Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

vranceanul

Salutare si la multi ani,domnule Ioan, te rog f. mult nu spune ca "putem avea o productie de 50-60 kg" ci spune AM LUAT O PRODUCTIE DE......vorbeste numai de ce ai realizat PRACTIC. la zi,nu teorii. cum spuneau colegii.  Aici vad ca vii cu expresii genul: trecem la popularea lui...,avem nevoie de albina multa.....,depinde ce vrem sa facem....., lucreaza 2 MATCUTE .....bla bla....NU CREZI CA SANT VORBELE PROFULUI si nu ale tale. Unde sant rezultatele scoase de tine cu acest stup???Si eu l-am avut 1 an , daca imi da moca,refuz total asemenea lada. In prezent lucrez cu dadant 12r 2 magazii si orizontal 20r. La dadant  am scos 42kg [tei si poliflora] Vino cu testele facute de tine  si in rest sa auzim de bine :ok:
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

bio

Citat din: IOANDINCOVASNA din Ianuarie 01, 2013, 04:36:08 PM
                                                               ....
Iata cateva explicatii , an primul rand practica nu merge fara teorie,cei care credeti ca ati luat acest stup nu stiu daca ati luat si videomanualele..........


.... cei care nu vor sa anainteze cu apicultura nau decat sa ramana la nivel de buduroi si sa astepte sa ploua cu miere ,fiindca noi ca natie santem niste puturosi si nu ne place sa lucram ,iar aceasta tecnologie necesita putina munca va astept cu critici si cu antrbari numai bine IOAN din COVASNA



..Ionica din Covasna n-oi fi dat banii pe prostii..??..pardon pe VIDEOMANUALE.. =))... cumpara carti serioase despre apicultura si apoi vei intelege altfel apicultura

... Ioane, tu acum te-ai dat jos din copac...??..   Nu ai auzit  ca de "la buduroi" pina la TEAPA 3 in 1 , intre timp au mai aparut niste mici inventatori  in apicultura Dadant sau Langstroth si lumea poate lucra cu mai putina munca si cu productivitate crescuta.

D006

  Ne-a spart onlain !!!!!  a dat tehnologia si lui Basescu !!!  =)) =)) =)) =)) =))

Presedintele Romaniei in prima zi a anului prt3

cristipep

Ce dracu cauta asta aici ma? Sa apucat si el de stupi sau ce?

Mihai Sergiu

#1144
Asta a pus capac peste toate :))) Insa si Base a aflat despre domnul profesor so fi uitat pe 0tv. La cata publicitate isi face nu m-as mira sa ii creasca conturile cu cateva zerouri.
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

bucovineanu

Acum una din doua: ori da presedintele un decret prin care obliga toti apicultorii sa foloseasca numai stupi 3 in 1, ori dupa ce isi termina mandatul se apuca de apicultura.  :razz:

romikele

Se va apuca de apicultura si va avea nenumarate succesuri cu acest stup  :razz:

morozan simion

baaaaaaaaaaaaaa a ajuns piratu apicultor? sa ne fereasca Dumnezeu, sau colaboreaza cu dom profesor la ecobionaturalstupul din reciclarea flotei =)) =)) =)) =)) =)) =)) :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:

cipriene

se mai poate lauda cineva ca domn profesor cu o astfel de filmare?? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
topicul asta trebuie pus pe site-ul domnului online :hi:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

pop alin daniel

la-ti luat prea tare pe bietul om, oare mai are curajul sa mai intre in discutii?, pentru ca ar fi interesant sa aflam cum lucreaza el cu stupul!

bio

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 01, 2013, 11:16:00 PM
Acum una din doua: ori da presedintele ............. dupa ce isi termina mandatul se apuca de apicultura.  :razz:

..dupa ce isi termina mandatul, inclin sa merg pe 99% ca va intra in puscarie . ..si-a facut multi dusmani care nu-l vor ierta si care asteapta momentul cind va fi un om fara putere .

Asta, daca nu-i va iesi manevra cu instaurarea monarhiei in Romania.

filip

Cu stupii profesorului online se lucreaza virtual :bzz: :bzz: :bzz: %%-
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

exarhu

Citat din: bio din Ianuarie 02, 2013, 11:54:52 AM
Citat din: bucovineanu din Ianuarie 01, 2013, 11:16:00 PM
Acum una din doua: ori da presedintele ............. dupa ce isi termina mandatul se apuca de apicultura.  :razz:

..dupa ce isi termina mandatul, inclin sa merg pe 99% ca va intra in puscarie . ..si-a facut multi dusmani care nu-l vor ierta si care asteapta momentul cind va fi un om fara putere .

Asta, daca nu-i va iesi manevra cu instaurarea monarhiei in Romania.
Cred ca de acuma se apuca sa faca un vapor stil pavilion sa plece pe mare plin cu stupii 3in1 si sa vezi productie tata, marca Base+Prof, si o sa auzim la tv ca Romania a depasit cu mult productia de miere a tuturor statelor din lume.! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Si la laptisor de trantor! :D
da

AAA

 Asa se rasplateste munca unui om voi nu vreti sa antelegeti dar poate an unele filme de pe you tub o sa vedeti ca aceasta insecta este pe cale de diparitie ,tot ce face acest om nu este vorba despre bani ,are si el o varsta credeti ca se mai bucura asa tare la bani sau cand vede ca munca lui este rasplatita si poate chiar relansa apicultura ,eu folosesc stupii dansului ,nu cred ca am gasit vreun defect an timpul unui an apicol ,iar acele videomanuale sant practice mai laes pentru ancepatori iar carti despre apicultura sant sute,si documentare la fel eu am ales sa merg pe cunostintele dansului si sant multumit.

Obombo

Ce model de stup foloseai inainte de 3 in 1?