Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

stupar

Citat din: cristipep din Februarie 15, 2013, 03:45:45 PM
Noi suntem o tara condusa de circari gradini zoologice si sere botanice.........

Noi suntem o tara condusa de hoti!

Alutus

Citat din: stupar din Martie 03, 2013, 10:01:24 PM
Noi suntem o tara condusa de hoti!
Cred ca incurcasi timpul prezent cu timpul trecut. Vrusesi sa spui "am fost"? Cu siguranta, te referi la perioada  de acum un an.
Sa nu uiti Darie!

D006

  Astia fura acum asa de mult incat a devenit regula . Mi-au furat subventia la motorina , mi-au furat banii care ii dau ca impozit( cu 16% mai mult) la primarie deoarece in loc sa refaca infrastructura orasului a angajat toata clientela politica la primarie , nu au vrut parlament cu maxim 300 parlamentari , mi-au bagat impozit la stupi .Iute asa in fiecare zi acest guvern fura de la mine din buzunar si mai multi bani.
  Acum au pus si bomboana pe coliva : adio Shengen !  :finger:

bucovineanu

Doctore, imi aduc aminte faptul ca atunci cand ai primit banii pentru 112 erai foarte entuziast. Acum vad ca entuziasmul ti-a scazut foarte mult. Zici ca vrei sa te muti cu stupina in Bulgaria. Trebuia sa sti ca intr-o societate capitalista nu iti da nimeni nici macar un blid de mancare gratis. Stiu ca o sa zici ca ai primit banii pe vremea cand erau altii la putere si astia iti iau impozit. Impozitarea agriculturii era pregatita demult. Acum s-a pus in practica.

silviu

De acord cu Dragos.Impozitarea este tinuta la sertar de 10 ani (desi era pregatita).Depinde cine o pune in practica.Au promis atat de mult,trebuie sa-si franeasca atatea burti care s-au golit putin in timpul opozitiei,sunt atat de "stiutori" incat sunt nevoiti sa mareasca toate taxele si impozitele.Nu incalzeste pe nici un bugetar ca i-a revenit salariul la cel corect daca il da pe impozite,energie marita,impozit forfetar si alte nazdravanii care sunt numai la inceput.
   AM SCAPAT DE HOTI SI AM DAT DE TALHARI!
                Cu stima,
                         Chis   :D :D :D
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

pharaonu75

Foarte bine punctat, d-le Silviu!
Eu sunt bugetar si de curand mi-a fost reintregit salariul, dar ghici ce? Cu salariul de luna asta mi-am permis mult mai putine decat imi permiteam in urma cu 12 luni din salariul diminuat cu 25%!
Asa ca stimatii nostri guvernanti sa nu se mai bata cu pumnul in piept, pentru ca sunt la carma tarii de aproape un an si lumea nu intrezareste luminita de la capatul tunelului!
Daca vor sa se laude ca ne-au adus acolo unde eram inainte de taierea de trista amintire, atunci sa ne aduca la nivelul de trai pe care il aveam prin 2008! Iar eu ii voi vota apoi cu 2 maini! Pana atunci, insa, atat astia cat si anteriorii nu sunt altceva decat niste lipitori care sug sangele si vlaga poporului!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

 Hai ca as fi de acord cu impozitul intr-o anumita forma . Dar sa vii si sa-mi furi subventiile  ---  RUSINE !!! Incepem sa-l regretam pe EMIL BOC  care nu s-a atins de subventiile palmasilor. Astia acum sunt asa de calici incat fura si bruma de mancare de la gura taranului.

  Pentru toti votantii de coalitie luati si mancati  :finger: dar sa o mancati cand e sculata , sa va fie masa imbelsugata !
  Parca ziceau ca reduc TVA-ul la produsele de baza....

romikele

N-o sa vedeti voi guvernanti pe care sa-i doara burta de popor.
Indiferent care ar fi la guvernare, ar proteja doar familiile lor si gasca apropiatilor, complici in afacerile dubioase.
Drepturile se acorda doar sub presiune... a maselor, externa, nicidecum din propria initiativa.

Alutus

Citat din: dragos2006 din Martie 04, 2013, 02:04:51 PM
  Pentru toti votantii de coalitie luati si mancati  :finger: dar sa o mancati cand e sculata , sa va fie masa imbelsugata !
Multumim, la fel! Poftiti la masa, ca suntem darnici, numai sa nu va inecati cu ea, caci este ultima din dotare, disponibila la ajutoare sociale. Restul le halirati, atunci cand avurati liber la magazia cu scule. Mai este una , dar momentan, lucreaza Nuti la resuscitarea ei. Misiune grea ,aproape imposibila. Dar cum este ambitioasa , va reusi in nobila-i misiune. Sa va fie de bine! Nu returnati nimic.
Sa nu uiti Darie!

marius_vfp

alutus =D> super tare imi placi, cei dat cezarului sa fie al cezarului.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

mai coalizatilor daca nu va construiau comunistii blocuri si acum dormeati in bordee . Sa mai pomenim de Shengen ?

marius_vfp

cu stima dragose am stat la cutiile alea de beton asazisele blocuri circa 24 de ani de cand m-am nascut mai exact,iar cand m-am mai luminat la cap am trecut la bordei , acum sunt cu picioarele pe pamant, in curand voi fi la vila cu piscina :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry: =)) :nudie:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Mariuse, din profilul tau vad ca esti cadru didactic!
In urma cu vreo 5 ani liberalii va minteau frumos, ca va maresc salariile cu 50%! Iar voi credeati! Apoi tot liberalii cautau metode de  a nu va da banii promisi, lucru pe care l-au reusit! Acum sunt la guvernare iar voi le faceti osanale! Ati uitat de cei 33% pe care mai aveau sa vi-i dea? Ati uitat ca ati fost mintit si folositi? Acum ii pupati si le sorbiti cuvintele, pe motiv ca nu mai sunt mincinoase?  :uimit: :uimit: :uimit:
Si ii mai acuzati pe altii ca le vad PDL-istilor parti bune? Inainte sa ridicati piatra pentru a lovi, uitati-va bine in oglinda, iar daca sunteti multumiti cu ce vedeti, aruncati cu piatra in altii!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

didactica a dat in judeacta statul pentru alea 4,5 luni cat a fost in vigoare legea cu 33% ,acum primim retroactiv , ne-au cam iesit pe ochi banii lor da icepem sa deschidem toti ochii ca daca e lege data sa se respecte , mai bine no dadeau, da lasa ca si pdlistii au promis ca se taie salariile 6 luni si leau taiat de tot . acu ceva vreme il votam pe base de peste hotare la referendum , asa ca ......


la ultima votare leam dat la toti cate o stampila sa nu se supere  :nudie:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Citat din: marius_vfp din Martie 04, 2013, 09:58:10 PM
...
la ultima votare leam dat la toti cate o stampila sa nu se supere  :nudie:

RESPECTELE MELE! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube