Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

Fidi

Citat din: bio din Decembrie 08, 2013, 09:29:11 PM
Citat din: Fidi din Decembrie 08, 2013, 09:00:18 PM
Citat din: fiug1970 din Decembrie 08, 2013, 05:35:25 PM
Citat din: orbanstefan64 din Decembrie 08, 2013, 05:27:30 PM
dar cu maicutele care o fi rezultatul? cred ca acolo deja o fost demult sfinta impartasanie.
pai ce rezultat?dupa Cina Cea de Taina....a urmat Trecutul pe Sub Masa si concursul:Io Pup Poala Popii,Popa Pupa Poala Mea,spus din ce in ce mai repede!!
acestuia;sa-i fie rusine!!


.... =))...Fidi,  hai ca nu suntem la scoala de fete .

Mai face fiecare cite o gluma...mai destindem atmosfera
/da asa este.Putem vorbi de tampenii de nush ce stupi a lui Maximus sau cei ai profesorului Ursu(dezbatem)dar nici chiar asa sau ce topic mai e si asta?!!pote sa dea in mine cat vrea,poata sa ma si injure ,dar nu e frumos sa vb.de ceva care nu-si are locul pe un forum de apicultura!!cu mult drag tuturor!!

SPYKAL

Citat din: Fidi din Decembrie 08, 2013, 09:25:09 PM
daca asta ati inteles,va urez sarbatori fericite si numai de bine!!
De unde ai aparut....sfintia ta?????/ Nu prea ai  taine cu lucrurile....apilcole. La tine acolo ......la cele sfinte....asa se spune i loc de Amin.......Huoo???? Lasa-ne frate. PoaTE AI ALTA TREABA SI NOI TE RETINEM...sfintia ta......Apropo........HUOOOOOOOOOOOOOOOO :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

fiug1970

Citat din: Fidi din Decembrie 08, 2013, 09:25:09 PM
daca asta ati inteles,va urez sarbatori fericite si numai de bine!!
pai dupa sunetele transcrise in litere???s/am fost intelegator cu seamanul meu cade nu...ma ducea mintea prin Africa,ca pe acolo se aud fel de fel de sunete....daca imi e rusine sau nu...nici datorita si nici din cauza dv...
aceleasi urari de bine si din partea mea!!

SPYKAL

Citat din: Fidi din Decembrie 08, 2013, 09:40:37 PM
Citat din: bio din Decembrie 08, 2013, 09:29:11 PM
Citat din: Fidi din Decembrie 08, 2013, 09:00:18 PM
Citat din: fiug1970 din Decembrie 08, 2013, 05:35:25 PM
Citat din: orbanstefan64 din Decembrie 08, 2013, 05:27:30 PM
dar cu maicutele care o fi rezultatul? cred ca acolo deja o fost demult sfinta impartasanie.
pai ce rezultat?dupa Cina Cea de Taina....a urmat Trecutul pe Sub Masa si concursul:Io Pup Poala Popii,Popa Pupa Poala Mea,spus din ce in ce mai repede!!
acestuia;sa-i fie rusine!!


.... =))...Fidi,  hai ca nu suntem la scoala de fete .

Mai face fiecare cite o gluma...mai destindem atmosfera
/da asa este.Putem vorbi de tampenii de nush ce stupi a lui Maximus sau cei ai profesorului Ursu(dezbatem)dar nici chiar asa sau ce topic mai e si asta?!!pote sa dea in mine cat vrea,poata sa ma si injure ,dar nu e frumos sa vb.de ceva care nu-si are locul pe un forum de apicultura!!cu mult drag tuturor!!
Sanatate maxima sfintia ta!!!

Stefan Madalin

SPYKAL, dar tu de ce ai dat atat de multi bani pe stupii aia din burete ? Daca cumparai stupi din lemn si puneai 2 diafragme de polistiren extrudat, faceai acelasi lucru . Restul banilor ii investei in albine .  Daca ai 3 stupi , poti spune ca ai 3 stupi, nu 3 stupine .

