Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

im0rtel

Datele mele sunt completate in conformitate cu punctul 13 al regulamentului. Va rog sa verificati.
Si nu inteleg de ce faceti referire la userul bucovineanu. Sta pe forum numai cine nu il contrazice ? Cum e situatia exact?

MariusApicultura

Pana la urma are dreptate dl imortel..este un topic deschis de un moderator..tot el baga filmulete la greu... :wink: :wink: :wink: :wink2: ..asa ca daca nu vreti sa fie prezent pe aici de ce ati deschis topicul?
Domnule imortica cred ca aveti intre 30 si 40 ani dupa cum vorbiti  :wink:..am dreptate?.. nu peste 50 ani..
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

orbanstefan64

 cere i te rog scuze lui Bucovineanu ... multumesc !
si ca sa vezi ca ma intereseaza toata povestea asta cu dulapurile ......cind voi creste mare ma voi face profesor de mate si o sa inventez..... cum pot convinge icepatorii la ceva care nu foloseste cu nimic mai mult decit o simpla lada orizontala sau verticala.
citeste putin ce scrie un meserias http://cernagornicolae.blogspot.ro/2010/09/apicultura-pentru-toti.html
:hi: :hi: :hi:

im0rtel

#2388
imi cer scuze de offtopic dar la cerea domnului moderator :

imi cer scuze domnului bucovineanu ca s-a simtit insultat fara motiv si mi-a dat report tot fara motiv.
imi cer scuze domnului bucovineanu deoarece cuvantul PRONUME inseamna altceva decat crede dumnealui ca inseamna.
conform DEX  : PRONÚME, pronume, s. n. 1. (Gram.) Parte de vorbire flexibilă care ține locul unui substantiv. 2. (Prin confuzie) Prenume. : http://dexonline.ro/definitie/pronume
La punctul 2 se explica destul de clar ca este o confuzie foarte comuna intre Pronume si Prenume.
imi cer scuze in general daca cineva s-a simtit insultat pentru ca nu am o parere comuna cu a lor.

D006

Citat din: im0rtel din Noiembrie 11, 2013, 06:55:48 PM
*

1 . da stiu ce este aia tehnologie.
2. daca vedeam mila si compasiune pe undeva pe aici sigur ca imi aduceam aminte. poate ca e , dar sigur nu de la dvs.
4. nu pot eu sa fiu tras la raspundere pentru ca domnul ursu nu va satisfacut curiozitatile. din cate stiu v-a mentionat de cateva ori in cateva clipuri spunandu-va pe nume si referindu-se la dvs drept unul dintre carcotasi. Nu va ajunge?

1)  nu se vede
2)din compasiune i-am recomandat un tratament de specialitate
3) pe mine sa ma mentioneze ? in care filme ? iti dai seama ca e prea mult pentru un muritor de rand sa urmareasca toate filmele lui on-line.

Kov iulian

Citat din: MariusApicultura din Noiembrie 11, 2013, 07:15:11 PM
Domnule imortica cred ca aveti intre 30 si 40 ani dupa cum vorbiti  :wink:..am dreptate?.. nu peste 50 ani..
Asta banuiesc si eu, dar mai banuiesc ceva ( de fapt sunt sigur ) ca im0rtel a intrat aici doar sa faca caterinca sa profite de orice gresela de exprimare sau gandire a unora dintre noi.

Mai banuiesc ca face asta ca o razbunare pentru tot ce au scris colegi apicultori pe aici despre Domnul Ursu alta motivatie nu vad.

Ce motivatie ar avea un om iute la minte ( asta e senzatia mea ) sa certe niste colegi " carcotasi " si sa critice orice greseli ale acestora  fiindca nu ii place ca acestia critica practicile comerciale neortodocse ale cuiva cu care nu are tangente .

Cu ce va ajuta si ce castigati sa aparati interesul comercial si practicile cuiva despre care  majoritatea apicultorilor ( si a celor tacuti ) spun sau cred ca nu sunt corecte?

dredd

Citat din: im0rtel din Noiembrie 11, 2013, 07:27:34 PM
imi cer scuze de offtopic dar la cerea domnului moderator :

imi cer scuze domnului bucovineanu ca s-a simtit insultat fara motiv si mi-a dat report tot fara motiv.
imi cer scuze domnului bucovineanu pentru ca cuvantul PRONUME inseamna altceva decat crede dumnealui ca inseamna.
conform DEX  : PRONÚME, pronume, s. n. 1. (Gram.) Parte de vorbire flexibilă care ține locul unui substantiv. 2. (Prin confuzie) Prenume. : http://dexonline.ro/definitie/pronume
La punctul 2 se explica destul de clar ca este o confuzie foarte comuna intre Pronume si Prenume.
imi cer scuze in general daca cinva s-a simtit insultat pentru ca nu am o parere comuna cu a lor.

ar trebui sa fii mai sfios cand esti in preajma, dialoghezi sau scrii unor oameni de calibrul domnului bucovineanul. dar tupeul asta de bloger se datoreaza probabil disperarii din familie ca au scazut vanzarile la cufar

Aurel

Citat din: bucovineanu din Noiembrie 11, 2013, 04:54:42 PM
Citat din: Aurel din Noiembrie 11, 2013, 03:06:58 PM

      Buna domnu Gabi!
Am o intrebare la dumneavoastra pentru ca vad ca sunteti din Suceava.Am inteles ca acei stupi sant confectionati in judetul Suceava.Stici cumva pe unde? Detalii ceva?
Daca vrei sa cumperi vreo 50 de lazi minune iti pot pune o pila. Il cunosc pe producator, doar suntem din sate vecine.  :razz:  :razz:
:nono: :hi: :hi: :bravo:

bucovineanu

D-le Ursu jr, nu inteleg de ce te-a suparat faptul ca atunci cand am facut referire la numele tau de usser m-am adresat cu diminutiv.
Nu inteleg de ce trebuie sa te ascunzi si nu postezi in continuare sub numele adevarat asa cum ai facut in cateva randuri. Daca vrei sa discutam despre apicultura, putem sa discutam oricat.
Vorbesti de ura si invidie din partea celor ce nu sunt de acord cu tatal sau. Nu e vorba de asa ceva. E vorba de faptul ca el induce in eroare niste tineri care ar dori sa inceapa a ingriji albine si ii indruma pe un drum gresit. Si ii face sa cheltuiasca niste bani pe filme si cutiii "minune", bani pe care acei tineri ar putea sa ii folosesca in altfel, cu mult mai mult folos. Ursu ar fi fost bun sa faca politica, in partidul lui DD. Am vazut ca se poate uita in ochii interlocutorului fara sa clipeasca atunci cand il minte. Si unul si celalalt fac niste promisiuni mincinoase de ingheata apele.
Daca tot ai intrat nu vana numai greseli de scriere, vino cu argumente in favoarea tatalui.
Am vazut ca a vandut catorva apicultori zeci de lazi.  Da-i un telefon sa intre pe forum macar unul dinre acei cumparatori si sa ne spuna cat e de multumit.
Am vazut ca Ursu senior trebuie sa plateasca niste bani fostului asociat impreuna cu care vroiau sa fraiereasca statul. Sa fie asta motivul pentru care ati inceput o noua ofensiva in cautarea de fraieri?

bio

#2394
Citat din: im0rtel din Noiembrie 11, 2013, 06:28:23 PM
.......
Si asa vorbiti despre lucrurile care va intereseaza pentru ca din cate observ stupul ursu nu va intereseaza.
....


Ptiuu drace ..!...tu de unde ai m-ai aparut ?..

Ma, tu nu  esti "pui de urs" ???...ca prea ii tii partea ....si habar nu ai de apicultura..

Pe mine ma intereseaza, deoarece  nea ursu FRAIERESTE LUMEA . Este un SARLATAN .
Pe tehnologie si ladoaca nu7 dau 2 bani... ma deranjeaza reclama mincinoasa...ma deranjeaza ca fura banii la incepatorii in apicultura, bani care de multe ori sunt ultimile lor resurse .

Citat din: im0rtel din Noiembrie 11, 2013, 06:28:23 PM
. Dupa 150 de pagini am vazut multe afirmatii care denota o lipsa de respect pentru alti apicultori din breasla , multa ura si de ce nu amenintari pentru oricine doreste sa spuna altceva decat majoritatea....


Nu o'i vrea sa-l pupam pe nea ursu ca insheala incepatorii in apicultura..? Tu ce ai face unui sarlatan  ?
Nu va mai trece prea multe zile si vom vedea stirea ca un "invatzacel" , l-a snopit pe "dl profesor"

Citat din: im0rtel din Noiembrie 11, 2013, 06:28:23 PM
....Ce va opreste sa inventati ceva mai bun sa fiti mai mult la televizor  si sa luati mai multe medalii pe inventii ca ursu ?

BUNUL SIMTZ, ne opreste .






im0rtel

domnule bio , o astfel de acuzatie ( inselatoria ) trebuie dovedita intr-o instanta . aici pe forum ca o spune un carcotas sau altul... nu are nici o valoare . asta este inca un motiv pentru care nu pot fi de acord cu o astfel de afirmatie oricat s-ar mai indigna unii sau altii.
si daca imi permiteti, dupa cum mi s-a raspuns in ultimele 2 pagini ma face sa cred ca bunul simt aici e cam rar. nu prea aveti cum sa il invocati in legatura cu nimic.

D006

  Mai nea ursulica trebuia sa citesti cazul Mc Donald , au fost amendati pentru mai putin fata de escrocheria  on-line
  Poate un pinguin inselat de on-line e istet si merge la protectia cimparatorului !  :D

im0rtel

poate va merge pinguinul , poate nu va merge. pana una alta , voi , indignatii , ce faceti in afara de 160 de pagini de thread in care spuneti lucruri care pot fi sumarizate in 2 - 3 fraze?

Aurel

Citat din: im000rtel din Noiembrie 11, 2013, 08:56:13 PM
poate va merge pinguinul , poate nu va merge. pana una alta , voi , indignatii , ce faceti in afara de 160 de pagini de thread in care spuneti lucruri care pot fi sumarizate in 2 - 3 fraze?
Indraznesc sa spun ca daca cele 160 de pagini nu aveau nici un efect,nu erai asa inversunat .

im0rtel

domnule aurel cand oare veti intelege ca sentimentele mele, starea mea sufleteasca ( pe care n-ati ghicit-o) , persoana mea nu este importanta in acest thread. Practic e o discutie multi contra unul de aia pare inversunare dar va asigur ca nu e.