Marian Popescu

Creat de MiereaNaturala, Aprilie 27, 2011, 12:21:10 AM

« precedentul - următorul »

MiereaNaturala

Buna  seara si

Hristos a Inviat !

ma simt coplesit intre atatia "stupari" de aceea  voi fi foarte scurt in "descrierea" mea.

Asa cum am spus ma numesc Marian Popescu si sunt unul dintre oamenii care  au trait emotiile de-a intra intr-o stupina cu ajutorul cuiva ( in cazul meu tata - socru )

De la prima vizita am ramas fascinat de tot ce inseamna apicultura si am decis sa-mi dedic o parte din timp acestui "capitol' al vietii.

Sunt  din Bucuresti, iar prisaca o avem langa Vanju Mare (Mehediniti)

Din dragostea care  s-a aprins pentru albine si produsele lor am creat si un site in care vreau sa inmagazinez cat mai multa informatie la indemana iubitorilor de apicultura.

Sper ca in Comunitatea dvs sa  primiti si "incepatori" in acest domeniu .

Va multumesc ! :)

milu56


orbanstefan64

bine ai venit pe forum !!!!!!

pharaonu75

Bun venit!
Te asteptam cu poze din stupina, cu intrebari acolo unde ai nelamuriri, sau cu raspunsuri la intrebarile altora!
Completeaza-ti la profil, te rog, data nasterii si localitatea unde se afla stupina.
Conditiile climatice din Mehedinti difera de cele din Covasna, iar prin completarea datelor ii ajuti pe ceilalti membri sa iti dea sfaturile oportune.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bee_lover


tassevasi

 Bine ai venit tinere ! E bine ca ai de la cine invata (socru) si completezi cu noutati de aici .

Sanatate si numai bine

MiereaNaturala

Va multumesc  intr-un mod cu totul si cu totul deosebit :)

imediat cum ajung in Bucuresti si sunt legat la o retea mai buna  de internet voi posta si poze din vatra stupinei :)
Accesul prin modemul de zapp nu-mi permite transferul de fisiere cu o viteza atat de buna.

Bine ai venit tinere ! E bine ca ai de la cine invata (socru) si completezi cu noutati de aici .

As fi onorat sa aduc noutati aici , intr-un forum dedicat apiculturii.
Si da, aveti dreptate, daca nu invatam de la cei batrani apicultura, degeaba ne apucam de indeletnicire :)

MiereaNaturala

#7

Pentru ca un Apicultor ( fie el si incepator ) isi tine cuvantul.
Am promis ca pun poze cu stupina, nu stiu  cat de  relevante sunt, dar asta-i vatra in care ne petrecem timpul cu albinutele :)


MiereaNaturala

#8


Inca una :)

pharaonu75

Nu trebuie neaparat sa incarci fotografiile pe imageshack sau altele asemenea, ci le poti pune direct pe forum!
Cand postezi un raspuns ai un buton sub fereastra in care scrii.
Acel buton se numeste ATASAMANTE SI ALTE OPTIUNI.
Daca dai click pe acel buton vei observa ca poti incarca pozele direct pe forum (pe server).
Daca incarci pozele pe Imageshack sau pe oricare alt site asemanator, risti ca dupa o perioada sa iti fie sterse acele poze!

P.S.Fotografiile incarcate pe forum este recomandat sa fie in format .jpg si sa nu depaseasca rezolutia de 2000x1500.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

MiereaNaturala

Multumesc pentru indicatii :) si imi cer scuze !

pharaonu75

Citat din: MiereaNaturala din Mai 02, 2011, 12:02:46 PM
Multumesc pentru indicatii :) si imi cer scuze !

Nu ai pentru ce sa iti ceri scuze! Nu era un repros ci un sfat!
Si eu am pierdut foarte multe poze din cauza celor de la Imageshack!
Daca incarci pozele direct pe forum, nu se mai pot pierde.
Baza de date a forumului si atasamentele sunt salvate periodic!
Mult succes in continuare!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube