Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

Daca doriti sa vedeti niste emisiuni interesante urmariti-l pe Sabin Gherman la Tansilvania live si Look TV

Kov iulian

Astia sunt cei ce s-au invartit la putere in astia 23 de ani



davcosti

 ^:)^"Noi românii suntem așa cum am fost, dar tare mi-e teamă că așa vom rămâne" I.L. Caragiale
Știm că-n 24 de ani tot EI au fost acolo împreună, dar nu putem să punem pe alții că au avut EI grijă să fie un cerc închis! Dacă bagi pe altcineva în urnă tot timpul iese cine nu trebuie! Suportăm asta, cel puțin acum putem să Urlăm, să ne strigăm Nemulțumirea... :rusine:
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Seba

Citat din: Kov iulian din Septembrie 29, 2013, 03:11:16 PM
Astia sunt cei ce s-au invartit la putere in astia 23 de ani




schema e incompleta lipsesc cateva partide importante

marius_vfp

stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

#2120
CitatUSL a votat pentru extinderea fără precedent a "activităților specifice pe care le pot desfășura organele cu atribuții în domeniul securității naționale". Astfel, art. 12(2) lit. a) prevede:  " interceptarea și înregistrarea comunicațiilor electronice efectuate, sub orice formă". Iar alte alineate permit interceptarea, tot "sub orice formă" și a celorlalte feluri de comunicare posibile, de la telefoane până la telegrame poștale, inclusiv localizarea unui suspect prin satelit.

De asemenea, lit. c) prevede "ridicarea și repunerea la loc a unui obiect sau document, examinarea lui, extragerea informațiilor pe care acesta le conține, precum și înregistrarea, copierea sau obținerea de extrase prin orice procedee". Practic, ofițerii sub acoperire pot, în mod legal, începând din februarie, să intre prin efracție într-un birou, să pună camere de filmat acolo, după care pot reveni când vor, tot ca "șpringarii", să ia microfoanele sau să pună altele.

Operațiunile pot fi derulate, în premieră, nu doar în locuri publice, dar și la domiciliile suspecților. La  lit. d), distinșii parlamentari au votat și permis "instalarea de obiecte, întreținerea și ridicarea acestora din locurile în care au fost depuse, supravegherea prin fotografiere, filmare sau prin alte mijloace tehnice ori constatări personale, efectuate sistematic în locuri publice sau efectuate în orice mod în locuri private". Astfel fiecare cetățean poate fi înregistrat și în dormitor, în tandrețurile cu amanta sau soția.
http://www.dcnews.ro/2013/10/gest-sinucigas-usl-a-dat-mana-libera-dna-la-interceptari/

( cititi si comentariile de jos sa vedeti ce crede lumea despre aceste modificari ale legi )

Chiar ati crezut ca baieti astia tineri sunt cei care reinstaureaza democratia si ne scapa de " cancerul   Basist "?
Sunt toti o apa si un pamant, ei joaca un rol in fata noastra se fac se se lupta se fac ca se suspenda, ca se cerceteaza, ca se baga in puscarie ( apoi ies imediat ), doar sa ne atraga atentia si a ne acapara ori intr-o parte ori in alta.

Daca nu fac aceste lucruri poate ne vin idei ciudate si nu ii mai votam, poate dam puterea altora si ei pierd tot nu isi mai pot da puterea ca o stafeta unu altuia.
Poate uni vor crede ca textul prezentat e o "minciuna Basista" si link-ul provine de pe un site basist,
http://www.dcnews.ro/contact/

Poate ii recunoasteti din aparitiile dese pe pe antene .




Kov iulian


Tamu

Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

Kov iulian

Citat din: Tamu din Octombrie 26, 2013, 09:56:52 AM
Si ca sa'nteleaga mai multi cine sunt acesti paraziti:

Minciuni despre criza economica.- Trimite mai departe !!! 2012

Exact asta sa intamplat acum cu Romania, au distrus economia tarii si au indatorat-o in asa fel incat acum e la mana corporatiilor care ne vor jefui toate resursele.

In aceasta tradare nu e implicata doar clasa politica ci si grupurile media, toti contribuie la distrugerea acestei tari si a viitorului copiilor nostri .

pharaonu75

Ilustrii "salvatori ai neamului", in goana dupa aducerea de bani la buget (nu pentru binele poporului ci pentru pomenile electorale din 2014 si clientela lor politica) au mai nascocit un impozit. Pe stalpi.
Si cine-l va plati? Poporul, in factura de energie electrica.

Dupa stalpi, asteptam cu nerabdare impozitul pe canalizari, conducte de apa si gaze, borduri, pomi si spatii verzi, impozitul pe copii, pe soacra, pe aerul expirat si pe bataile inimii... si ma opresc aici, pentu ca imi este frica sa nu le dau idei. :nebun: :nebun:

DEDICATIE PENTRU POLITICIENI
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

#2125
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 05, 2013, 10:24:10 PM
Ilustrii "salvatori ai neamului", in goana dupa aducerea de bani la buget (nu pentru binele poporului ci pentru pomenile electorale din 2014 si clientela lor politica) au mai nascocit un impozit. Pe stalpi.
Si cine-l va plati? Poporul, in factura de energie electrica.

Stiti cumva cat e impozitul pe stalpi si daca vor plati si PFA-urile?

In urma cu 10-15 ani ai mai parinti au vrut sa isi bage curent trifazic asa ca au ridicat in mijlocul curti  un stalp.
Din pacate costa prea mult taxa pentru bransare asa ca acel stalp a ramas asa.
Cu timpul acelui stalp i sa adaugat un "cos" si a devenit "post de observatie",  suport de antene, si proiectoare cu halogen.

In urma cu 4 ani un dastept sa gandit sa ia in comodat o parte din curtea parintilor ca sa faca vatra de stupina iar pe acel teren luat in comodat exista si acel stalp pe care sunt montate tot felul de " ozn-uri"

PfA-ul ce are in comodat acel teren pe care exista acel stalp e bun de plata acum?  :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

D006

  Unde sunt cei care au votat USL-ul ?????  de ce taceti ? fratilor eu va spun ca pe Ponta nu-l apuca primavara la palatul Victoria ! Ei mizeaza ca au fost votati de prosti si fraieri usor de manipulat , dar si cand prostimea se va trezi...

mape 48-petru manea


D006

  Citeste acest topic si vei vedea ca tot ce am postat s-a adeverit !

Aurel

#2129
Citat din: dragos2006 din Noiembrie 06, 2013, 07:17:08 AM
  Unde sunt cei care au votat USL-ul ?????  de ce taceti ? fratilor eu va spun ca pe Ponta nu-l apuca primavara la palatul Victoria ! Ei mizeaza ca au fost votati de prosti si fraieri usor de manipulat , dar si cand prostimea se va trezi...
Din pacate asa este in viata. O buna parte a oamenilor , daca nu cumva chiar toti, mizeaza  pe faptul ca poate gaseste  pe cineva mai slab si usor de pacalit, de fraierit macar un pic.
     Prostimea nu se va trezi niciodata ca asta este soarta ei sa fie proasta.Problema e ca avem si prea multi destepti care sant poate mai vinovati decat prima categorie .
   Nu inteleg de ce mereu gasesti vinovati pe cei ce au votat usl?
   Am mai spus-o si o repet : Vina o avem cu totii. Parerea mea.Nu uita ca dreptatea nu o imparte nici usl nici pdl nici mai stiu eu ce alta culoare.In Romania acum nu mai exista dreptate si moralitate.De aici pleaca totul.E greu de crezut ca fara o revizuire a constiintei vom putea schimba ceva.