Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: pharaonu75 din Martie 11, 2012, 08:23:07 PM

Faptul ca urmaresc SI stirile Antenei3 nu vad de ce ar fi o rusine, chiar daca basistii incearca sa induca asta populatiei.

Daca imi arata TVR-ul sau B1 cum numara Roberta din 5 in 5 ca sa iasa numarul de voturi, poate ca renuntam la Atena3 si urmaream doar aceste posturi.
Dar ce sa vezi, astea nu imi spun nici de ce in Romania un Km de autostrada costa 24 milioane euro cand in Ungaria costa doar 3 milioane la acelasi constructor, nici de ce la noi se construieste acelasi patinoar de trei ori mai scump, nici de ce se inchid spitale dar continua sa fie platite utilitatile pentru acestea.
Nu mi-au spus nici de ce PDL-stii de seama au falimentat intreprinderile de stat pe care le manageriau, dar in schimb in aceeasi perioada au obtinut profituri uriase pe firmele proprii, cu activitate concurenta cu cea a intreprinderii falimentate/capusate.

sa vedeti ce liniste se va lasa dupa alegerile de la vara- toamna, nimeni nu va mai vorbi de coruptie sau spagi , tvr isi va vedea de treaba, ca pana acum, la antene totul se va linistii , si la realiatatea la fel, Protv -ul va fi neutru dar ne va impui capul cu minciunile transmise din afara,

Dai incolo, care e destept cam acum e timpul sa se care de pe aici .

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:07:33 PM
  Faceti un exercitiu de vointa si 5 zile nu va mai uitati la televizor si sa va retrageti in stupina , altfel veti vedea viata !
  Mie unul mi se rupe cum numara Roberta sau cat costa autostrada , eu oricum nu castig nimic. Daca in acest timp stau la stupina si produc plusvaloare sigur voi castiga ceva !
  Voi nu intelegeti ca profesionisti in manipulare va deturneaza atentia de la lucrurile importante ale vietii si va calauzeste catre o mare gandire colectiva usor de manipulat ?  Cat ati castiga in timpul pierdut cu injurarea lui Base daca ati face ceva constructiv ?
  Credeti ca eu  nu am pierdut bani in urma recesiunii ??? dar in loc sa-l injur pe Base am cautat sa gasesc surse de venit pentru a sta pe linia de plutire .

Ai dreptate. Totusi de ce sa platesc niste bani catre stat si cineva sa isi bata joc de ei, adica sa ii fure in loc sa fie folosit in scopul pentru care sunt platiti, adica sa asigure scoli, spitale, pensii, drumuri civilizate, etc ..
Eu platesc destul de multi si imi pasa, cei care nu platesc foarte probabil sa fie indiferenti sau pur si simplu vad ca nu pot face nimic si accepta situatia asa.

D006

  Furtul trebuie demonstrat !  numai justitia se poate pronunta daca cineva este vinovat sau nu !

pharaonu75

Ai dreptate! Nicio instanta nu a spus ca Roberta a furat la numaratoare, deci NU A FURAT!
Sa-ti fie rusine Dinu Patriciu! :rusine:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

Citat din: pharaonu75 din Martie 11, 2012, 10:01:00 PM
Ai dreptate! Nicio instanta nu a spus ca Roberta a furat la numaratoare, deci NU A FURAT!
Sa-ti fie rusine Dinu Patriciu! :rusine:
=))  =))  =))
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:52:58 PM
  Furtul trebuie demonstrat !  numai justitia se poate pronunta daca cineva este vinovat sau nu !

Bineinteles, si cel mai crud criminal are dreptul la un proces corect.

Oricum ai dreptate, daca te iei dupa ce vezi la TV ar cam trebui sa te sinucizi  :) .
Dupa cum zice dl Dragos trebuie sa ne adaptam, adica mutam firmele prin Cipru, nu accesam fonduri UE pt ca oricum din 2012 sigur se impoziteaza apicultura(sa zicem ca am sursa mea), din astea ...
Ce daca o sa scot miere si o sa vand si nu o sa platesc impozit, daca nu au dovada nu o sa imi faca nimic nu(nasol de aia care au crotali)?

Asta nu inseamna ca sunt de accord cu aceasta "adaptare".

D006

  A avea crotalii la stupi nu inseama automat ca faci si productie de miere !  :wink2:

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 10:41:58 PM
  A avea crotalii la stupi nu inseama automat ca faci si productie de miere !  :wink2:

Ce-mi place cand mai dai si dintr-astea!
Pacat ca le dai rar! Pacat ca nu toti inteleg!
Pacat ca trebuie apelat la asa ceva ca sa supravietuiesti in Romania!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 10:41:58 PM
  A avea crotalii la stupi nu inseama automat ca faci si productie de miere !  :wink2:

Discutam la vara, o sa vezi ca unii care ne conduc nu gandesc asa.


jonny_it

Citat din: pharaonu75 din Martie 11, 2012, 11:00:24 PM
Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 10:41:58 PM
  A avea crotalii la stupi nu inseama automat ca faci si productie de miere !  :wink2:

Ce-mi place cand mai dai si dintr-astea!
Pacat ca le dai rar! Pacat ca nu toti inteleg!
Pacat ca trebuie apelat la asa ceva ca sa supravietuiesti in Romania!

Propuneri de imn național:
Descurcă-te, române.
De-aș mai duce-o pân-la toamnă.
Pe-al nostru steag e scris uimire.

milu56

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:52:58 PM
  Furtul trebuie demonstrat !  numai justitia se poate pronunta daca cineva este vinovat sau nu !
Oamenii uniti pot fura si nui pacat daca fura de la guvern pt. ca si guvernul fura de la contribuabili se poate zice.

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

pistol28

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:20:48 PM
CAPUL PLECAT SABIA NU-L TAIE ! crezi ca tu sau eu sau noi putem schimba ceva ?

   CIOCUL MIC SI JOC DE GLEZNE !

Cel care a scris aceste vorbe mai sus.  Ce este?

Raspunsul si-l da fiecare.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

Alutus

#1754
Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:20:48 PM
CAPUL PLECAT SABIA NU-L TAIE ! crezi ca tu sau eu sau noi putem schimba ceva ?

   CIOCUL MIC SI JOC DE GLEZNE !
.
Din pacate este o zicala specific romaneasca, alaturi de altele care exprima caracterul grav alterat al mentalitatii romanesti. Alaturi de alte reactii ale romanilor pusi in fata unor situatii ce necesitau  fermitate si unitate, aceste moduri de abordare defetiste au creat si consolidat  comportamentul de invinsi, de oameni fara demnitate , de popor vegetal. Situatia de azi se datoreaza pasivitatii tuturor romanilor. Miorita ne descrie si ne reprezinta int-un mod cuprinzator.
Recent in Bucuresti s-au calcat pe picioare 5000 de oameni amatori de cantecele de inima albastra ale Irinei Loghin, in timp ce in pietele tarii cateva zeci de naivi inghetau pentru drepturile amatorilor de dor si of de  bere si mici. 
Cei ce afirma ca oamenii sunt manipulati de presa , respectiv de televiziuni, sunt ei insisi manipulati de acestea deoarece cu lipsa lor de preocupari care nu urca mai sus decat cureaua pantalonilor nu-si pot imagina ca unii oameni chiar gandesc, ca au trecut printr-un proces indelungat de informare, de analiza a acestora, de formare si consolidare a convingerilor. A3 nu face decat sa aduca la cunostiinta  si sa confirme ipocrizia si neomenia celor ce conduc tara.
Sa nu uiti Darie!