Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

Obombo

Citat din: Porfy66 din Decembrie 29, 2012, 12:45:54 AM
Ma bag si eu si incerc sa spun cum vad eu problema.
...
Comparati Dan Margarit si cu Ursu si trageti singuri concluziile.
Idem.

D006

  Daca onlain venea si ne prezenta stupul sau ca pe o varianta de lucru , si ne gasam mai multi si mergeam macar pe o lada , comunicam pe forum cu onlain , era o chestie . Ar fi existat o dezbatere publica intre autor si beneficiari si se putea ajunge la anumite concluzii.
  dar onlain evita orice dialog mergand pe varianta ca pe aceasta lume exista un superstup , a lui bineinteles , iar restul planetei sunt niste nepriceputi .
   Acum eu imi pun intrebarea daca acest onlain este doar bolnav psihic sau este si un mare sarlatan . Daca este doar bolnav la mansarda atunci totul este explicabil si are anumite scuze , Dar daca individul este sarlatan sa nu uite ca poate de judecata oamenilor scapa dar de judecata divina sigur nu va scapa .
  parerea mea personala este ca acest om este paranoic si se considera detinatorul adevarului absolut , din acest motiv nici nu citeste ce se scrie pe forumuri despre el si cu atat mai putin sa intre in dialog cu alti stupari.

PS. Dan Margarit prezinta o metoda clasica de apicultura . Fiind om cu scaun la cap merge pe calea batatorita si nu inventeaza nimic .

Mihai Sergiu

Intr-un timp mi sa parut ca a renuntat la ideea de bio stup si lada tinde sa fie doar pentru a ierna 3 familii de albine care pot fi stimulate sau hranite cu acea rama din mijloc iar aceasta idee mi sa parut mult mai plauzibila
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

cipriene

Citat din: vranceanul din Decembrie 29, 2012, 11:27:29 AM
Da eu,4 buc modificati din orizontal de 20r. I-am folosit doar un an [acum 3 ani] , in vara am pus toporul pe ei. