Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

pistol28

Citat din: cleo din Martie 23, 2013, 08:29:51 AM
-HIV- Cancer -Vaca nebuna.... :D gripa aviara (romania) -gripa porcina (romania) ...
.Asa castiga unii bani (vaccinuri tratamente foarte costisitoare) ...
...creand virusi in laborator si distrugand economile tarilor
Cel mai rau este ca politicienii isi dau concursul(slugoi fara patriotism)....si oamenii cred diversiunile lor...laboratoarele sunt toate ale lor...Concluzia?

NU trageti in PIANIST
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

cornelioandanciu

Citat din: pharaonu75 din Martie 06, 2013, 09:06:30 PM
Citat din: Alutus din Martie 06, 2013, 12:20:07 PM
..., chiar muri, un sarantoc de oltean, in fata portilor  spitalului, inchis de iubitorul prieten al romanilor, mai sus mentionat.

Am si eu o intrebare, ca imi cam da cu virgula, oricum as calcula!
CE CAUTA ACEL "SARANTOC" IN FATA SPITALULUI INCHIS? :uimit:
S-a dus plin de speranta la spitalul inchis, ca si cum s-ar fi dus la o icoana "facatoare de minuni"?
De ce nu a asteptat ambulanta acasa?

Ar mai fi de discutat, insa nu mai am timp pentru ca ma grabesc sa ma asez la coada la Campulung sa-mi cumpar un ARO! Nu conteaza ca fabrica s-a inchis! Eu tot vreau sa imi cumpar un ARO de acolo!

Din cauza lipsei de informatie, asta este cauza pentru care romanii sunt "sarantoci", de asta asteapta sa li se deie, de asta isi pun speranta in oameni si nu in Dumnezeu. Daca informatia este exploatata eficient de catre tot poporul, acesta nu va mai putea fi pacalit asa de usor.Daca 51% din electorat este format din prosti, atunci prostii vor face legea.Daca acea elita de 1 % ar gandi si pune in practica programe de educare a populatiei, programe reale, alesii vor fi din randul acestei elite.Dar si ei se complac intr-o delasare , cum de altfel facem aproape toti.
Dati zvonul ca de saptamana viitoare nu stiu ce partid da ARO pe gratis de la Campulung, si veti avea surpriza sa constatati ca se vor forma cozi imense la poarta uzinei, chiar daca este inchisa. Nici nu va imaginati cat de usor este sa pacalesti oamenii, mai ales daca acestia sunt prosti!
Va salut.

cristian87

#1892
Cea mai tare faza din lume- dovada ca Dumnezeu exista
PDL l-a dat afara pe Besescu- urmatoare etapa demiterea,
urmatoarea destinatie- acolo de unde tocmai a iesit Bombonel :hippo: :hippo: :hippo: :hippo: :hippo: :hippo: :yes: :yes: :yes: :hippo: :hippo: :nudie: :nudie: :nudie: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Poate ca Romania mai are o sansa la normalitate.

https://www.youtube.com/watch?v=wNH-3aR4ry4
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Donbazil

Sal'tare!

Omule!....Sezi bland!....Nu vezi ca pe-aici e plin de probasei?....Vrei sa ti-o iei?....

cristian87

Cred ca inca sunt ametiti de recul
l-au luat din plin  in piept
:lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

stefan1

  Eu ma tot mir, partidul celor cinstiti si incoruptibili acum se acuza intre ei si isi pun poalele in cap!
  Blaga este acuzat de Udrea ca are un trecut tulbure, ca a avut nu stiu ce afaceri pe la medias, ca ginerele nu stiu ce invarte, ca el cu vamile...
  Tot Udrea, acum, ca au masluit voturile, desi si reprezentantii 'Motiunii Udrea' au semnat fara exceptie actele de la sfarsitul alegerilor, fara a semnala in timp util nereguli. Udrea, saraca, era sigura ca daca ar fi intrat in turul doi atunci ea ar fi castigat, ca cei ai lui Monica ar fi votat cu ea, desi cu Macovei au votat 200 de insi iar Blaga avea 330 de voturi mai mult decat Nuta.
  Si pe Stolojan l-a atacat Udrea ca s-a vandut lui Blaga pentru nu stiu ce avantaje.
  Blaga nu a ramas dator, a aratat cum Udrea a cazat la hotelul lui Cocos, pe gratis, delegatii din teritoriu, carora le-a dat si o masa tot 'moca'. Aceste sume nu-s deloc de neglijat, o noapte la hotel si o masa sigur fac bine peste 100 lei/persoana si e clar mita electorala.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

andreiu

Total neinspirata mi s-a parut reactia presedintelui Basescu de aseara, de la domiciliu, care, in vesta antiglont, recunostea ca de fapt el nu s-a retras din politica partizana din momentul in care a devenit presedinte. Cu fata congesionata, cu venele gatului umflate, arata jalnic, un copil caruia cineva i-a furat jucaria preferata. Privire ... de om razbunator. Cred ca va avea parte de tratament similar celor pe care le-a pregatit si instrumentat el insusi adversarilor politici.

mape 48-petru manea

nu am incredere in 'ADIO PDL'
de la base te poti astepta la orice ---de ex. dosare pentru cei care au avut curajul sa nu-l asculte
pe fata lui base se poate citi disperarea aseara cu toate ca era imbracat curat ,semana cu o zdreanta
in finalul discursului de aseara incepuse sa-i tremure glasul ---sensibil si gingas om-mare caracter   :P

andreiu

In schimb, partea din cuvantul lui Pinalti, cu : " ne-am tras cu d-na Udrea pe telescaun" este de tot hazul. S-au, poate, cine stie, gura pacatosului adevar graieste si prededintele era catranit de fapt ca i s-a incalcat (sau incalecat) teritoriul.

cornelioandanciu

Da cum ramane cu obligatia Presedintelui Romaniei  de a nu se amesteca in viata partidelor politice?Nu trebuie sa fie echidistant fata de formatiunile politice? Parca asa zice Constitutia?
Va salut.

prisecarul

Citat din: cornelioandanciu din Martie 24, 2013, 09:01:57 AM
Da cum ramane cu obligatia Presedintelui Romaniei  de a nu se amesteca in viata partidelor politice?Nu trebuie sa fie echidistant fata de formatiunile politice? Parca asa zice Constitutia?
se schimba Constitutia, asa ca prevederile  nu mai sunt de actualitate!
=)) =)) =)) :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

pharaonu75

Pe langa ce facea Ilici cu FSN-ul si PDSR-ul, asta e mic copil!
Este drept, totusi, ca Ilici a ramas si acum mare scula in PSD, pe cand el primeste de la Blaga exact ceea ce i-a oferit in momentul in care politistii aruncau caschetele peste gardul Cotroceniului.

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

silviu

        NU va speriati !Animaluln politic Baselu inca nu si-a spus ultimul cuvant.El este in stare sa nege tot ce a spus sau pur si simplu sa zica ca a gresit cu o nevinovatie de prunc nevinovat.
      Eu am pus o intrebare undeva pe aici "credeti ca miscarea cu MRU a fost chiar intamplatoare?"
  In rest in politica si mai ales in cea reomaneasca este totul posibil.
            Sa vedem ce se va intampla.In orice caz Baselu a reactionat total disproportionat si neinspirat ,pe fata.Ilici se implica poate mai mult in sforarii,dar era discret.
             Cu stima,
                          Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

D006

Tariceanu - presedinte , Basescu - prim - ministru .  :wink:

stefan1

  Basescu nu poate colabora onest cu nimeni, poate cu Nutii... Si-a aruncat fara regrete colaboratorii cand nu i-au mai servit. Si acum a sprijinit pe Udrea, desi lui Macovei in datoreaza supravietuirea dupa evenimentele din toamna trecuta. In plus el, campionul anticoruptiei, trebuia sa adere la mesajul lui Macovei, singura care a facut o campanie in care insista pe aceste principii. Pentru el contradictiile intre ce a afirmat inainte si ce afirma acum sau intre ce afirma si ce promoveaza, nu ii creeaza nici o jena sau dificultate. Ce-i daca si el a fost securist? "Jos securistii!". Ce-i daca si el a fost in FSN? "Jos cu FSN-istii din PDL!" Ce-i daca el a fost cercetat penal cand a candidat de presedinte? "E inadmisibil ca Ponta sa promoveze un ministru acuzat nu inculpat." (de fapte mult mai putin grave decat ale lui).
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)