Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

Si daca va uitati atenti la poza veti observa ca hoasca batrana imbracata in pionier e Bombonel Nastase !  :zzz:

Kov iulian

Citat din: bismark din Decembrie 09, 2013, 06:50:25 PM
Azi am incheiat cu CEC-ul asa ca poate stinge cineva lumina. :stop_the_war: :stop_the_war:Cu respect

Grozav..  :D
Mai e putin si termina si Domni de la USL cu CEC-ul.
Si asa era de pomana CEC-ul asta, ce nevoie are Romania de o banca Romaneasca sa se desfiinteze si sa ramana doar bancile straine, si cand s-or supara sa plece cu tot cu toti bani  din tara.

Nu cred ca mi-a fost dat sa vad tradatori de tara mai rai si mai nenorociti ca USL-ul asta.
Aurul de la rosia il dau, gazele le dau, Centrala de la cernavoda o dau, pamanturile tarii le dau .

Absolut totul sa va da de pomana,

Alutus

#2207
Citat din: pharaonu75 din Decembrie 09, 2013, 06:13:43 PM
"Sa-ti fie rusine, Dinu Patriciu!" =)) =))
Voi chiar nu vedeti pixelul albastru? Basistilor! :rotfl: :rotfl:
Aaaaaa...!!! I-ote-l pixelu. Colo sus in stanga. Si o tzara mai la dreapta si iaca pionierii si soimii. Cautati, cautati si veti avea surprize, surprize.  Decat o tzara. Ultimul rand, dreapta, a 2-a poza de sus. Dar acilea-i maaaare, maaaare si batran al ...., tomna din '69. Pe cale de consecinta Ponta slutu' si uratu', Ponta grosu' si artagosu', mai este si mincinos, zice ca are 40 de ani, dar uite, se deconspira, are v'o 55. Sa-ti fie rusine Victore! Ereai un pui da comunist, dupe cand iereai mititel. http://www.comunismulinromania.ro/Arhiva-foto/Congresele-Partidului-Comunist/Congresele-Partidului-Comunist-III.html

Sa nu uiti Darie!

Kov iulian

#2208
Eram dispus sa pariez pe orice ca asa se va intampla
CitatNicolae Cinteză, directorul de supraveghere al Băncii Naţionale, a anunţat că fiica preşedintelui, Ioana Băsescu, a obţinut perfect legal creditul de la CEC  Comisia parlamentară care anchetează modul în care CEC Bank i-a acordat creditul de 1 milion de dolari fiicei preşedintelui, Ioana Băsescu, şi-a început ieri lucrările, în spatele uşilor închise. .
http://adevarul.ro/news/politica/creditulioanei-basescu-a-trecut-testul-bnr-1_52a607ffc7b855ff56944264/index.html

Nu zic ca ar fi trebuit sa primeasca sau nu acei bani ( poate nu ar fi trebuit ).
CEC-ul  fiind o banca de stat in acesti 23 de ani a oferit mai usor bani oricarui politician sau neam de politician  fie din PSD fie din PDL insa nu au incalcat regulile banci.

Daca ar fi sa fiu rautacios pot spune ca Domnii politicieni "Romantici" ( iubitori de trandafiri ) au ciuda ca si alti profita de portitele pe care ei insisi le-au lasat pentru ei de la revolutie incoace.
Aceasi ciuda se manifesta si in cazul achizitiei de pamanturi agricole, nu le place concurenta, stim bine cine a pus mana dupa revolutie pe cele mai bune pamanturi ale tarii.

Exista o chestie care nu li se poate ierta si vor plati pentru asta in curand, daca se trezesc romanii, daca vor dormi in continuare nu vor plati.
Nu se poate ierta faptul ca au stiut de la inceput ca nu sa incalcat nici o regula a banci ca nu vor avea ce sa ii gaseasca in neregula, dar totusi au continuat cu acest balci ca sa atraga atentia Romanilor de la problema Rosia Montana si Gazele de sist.

