Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Aseara ungurii au primit o lectie de fotbal de la echipa lui Piturca . Pana aici nimic deosebit dar cand am vazut comportamentul primitiv al suporterilor unguri am inteles ca au ramas tot un popor barbar , pus doar pe distrugere . Sa nu mai zica ungurii ca sunt mai civilizati decat romanii , ei au avut noroc cu austriecii care in timp iau mai tras de urechi pt. ai aduce pe calea cea dreapta. Degeaba , barbarul tot barbar ramane !

romikele

Au venit ca zmeii si-au plecat ca mieluseii  =D> :yes:

marian sima

Aia erau Huniguri?
Au plecat ?
Nu au cerut autonomie pe arena acolo unde au stat ei?
Au lovit o femeie de 70 de ani ,rusine ,au devastat ca porci si in presa lor s-au victimizat.
Dupa ce au vandalizat trenurile si autocarele trebuiau trimisi pe jos acasa si trebuiau trimisi acasa mai demult ,casa lor e undeva pe linga Ulan Bator.

Decit gargara de ei ,Sarbi si Romanii i-au aparat de Turci si cand au miscat si eu putin au facut-o cu ajutor Vest-European.

Pana acum le mai puneam parte dar dupa gafa de aseara pentru mine sant bozgori.

Bătrânul

nenorocitii , barbari au plecat. si astia zic ca a fost odata cind ungaria se invecina cu patru mari ? cica au cucerit constantinopolul , au atacat imperiul roman ? a renuntat sa ocupe roma intrucit  sa rupt spada lui Attila si fiind un barbar (nu sa nascut crestin) din superstitie  a renuntat la atacul final  . prostii incultii, barbari se lauda ca au peste zece laureati Nobel ? Cine ii crede ????  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:  :) :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:

marius_vfp

kakati cu ochi mai bine zis, si kakatu e mai destept pute doar atunci cand il starnesti. daca romanasii din jandarmerie erau mai destepti ii retineau pe la sectie cateva zile bune pentru distrugere si bune maniere,
se vede ca cei din conducerea tarii sunt la fel de prosti ca si ei . eu ii puneam sa munceasca in folosul comunitatii la un canal ceva o mina sa dea la tarnacop legati de maini si picioare iar mancare paie si bataie.
nici nui lasam sa ajunga cu trenu in bucuresti  opream in camp deschis undeva pe langa capitala si comasam 5000 de jandarmi cu lacrimogene si bile cauciucate trageam in ei ca in sticle (acum 2 ani in urma base cumpara materiale antirepresive si le folosea impotriva romanilor , pensionarilor si cadrelor didactice sai fie rusine lui si celor din conducere) bateam in ei ca in hotii de cai ,ii intorceam acasa la pachet cum lau pus pe handbalistul nostru acu ceva ani in urma ,daca va mai amintiti.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

marian sima


Bătrânul

Marius  nu sint de acord cu tine ! Timpiti astia au facut statuie honbalistului lori !  ^:)^Ce ? le facem si noi 3000 de statui in centrul Bucurestiului? Nuuuuuuuu.  Mariane ia legatura cu ceilalti 17 (?) sa faca la fel ... :) :)

marian sima

 =))  =)) =))Nea Batrane si Alexadru Cel Mare a ajuns in Asia ,unde sant acum granitele Macedoniei?

O viata de om e prea putin pentru a spune ca pe acolo e hotarul unei tari.

De fapt ce pretindeti e o bula de sapun.


Bătrânul

Alexandru  a fost fratele Cleopatrei de aia  a fost usor sa calatoreasca !  :razz: :razz:

Bătrânul

Adevarul e ca sa vazut "SUPORTERII " astia purtau uniforme cu distinctii de grade . Au venit ostentativ si au meritat bataia . In Ungaria aceasta organizatie este interzisa si nu este simpatizata de populatie . Va rog sa faceti distinctie de asemenea grupari si o natiune .  :thanks: :thanks: :thanks:  :i_love_you: :i_love_you: :i_love_you:

marian sima

Nea Batrane daca numeri membri grupari si numeri si cetateni natiuni ma tem ca sant mai multi de partea grupari,de natiunea mica gruparea mare. :) :rotfl:

marius_vfp

#2066
batrane , nu te contrazic , ce statuie au facut ei e treaba lor,  dar au dat dovada de huliganism total si fac parte din poporul ungur , nici noi nu suntem mai curati ,ce meciuri face dinamo cu steaua ce batai se incing acolo , eu zic o treaba , cei din jandarmerie nu si-au pus un plan de aparare a capitalei in caz ca se intampla ceva , daca veneau cu avionul sigur nu faceau asa , stiau sigur ca nu ajung la destinatie , trenul era mult mai sigur ,dar a fost lipsa de organizare

