Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Februarie 06, 2012, 11:34:07 PM
   Daca eram in locul lui Base il nominalizam la functia de prim-ministru pe Crin Antonescu si atunci  sa-i vad pe USL-isti cu ciolanul in gura daca le mai ardea de anticipate.

  Afara e zapada cat cuprinde dar pentru ca nu-l mai pot injura pe Boc nici nu se mai discuta despre inzapeziri la TV.

Nu cred ca ar fi acceptat asa cum multi din PDL nu ar accepta sa fie marioneta presedintelui indiferent de beneficii ... mai exista si acolo oameni care au mandria lor.

Alutus

Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 09:44:40 AM
Citat din: dragos2006 din Februarie 06, 2012, 11:34:07 PM
   Daca eram in locul lui Base il nominalizam la functia de prim-ministru pe Crin Antonescu si atunci  sa-i vad pe USL-isti cu ciolanul in gura daca le mai ardea de anticipate.

  Afara e zapada cat cuprinde dar pentru ca nu-l mai pot injura pe Boc nici nu se mai discuta despre inzapeziri la TV.

Nu cred ca ar fi acceptat asa cum multi din PDL nu ar accepta sa fie marioneta presedintelui indiferent de beneficii ... mai exista si acolo oameni care au mandria lor.
Adica demnitate! Mai suntem cativa.
Sa nu uiti Darie!

Alutus

#1667
Citat din: dragos2006 din Februarie 06, 2012, 11:25:25 PM
prim. ministru desemnat de la PNL
in guvernul Boc la externe si interne de la Nastase Adrian , la justitie de la PNL .  UDMR  eternul partener.
  Oare in guvernul Boc si in guvernul care urmeaza cati sunt PD-isi adevarati ?

  TRADARE SA FIE DAR SA STIM SI NOI !
Va referiti la gunoaie? cele mai multe sunt din pepiniera proprie. Completarile s-au facut de la tomberonul locatarilor din cartierul vecin. Oricum au aceeasi miasma.
Sa nu uiti Darie!

jonny_it

Citat din: Alutus din Februarie 07, 2012, 09:55:47 AM
Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 09:44:40 AM
Nu cred ca ar fi acceptat asa cum multi din PDL nu ar accepta sa fie marioneta presedintelui indiferent de beneficii ... mai exista si acolo oameni care au mandria lor.
Adica demnitate! Mai suntem cativa.

Demnitate in politica .. buna gluma  :rotfl:

La englezi prim ministrul a trecut pe factura un canal TV care trebuia sa il plateasca din banii proprii(nu era in serviciile standard oferite de hotel) si a plecat... la noi se vand vapoare, se importa gaz pentru populatie cu 500 -700$ /mia de m cubi si la baietii destepti se vinde cu 160, etc .. unde vezi demnitatea? 

Alutus

Chiar nu mai ai nici o speranta?
In legatura cu situatia curenta: discutam aseara cu nea Mitica Bazac- asta n-are complexe si o tranteste cum stie el:
- vazusi bre ca-l schimba pa ala?
- pleaca ma d-acilea, schimba Maria palaria. 
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Ce mare schimbare credeti ca s-a facut?
Am vazut pe la TV ca urmatorul Guvern este in proportie de 80% acelasi cu guvernul lui Boc!
Sa vedem ce va anunta Ungureanu!
Oricum, Nuti nu va lipsi! Eventual va primi 2 ministere... comasate, ca tot le place lor cum suna!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jonny_it

Citat din: pharaonu75 din Februarie 07, 2012, 10:31:03 AM
Ce mare schimbare credeti ca s-a facut?
Am vazut pe la TV ca urmatorul Guvern este in proportie de 80% acelasi cu guvernul lui Boc!
Sa vedem ce va anunta Ungureanu!
Oricum, Nuti nu va lipsi! Eventual va primi 2 ministere... comasate, ca tot le place lor cum suna!

Pai Ungureanu primeste lista cu ministrii de la Basescu in plic  :rotfl:


Citat din: Alutus din Februarie 07, 2012, 10:26:56 AM
Chiar nu mai ai nici o speranta?

Numai Andreea Esca mai zicea ieri ceva de genu' "Sa avem rabdare si sa speram ca totul o sa fie bine, sa fim optimisti" ... saraca, atat poate mintea ei...

Eu dpdv politic am 2 dorinte simple:
- sa plece Basescu care aproape ca il ajunge in prostie si smecherie(sungurele 2 persoane care pot fi caracterizate de ambele cuvinte) pe Iliescu cu deosebirea ca Basescu mai este si cioban;
- si alegeri libere si corecte: poate mai au si altii sanse, nu USL, nu PDL, nu UDMR .. ma refer la altii mai tineri care nu au fost membri de partid, mai bine unul lipsit de experienta dar cu ceva bun simt; in momentul cand o sa pice rau de tot PDL-ul(si asta o sa se intample) sunt sigur ca si la ei o sa aiba loc o schimbare de generatie, pentru ca altfel nu prea mai au sanse sa ajunga la putere vreodata.



Alutus

La ministerul economiei s-a rezolvat: avem o frigida isterica.
Tot de la nea Mitica Bizic(Bazac): Ba femeia bine ...u.....ta rastoarna casa pe dos. Asta o va pune cu fundul in sus. Ne vaicaream de sange tanar, iaca si mai vine, fara mama ,fara tata. 
Sa nu uiti Darie!

prisecarul

#1673
Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 11:03:44 AM
...
- si alegeri libere si corecte: poate mai au si altii sanse, nu USL, nu PDL, nu UDMR .. ma refer la altii mai tineri care nu au fost membri de partid, mai bine unul lipsit de experienta dar cu ceva bun simt;

cred ca majoritatea romanilor isi doresc asta, dar partidele sunt cele care hotarasc cine va candida!
asa ca, slabe sperante in alegeri corecte si cu poiliticieni curati!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

  In noul guvern daca vor fi 5 PDL-isti pur sange ! restul sunt UDMR si PSD , PNL  sub acoperire . In fapt acestia din urma fac trecerea spre viitorul guvern USL.
    Voi nu vedeti ca USL nu vine cu  nici o promisiune electorala consistenta ! de ce ? pt. ca stiu ca oricum ajung la putere ! indiferent ca vor ajunge maine sau in 6 luni dar tot vor lua ciolanul in gura iar pulimea care ii va vota vor lua in gura orice in afara de ciolanul lor.

Alutus

Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 11:03:44 AM
ma refer la altii mai tineri care nu au fost membri de partid, mai bine unul lipsit de experienta dar cu ceva bun simt; in momentul cand o sa pice rau de tot PDL-ul(si asta o sa se intample) sunt sigur ca si la ei o sa aiba loc o schimbare de generatie, pentru ca altfel nu prea mai au sanse sa ajunga la putere vreodata.
Cu regret dar ai muscat una din momelile pe care ni le-a servit il comandante: schimbarea clasei politice: Crezi ca tineretea este o garantie a competentei oneste?. Experimentul a fost facut in 2008 si iata evaluarea vine acum din pietele oraselor. Modele?  A P Vass, Ritzi, Igas, Eba, Funieru, Cotoi, iar cap de lista cine crezi ca este? O prea imaculata  de la plescoi. Oare aici pe forum nu avem colegi cu o mai mare vechime in viata care de fiecare data ne arata cu modestie si altruism ca au un avans in cunoastere fata de noi.Oare nu avem incredere in parintii nostrii? oare oameni din generatia lor nu se mai gasesc? Credem ca stim totul dar in fiecare secunda ne dam seama ca mai avem multe de invatat (daca avem puterea sa recunoastem acest lucru). Entuziasmul  si puterea de munca trebuie apreciate,respectate , iar odata cu acumularea experientei acestea vor capata alte valente si recunoastere. Entuziasmul fara experienta isi reduce posibilitatile de utilizare eficienta. Oameni se nasc in general egali. Prin experiente personale si influente ale mediului de viata se pot indrepta in doua directii: agravarea aptitudinilor negative sau corectarea lor si dezvoltarea celor pozitive. Eu cred ca nu trebuie sa renuntam asa usor la generatia peste 50 de ani. Iar selectarea politicienilor se face din totdeauna la urne (Vezi PNTCD si Romania mare)
Sa nu uiti Darie!

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 11:37:15 AM
  In noul guvern daca vor fi 5 PDL-isti pur sange ! restul sunt UDMR si PSD , PNL  sub acoperire . In fapt acestia din urma fac trecerea spre viitorul guvern USL.

La ce filme te uiti?  :rotfl:

jonny_it

Citat din: Alutus din Februarie 07, 2012, 11:47:38 AM
Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 11:03:44 AM
ma refer la altii mai tineri care nu au fost membri de partid, mai bine unul lipsit de experienta dar cu ceva bun simt; in momentul cand o sa pice rau de tot PDL-ul(si asta o sa se intample) sunt sigur ca si la ei o sa aiba loc o schimbare de generatie, pentru ca altfel nu prea mai au sanse sa ajunga la putere vreodata.
Cu regret dar ai muscat una din momelile pe care ni le-a servit il comandante: schimbarea clasei politice: Crezi ca tineretea este o garantie a competentei oneste?. Experimentul a fost facut in 2008 si iata evaluarea vine acum din pietele oraselor. Modele?  A P Vass, Ritzi, Igas, Eba, Funieru, Cotoi, iar cap de lista cine crezi ca este?

Unde vezi schimbarea de generatie, schimbarea politicienilor actuali cu odraslele lor nu este cea mai reusit schimbare...  :)

D006

   Voi credeti ca viitorul cabinet usl va fi format din virgine politice ???  oare cati dinozauri  si corupti celebri vom gasi in acel cabinet ?

Kov iulian

Inspirat fiind de " sacrificiul" politicienilor nostrii am decis sa fac si eu un sacrificiu .
Am decis ca viitorul castig la loto sa il impart cu toti membri acestui forum
( desigur ca nu am jucat si nici nu am castigat dar intentia conteaza)
Ce credeti am facut un sacrificiu mai mare ca politicieni nostri care si-au sacrificat voturile pt bunastarea noastra ?

Ce Mihai Viteazul, ce Stefan Cel mare sau alti conducatorii din vechime care si-au sacrificat viata pt tara.

Politicieni nostri au facut un sacrificiu mai mare, au sacrificat ceva din viitor, ce nu era al lor, ceva ce nu meritau .

Voi va dati seama ce politicieni patrioti avem, sa va fie rusine ca ii vorbiti de rau . :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: