Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

Daca in filmele anterioare Ursu a demonstrat ca a inventat mersul pe jos si apa calda, in interventia de la tvr de ieri vorbind de nu stiu ce gaura in polistiren a dovedit ca a inventat GAURA LA COVRIG.  :smile:

cristipep

Deja incep sa am cosmare cu stupii astia super bio.  =))     

cristipep

Ceea ce facem noi aici nu este normal deloc , ar fi cazul sa-l invitam pe domnul profesor aici sa-i luam un interviu, sa nu mai vb in absenta lui ca nu este deontologic.

andrei_georgian

N-ati prins ideea... :wink: daca se inghesuie albina cum zice profu atunci paduchii o iau la sanatoasa...de aceea a facut acele gauri sa aiba pe unde iesii paduchii sunt ceva gen ''iesiri de urgenta'' =))
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

cristipep

Daca nu suntem online ce vrei ...................nu suntem profesori . =))

SPYKAL

Citat din: cristipep din Februarie 25, 2013, 10:10:50 PM
Ceea ce facem noi aici nu este normal deloc , ar fi cazul sa-l invitam pe domnul profesor aici sa-i luam un interviu, sa nu mai vb in absenta lui ca nu este deontologic.

Aiurea!!!!!!!! Crezi ca va veni? I-am pus cateva intrebari si pe site-ul personal. Nu am primit absolut niciun raspuns la tot ce l-am intrebat. Oare .....De ce????????!!!!!!!!!!

cristipep

Adevarul este ca nu se coboara la nivelul nostru..... =))

sorinma

ideile bune se selecteaza din mai multe in timp ,problema la domnu profesor e ca vrea sa convinga pe toata lumea ca toate ideile dansului sunt bune si asta fara sa le testeze
eu nu mai zic nimic de domnu profesor pentru ca pe dansul l-au intepat mult mai multe albine decat pe mine  :P
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

SPYKAL

Citat din: cristipep din Februarie 25, 2013, 10:21:35 PM
Adevarul este ca nu se coboara la nivelul nostru..... =))

Perfect adevarat !!!!!!!!!!!!!"Mareeeeeeee om, mareeeeee  caracter".... =)) =))

SPYKAL

Citat din: sorinma din Februarie 25, 2013, 10:25:14 PM
ideile bune se selecteaza din mai multe in timp ,problema la domnu profesor e ca vrea sa convinga pe toata lumea ca toate ideile dansului sunt bune si asta fara sa le testeze
eu nu mai zic nimic de domnu profesor pentru ca pe dansul l-au intepat mult mai multe albine decat pe mine  :P

Probabil ca ai dreptate in privinta intepatului albinelor. Totusi nu pot sa nu ma intreb un singur lucru. L-au intepat numai la maini sau au insistat mai mult la........cap???? Chiar avem nevoie de toate aceste asa zise .... bune lectii....????? Consider ca acest forum si implicit membrii lui sunt persoane de buna credinta, loiali acestei nobile indeletniciri (apicultura), unde poti obtine informatii pretioase, bazate pe credibilitate, stima si incredere. :yes:

MIHALACHE

Teoretic si D.Puisoru ia aprobat teoriile despre acest Biostup,de ce n-ul construieste si dansul are cu ce si are si multa experienta,oare practica cu acest stup lasa de dorit sau pur si simplu nu credea o iota din aceasta tehnologie . Din cele cateva sute de lazi vandute nu a venit nici un apicultor cu experienta sa ne arate ce rezultate a obtinut,pana atunci eu nu pot decat sa folosesc un orizontal modificat 3/1si sa vad pe propia-mi piele rezultatele.

romikele

Intre teorie si practica exista o mare diferenta.
Daca in teorie toate sunt bune si frumoase, practica ne omoara.
Practica cu acest stup arata ca nu tot ce zboara se mananca.
Danut Puisoru nu a aprobat nici o teorie despre acest stup, ci doar teoriile general valabile, care nu pot fi contrazise de nimeni.
Urmariti cu atentie filmul si apoi trageti concluzii, asa veti intelege de ce NICIODATA Danut Puisoru nu va produce sau folosi Biostupul.

Ioan Olaru

Puisoru are propiul model nare cum să promoveze alt stupsau să fabrice .
Pentru că apar noutăți verificați blogul personal
www.albina-online.blogspot.com

mape 48-petru manea

Puisoru a fost ingaduitor cu profu,daca mergea la acea intalnire Dragos altu era rezultatul intalnirii  :P

D006

 Daca cineva vrea sa ma supuna la chinuri groaznice sa ma inchida doua ore in aceiasi camera cu impostorul on-line.
  Si Dan si eu daca vedeam in acest model un castig in plus fata de apicultura clasica acum amandoi aveam stupinile pe acest model de stup.