Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

Vyktor

Se pare ca Ion revine cu picioarele pe pamant. In primul rand  faptul ca a sters ultimele mesaje,  pentru mine este un gest, care ma face sa mi scot palaria (chiar daca nu port) si ca semn de respect am facut si eu acelasi lucru.
In al doilea rand pentru ca a acceptat ideea "Batranului" inseamna ca exista o sansa pentru el si ma bucur ca nu a ratat o,  de a sta de vorba cu cineva de la care are ce invata cu adevarat despre tainele apiculturii. :bravo: :stop_the_war:


Bătrânul

Citat din: Bătrânul din Februarie 02, 2014, 08:50:07 AM
Azi la amiaza primesc vizita unui stupar vecin , baiat tinar ,frumos, inteligent , onest alaturi de sotia sa iubitoare . Ii voi arata un stuparit clasic , si voi spune apasat necesitatea si modul de combatere a varozei. Stuparul este Ioan Olaru  cine dupa intuitia mea este un tip extraordinar . Diseara va voi raporta concluziile .  =D> =D> :welcome:
Asa cum am zis Dl IOAN OLARU ma sunat din timp spunind " a intervenit ceva si nu mai vin . Da voi venii vroodata voi suna anticipat "  In gind a zis asa : "Ca sa ajung la batrinul (cu b mic) trebuie sa merg pina la sosea dus intors 4 km . Microbuzul pina la Sfintu dus intors coata vreo 15 lei cu sotia 30 . Stiu deja ce spune si de de vazut pot vedea pe sunphoto . Asa ca nu are nici un rost sa merg pina la el"  .    :wink2:  Eu ii promisesem sa-l iau din statie , nevasta me a zis ca daca vin tinerii duminica face niste sarmale ca deh se cuvine sa-i servim . ^:)^  Asa ca iar mincam sarmale o saptamina ....   Concluziile trageti voi . Totusi  cred ca ioan are dreptate  :rotfl: :rotfl: :thanks: :thanks: :thanks:

petru.atudorei

No ca daca  ma chemati pe mine, veneam  si de la mine sunt vreo 100 km doar dus

Vyktor

Citat din: Bătrânul din Februarie 02, 2014, 02:58:38 PM
Citat din: Bătrânul din Februarie 02, 2014, 08:50:07 AM
Azi la amiaza primesc vizita unui stupar vecin , baiat tinar ,frumos, inteligent , onest alaturi de sotia sa iubitoare . Ii voi arata un stuparit clasic , si voi spune apasat necesitatea si modul de combatere a varozei. Stuparul este Ioan Olaru  cine dupa intuitia mea este un tip extraordinar . Diseara va voi raporta concluziile .  =D> =D> :welcome:
Asa cum am zis Dl IOAN OLARU ma sunat din timp spunind " a intervenit ceva si nu mai vin . Da voi venii vroodata voi suna anticipat "  In gind a zis asa : "Ca sa ajung la batrinul (cu b mic) trebuie sa merg pina la sosea dus intors 4 km . Microbuzul pina la Sfintu dus intors coata vreo 15 lei cu sotia 30 . Stiu deja ce spune si de de vazut pot vedea pe sunphoto . Asa ca nu are nici un rost sa merg pina la el"  .    :wink2:  Eu ii promisesem sa-l iau din statie , nevasta me a zis ca daca vin tinerii duminica face niste sarmale ca deh se cuvine sa-i servim . ^:)^  Asa ca iar mincam sarmale o saptamina ....   Concluziile trageti voi . Totusi  cred ca ioan are dreptate  :rotfl: :rotfl: :thanks: :thanks: :thanks:
Citat din: vyktor din Februarie 02, 2014, 10:04:42 AM
Se pare ca Ion revine cu picioarele pe pamant. In primul rand  faptul ca a sters ultimele mesaje,  pentru mine este un gest, care ma face sa mi scot palaria (chiar daca nu port) si ca semn de respect am facut si eu acelasi lucru.
In al doilea rand pentru ca a acceptat ideea "Batranului" inseamna ca exista o sansa pentru el si ma bucur ca nu a ratat o,  de a sta de vorba cu cineva de la care are ce invata cu adevarat despre tainele apiculturii. :bravo: :stop_the_war:

Si in al treilea rand, se pare ca iar m am inselat. E destul de greu sa gasesti oameni care sa se tina de cuvant.