Nu se poate ierta si faptul ca stiind ca totul e doar un balci nu le-a pasat ca prin asta  stirbeasc reputatia  Banci de Stat.
Oameni pot fi schimbati daca au gresit, sau pot merge la inchisoare, dar nu poti sa darami si sa strici reputatia unei institutii ridicate prin munca si sudoare inaintasilor nostri.
CitatDa-o naibi de banca, dai naibi de romani ce au bani acolo, sa ne iasa noua spectacolul dupa noi prapadul
Tradarea lor se vede la scara mai mica si la Pungesti.
Cum a intrat acea companie in posesia acelui teren?
Primarul ales de oameni la vot a primit comanda politica sa ofere acelei companii propriul pamant.
Cum a intrat primarul in posesia acelor terenuri?
Daca e sa cercetam hai sa ii cercetam pe toti.
Cum poti tu un om ales de comunitate sa pui mai presus comenzi politice fata de interesul si sanatatea oamenilor pe care ii conduci, cat de tradator poti sa fii sa faci asta?
Cui datorezi loialitatea ta, oamenilor care te-au pus in functie sau unor ...?

Sunt curios daca va sfarsi bine acel primar la cate blesteme si afurisenii ( energii negative ) s-au spus acolo si transmis.

Alutus

Ingrozitoare dezvaluiri. Pline de logica pe invers, arata stransa, dar efemera interdependenta, dintre spatula si prefectura. De ce  oare, de ce oare, dintre toti cei implicati in finantele nationale nu gasisi pentru a-l cita, decat pe cel cu ochi albastri!
Sa nu uiti Darie!

Kov iulian

Acum nu am avut sa mai caut  dar pe vitor voi pune aici si sursa informatiilor care au stat la baza logici mele " pe invers "
Bineinteles o parte din informatii au venit de la " Basisti " de la Antene.
Ai naibi si aia sau facut Basisti acum .  =)) =)) =))

Alutus

Citat din: Kov iulian din Decembrie 10, 2013, 11:56:09 AM
CitatNicolae Cinteză, directorul de supraveghere al Băncii Naţionale, a anunţat că fiica preşedintelui, Ioana Băsescu, a obţinut perfect legal creditul de la CEC  Comisia parlamentară care anchetează modul în care CEC Bank i-a acordat creditul de 1 milion de dolari fiicei preşedintelui, Ioana Băsescu, şi-a început ieri lucrările, în spatele uşilor închise. .
O fi bre daaa... nu stiui. Acu aflai. Anul viitor, la CEC voi merge, sa imprumut niste banuti, caci de trei ani incoace gura nu-mi mai tace, pe la banci si bancute, incecand sa obtin, un imprumut de max   5 000 (cinci mii) de lei, pentru medicamente, si hrana de completare. Intotdeauna am fost refuzat. Inclusiv de CEC, banca poporului. Motivul? nu ma incadrez in conditiile lor, desi tot acolo am fost ani in sir un platitor corect. Poate  vad eu alta piesa!?
Sa nu uiti Darie!

bismark

    Cinteza este o pasare care, cinta cum ii dicteaza securitatea,dar cind vor cadea securistii va mai cinta cintreza :rotfl: :rotfl: =)).Hotii striga hotii,banutii i-am papat azi sa nu mii pape ei miine.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

Citat din: vranceanul din Decembrie 09, 2013, 04:40:29 PM
Iata-l pe minitovarasul Ponta la dreapta Tatalui!

Undeva la nivelul doi in SPATE era si basescu -avea ceva treaba pe acolo  :birthday:

Aurel

#2214
Citat din: bismark din Decembrie 10, 2013, 04:32:58 PM
    Cinteza este o pasare care, cinta cum ii dicteaza securitatea,dar cind vor cadea securistii va mai cinta cintreza :rotfl: :rotfl: =)).Hotii striga hotii,banutii i-am papat azi sa nu mii pape ei miine.Cu respect
Nu-ti face mari sperante.Parerea mea e ca nu vor cadea niciodata mai ales acum cand e musai sa se apeleze la metode democratice.Altfel cica nu se pune.Pe deasupra, mai au si sustinatori inversunati ( chiar si printre noi)care mentin ideea ca e democratic ca ei sa ne fure si nedemocratic ca noi sa ne impotrivim.Multunim din inima democratiei!Sa fiti civilizati si ascultatori! Altfel pierdeti dreptul dea fi exploatati , prostiti si furati.
 

