sunt cele mai tari ,de aici pleaca totul restul se mai fac.(parere personala)
sarbatori fericite.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

Replica de Domna... Ministru.

"Da, domnule, m-am si culcat cu el, daca ziceti".

Intr-o interventie telefonica la un post tv, ministrul Maria Grapini a declarat, la insistentele jurnalistilor care o intrebau de ce a spus ca nu il cunoaste pe deputatul spagar:

Citat:
http://www.realitatea.net/grapini-izbucneste-da-domnule-m-am-si-culcat-cu-coman-daca-ziceti_1346260.html?utm_source=Cub-politica&utm_medium=Clicks&utm_campaign=trkweb

Kov iulian


Care minte si care spune adevarul?  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
(Am pus link-ui de pe postul tv guvernamental care niciodate nu minte  :rotfl: :rotfl: :rotfl: )

Ponta: Năstase este condamnat politic şi victimă a regimului Băsescu, situaţie ca a Iuliei Timoşenko
http://www.antena3.ro/romania/ponta-compara-cazul-nastase-cu-cel-al-iuliei-timosenko-este-condamnat-politic-victima-a-regimului-basescu-239673.html


Iliescu: Nu cred că Adrian Năstase este condamnat politic
http://www.antena3.ro/politica/iliescu-despre-condamnarea-lui-nastase-nu-cred-in-conexiunea-politica-239879.html

D006

 Toata lumea stie de hotia din timpul lui Nastase . mai tineti minte porecla secretarui general al guvernului ? Miki Spaga ! el cara valizele cu bani la Nastare pe atunci 4 case , acum cica are vreo 16.... si 1 miliard de euro.