ce cautau ei in bucurestiul vechi cine le-a dat voie dupa ce s-a vazut ce au facut in tren, un asa tren "arzand" nu am mai vazut de la mineriada , bravo lor au terfelit capitala se vede clar cat de bine suntem pregatiti la tema aparare nationala , au actionat ca o forta ,iar jandarmii .........ce sa mai zic de ei , eu daca eram in locul generalilor care au dat ordinele , fugaream toate televiziunile noastre si nu numai si tot ce era camera video , si le dadeam o cafteala la unguri sa tina minte , nu ca asi avea eu ceva cu ungurii , si in anglia sunt huligani vai mama , peste tot sunt rau facatori , acum pun intreabrea cine palteste acele autobuze sparte ,scaune rupte banci distruse si tot ce s-a vandalizat ? NOI contribuabilul. de ce sa platesc eu pentru prostia unora care nu stiu sa comande ? sa-si dea demisia si sa lase pe altul mai capabil.
la ce naiba au trimis autobuze ultimul racnet sai transporte pe huligani ,si noi in tara mergem cu vai mama lor de autobuze , trebuiau sa scoata niste ciuvee casate , carei prostul de sofer care s-a suit la volan ,sigur erau in stare sa dea jos soferul si sa treaca la volan mai faceau si alte prostiipe strazile capitalei.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

stefan1

  Nu stiu de ce se aduce in discutie Attila. Nu are nici o legatura cu ungurii. Doar ca ei si-au atribuit o descendenta din huni, si ca o justificare a ocuparii Panoniei, unde Attila a fost cu cateva sute de ani inainte.
  In legatura cu comportamentul asazisilor suporteri unguri, nu trebuiesc confundati cu toti ungurii. De obicei galeriile sunt mai exaltate si formate si din elemente recalcitrente. Daca nu au cu cine se bate se bat intre ei. Unii zic ca-i bine, spiritul razboinic trebuie sa fie prezent in populatie. Concret, comportamentul suporterilor unguri lor nu le face cinste si normal ar fi sa fie criticati de presa lor. A fost si o intentie de incitare, eventuale tulburari mai serioase la stadion sau chiar in zona lui ar fi putut duce la suspendarea aceesului spectatorilor la urmatoarele meciuri. Daca am fi luat bataie in meci era posibil ca suporterii romani sa fi fost mai agresivi si sa iasa un scandal mai mare.
  Daunele materiale ar trebui bine documentate si cumva recuperate de la partea ungara, dar tare ma tem ca nu va fi asa.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

cornelioandanciu

Citat din: Bătrânul din Septembrie 07, 2013, 02:48:11 PM
nenorocitii , barbari au plecat. si astia zic ca a fost odata cind ungaria se invecina cu patru mari ? cica au cucerit constantinopolul , au atacat imperiul roman ? a renuntat sa ocupe roma intrucit  sa rupt spada lui Attila si fiind un barbar (nu sa nascut crestin) din superstitie  a renuntat la atacul final  . prostii incultii, barbari se lauda ca au peste zece laureati Nobel ? Cine ii crede ????  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:  :) :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:
Domnule, nu confunda hunii cu ungurii! Tot respectul pentru oamenii valorosi ai acestei natiuni,si daca la Bucuresti jandarmeria ar fi actionat cu mai mult tact, nu cred ca s-ar fi produs atata tulburare!Adica suporterii, indiferent de ce nationalitate ar fi, nu sunt domnisoare venite de la pension, asa ca daca se simt provocati, reactioneaza ca atare.De asta jandarmii nu ar fi trebuit sa-i forteze sa se deplasseze spre stadion, mergeau ei cand ar fi avut chef, ca nu sunt vite! Pe de alta parte aceasta graba a jandarmeriei este de inteles, le-a fost frica sa nu se intalneasca cu galeria romaneasca... Alte domnisoare de pension! :D
Va salut.

marian sima

Suporteri unguri nu trebuiesc confundati cu toti unguri =))am vazut ce zice presa de la ei,am vazut atitudinea alesilor lor asa ca 1-2 %care sant contra acestui curent nu sant TOTI UNGURII.

Nu auzi ca Ungaria se intindea intre cele patru mari  =)) Cine n-are mare i-si doreste macar patru. =))
Pentru o asa intindere populatia era numeroasa ,numai ca bolile Europene a decimat din populatie si au ramas 10 milioane.
Numai ca si o buna parte din aia au ramas cu sechele ,au momente cand se dau drept cetateni civilizati , pasnici si momente cand sprijina rasismul si revendica ce nu este a-l lor.