Kov iulian

Este perfect normal ca intr-o tara condusa de hoti sa isi faca legi care sa ii protejeze de parnaie sau sa ii scoata de acolo pe colegi lor de furt.

http://stirileprotv.ro/stiri/politic/parlamentul-da-votul-final-la-legea-care-ii-scapa-de-inchisoare-pe-cei-cu-pedepse-de-pana-la-7-ani.html

Alutus

Adio democratie! Nu va mai faceti sperante. Cu viclenia-i cunoscuta tov. Ponta, soim al patriei inca din frageda pruncie, invitat de onoare, cu olita cu tot, la varsta de 11 luni si 7 saptamani, la al XI-lea congres al PCR ( 1974) alaturi de tov Ceausescu, Stefan Andrei        (stanga cu chelie), Iosif Banc ( in dreapta spate), sa tot gandi, timp de 40 de ani , cum sa dea el ghionturi democratiei. Ocazia suprema sa ivi acu la Johanesburg cand in mod deliberat , fara nici o scuza, si mai ales fara aprobare de la ocarmuire, dete mana cu Obama, ba, culmea tupeului, mai si statu de vorba cu el, cam un sfert de ora, de parka omul ala nu avea altceva mai bun de facut. Si astfel, de la Capul Bunei Sperante, dadu el inca o cumplita si ravasitoare lovitura de stat, tomna in capul democratiei dupe plaiurile mioritice.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Citat din: Alutus din Decembrie 11, 2013, 10:07:45 AM
... Ocazia suprema sa ivi acu la Johanesburg cand in mod deliberat , fara nici o scuza, si mai ales fara aprobare de la ocarmuire, dete mana cu Obama, ba, culmea tupeului, mai si statu de vorba cu el, cam un sfert de ora, de parka omul ala nu avea altceva mai bun de facut. Si astfel, de la Capul Bunei Sperante, dadu el inca o cumplita si ravasitoare lovitura de stat, tomna in capul democratiei dupe plaiurile mioritice.

Sa-i fi raportat oare ruperea coastelor protestantilor de la Pungesti?
Sau tentativa de modificare a Legii Minelor exact dupa idicatiile RMGB?
Sau poate negocia vreun azil politic, presimtind ceva, deoarece in preajma sarbatorilor de iarna romanii sunt degraba varsatori de sange politic, dupa modelul lui nea Ili(ci)escu.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 11, 2013, 01:27:26 PM
Sa-i fi raportat oare ruperea coastelor protestantilor de la Pungesti?
Sau tentativa de modificare a Legii Minelor exact dupa idicatiile RMGB?
Sau poate negocia vreun azil politic, presimtind ceva, deoarece in preajma sarbatorilor de iarna romanii sunt degraba varsatori de sange politic, dupa modelul lui nea Ili(ci)escu.
Cred ca-l medita la mate si marketing.
Sa nu uiti Darie!

Kov iulian

#2219
Citat din: pharaonu75 din Decembrie 11, 2013, 01:27:26 PM
Sa-i fi raportat oare ruperea coastelor protestantilor de la Pungesti?
Sau tentativa de modificare a Legii Minelor exact dupa idicatiile RMGB?
Sau poate negocia vreun azil politic, presimtind ceva, deoarece in preajma sarbatorilor de iarna romanii sunt degraba varsatori de sange politic, dupa modelul lui nea Ili(ci)escu.
Sa dus sa se gudure pe langa mai marii lumii, nu pentru marele OM Mandela.
Se stie ca Nelson Mandela a fost un mare luptator pentru libertate, drepturile omului, a militat pentru asta ( a facut si boacane impotriva oranduiri nedrepte ale albilor) a si platit si suferit pentru faptele lui.

http://thebackbencher.co.uk/3-things-you-didnt-want-to-know-about-nelson-mandela/

Daca se nastea in Romania ca Roman si  isi pastra caracterul  si daca era mai tanar acum era la Pungesti si alaturi de alti ii rupea pe jandarmi cu bataia, iar Domul Ponta l-ar fi aruncat in parnaie si l-ar fi  detestat si hulit pe antene ca fiind terorist.

Culmea ironiei, la mormantul unui luptator( activist ) pentru libertate s-au adunat persoane si conducatori care in tarile lor restrang drepturile si libertatile majoritati cetatenilor in favoarea celor putini si bogati.

Cred ca Nelson Mandela sa invarte in propriul mormant cand vede  ce (tica..) companie selecta sau adunat  in jurul sau.