SPYKAL

#2660
Citat din: Stefan Madalin din Decembrie 08, 2013, 10:20:21 PM
SPYKAL, dar tu de ce ai dat atat de multi bani pe stupii aia din burete ? Daca cumparai stupi din lemn si puneai 2 diafragme de polistiren extrudat, faceai acelasi lucru . Restul banilor ii investei in albine .  Daca ai 3 stupi , poti spune ca ai 3 stupi, nu 3 stupine .
:rotfl: :rotfl: :rotfl: Prietene.... In primul rand ca este mare diferenta intre burete si ....poliuretan. Stii cu ce se mananca asta? Daca nu ai idee cum si in ce fel se dezvolta famiile de albine in poliuretan mai bine te-ai abtine. Anul trecut am cumparat 2 familii de albine si in acest an am intrat la iernat cu...16...diferenta pana la......3 cat ai spus mi=o faci tu cadou pt ca tot vin sfintele sarbatori ale craciunului :P :P :P. Pisica unde nu ajunge zice ca pute.....prietene

fiug1970

ASCULTĂ, PRIVEŞTE ŞI TACI!!!...

Ascultă, să-nveţi să vorbeşti,
Priveşte, să-nveţi să clădeşti,
Şi taci, să-nţelegi ce să faci...
Ascultă, priveşte şi taci! (Ion Minulescu
o fi greu de silabisit?o fi greu de citit?o fi greu de inteles?si/s doar patru versuri.....

Stefan Madalin

eeee, daca ai deja 16 , ce pot sa mai zic ..... Nu mai calca apasat in balta, daca nu sti cat de adanca e

SPYKAL

Citat din: fiug1970 din Decembrie 08, 2013, 10:47:27 PM
ASCULTĂ, PRIVEŞTE ŞI TACI!!!...

Ascultă, să-nveţi să vorbeşti,
Priveşte, să-nveţi să clădeşti,
Şi taci, să-nţelegi ce să faci...
Ascultă, priveşte şi taci! (Ion Minulescu
o fi greu de silabisit?o fi greu de citit?o fi greu de inteles?si/s doar patru versuri.....
Intradevar sunt doar patru versuri, dar pt a intelege mesajul pe care il transmit mai este nevoie de pe putina.... minte. TRIST DAR....ADEVARAT...pt unii. Stima si respect!!!

SPYKAL

Citat din: Stefan Madalin din Decembrie 08, 2013, 10:52:12 PM
eeee, daca ai deja 16 , ce pot sa mai zic ..... Nu mai calca apasat in balta, daca nu sti cat de adanca e
Prietene..... esti departe de adevar. Cinste lor, celor sarmani cu duhul. Nu imi bat capul sa te fac sa intelegi. Banuiesc ca ai mult mai multa experienta apicola decat mine. De aceea voi astepta sfaturile tale incomprehensibile si de o reala valoare pt apicultura romaneasca Stima si respect!!!

Stefan Madalin

Daca tu 2 ai facut 16 , iar la cei 16 le spui familii , ce pot eu sa mai spun ?  Sa fi sanatos si ma mai jicnesti cand o sa te jicnesc eu .

fiug1970

Citat din: Stefan Madalin din Decembrie 08, 2013, 10:52:12 PM
eeee, daca ai deja 16 , ce pot sa mai zic ..... Nu mai calca apasat in balta, daca nu sti cat de adanca e
eu,daca am fugarit broastele cu batu in balta Brailei,te_as parafraza asa:nu calca apasat in balta,ca faci valuri si nu te_arunca cu capul inainte,daca nu  stii  cat de adanca e!tu ai cumulat doua in unu...

Stefan Madalin


SPYKAL

Citat din: Stefan Madalin din Decembrie 08, 2013, 11:23:49 PM
ramele sunt de 1/2?  :hippo:  :blah:
Nu. Pt tine si ilustrul tau profesor sunt 5/4. Vezi sa nu le brevetati.

SPYKAL

Citat din: fiug1970 din Decembrie 08, 2013, 11:13:15 PM
Citat din: Stefan Madalin din Decembrie 08, 2013, 10:52:12 PM
eeee, daca ai deja 16 , ce pot sa mai zic ..... Nu mai calca apasat in balta, daca nu sti cat de adanca e
eu,daca am fugarit broastele cu batu in balta Brailei,te_as parafraza asa:nu calca apasat in balta,ca faci valuri si nu te_arunca cu capul inainte,daca nu  stii  cat de adanca e!tu ai cumulat doua in unu...
Nu tizule....cinci intr-unul. Nu ai vazut ca asa este moda mentorului sau?