BODOKI

Cred ca nu a stiut  de sarmale si de aceea nu sa dus :hi: :hi:

cornelioandanciu

De atatea paginin s-a batut apa in piua cu acest stup incat nici nu ar mai trebui discutat despre el.In curand vom vedea modelul n in unu, unde n tinde la infinit! Chiar nu are nici un rost! Noapte buna!
Va salut.

Eugen B

Trecand la subiect cred ca lada o fi buna la ceva, poate sa cresti roi sau altceva, asta poate ar trebui sa fi fost cautat de cine a inventat-o,  de o chestie is sigur , ca nu iti aduce 1000 de euro, nici macar 100 nu cred....

PARINTELE

Citat din: Eugen B din Februarie 02, 2014, 08:21:16 PM
Trecand la subiect cred ca lada o fi buna la ceva, poate sa cresti roi sau altceva, asta poate ar trebui sa fi fost cautat de cine a inventat-o,  de o chestie is sigur , ca nu iti aduce 1000 de euro, nici macar 100 nu cred....

daca nu am discuta aici si nu am spune realitatea,multi se vor pacali cumparand asa zisa lada ,ce aduce un profit de 1000E
profit aduce celui care le vinde, 100 E/lada
si  :yahoo_cry: celui ce a cumparat si are gaura de 100E pt fiecare lada goala cumparata

dredd

Citat din: PARINTELE din Februarie 02, 2014, 08:40:47 PM
Citat din: Eugen B din Februarie 02, 2014, 08:21:16 PM
Trecand la subiect cred ca lada o fi buna la ceva, poate sa cresti roi sau altceva, asta poate ar trebui sa fi fost cautat de cine a inventat-o,  de o chestie is sigur , ca nu iti aduce 1000 de euro, nici macar 100 nu cred....

daca nu am discuta aici si nu am spune realitatea,multi se vor pacali cumparand asa zisa lada ,ce aduce un profit de 1000E
profit aduce celui care le vinde, 100 E/lada
si  :yahoo_cry: celui ce a cumparat si are gaura de 100E pt fiecare lada goala cumparata

lasa, ca poate fi folosita ca orizontal

PARINTELE

Citat din: adrian_bz din Februarie 02, 2014, 08:57:18 PM
Citat din: PARINTELE din Februarie 02, 2014, 08:40:47 PM
Citat din: Eugen B din Februarie 02, 2014, 08:21:16 PM
Trecand la subiect cred ca lada o fi buna la ceva, poate sa cresti roi sau altceva, asta poate ar trebui sa fi fost cautat de cine a inventat-o,  de o chestie is sigur , ca nu iti aduce 1000 de euro, nici macar 100 nu cred....

daca nu am discuta aici si nu am spune realitatea,multi se vor pacali cumparand asa zisa lada ,ce aduce un profit de 1000E
profit aduce celui care le vinde, 100 E/lada
si  :yahoo_cry: celui ce a cumparat si are gaura de 100E pt fiecare lada goala cumparata

lasa, ca poate fi folosita ca orizontal
dupa tine merita 100 e pt o lada orizontala?
nu este fain pretul, chiar de o folosesti pe post de lada orizontala sau lada pt depozitarea ramelor

dredd

eu nu as da pe un stup atat, dar nici nu e ca si cand omul ar cumpara rumegus. tot mai poate creste albine acolo  si chiar o familie puternica dupa ce renunta la diafragme si toate cele

SPYKAL

I-a priviti si "apicultorii" care au cumparat ladoaicele lui ursu in primavara anului trecut!! =)) =)) =)) =)) Sunt cei filmati de respectivul intr-o benzinarie. Din cate se vede in filmare au upgadat bio-porcaria ai au facut-o.....decapotabila.... =)) =)) =)) =)) Minunati-va de prostia unora!  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nQGvuAV0emw#t=0


yulian

Tratament natural impotriva varoozei. Motto-ul "fara albina, fara varroua" :rusine: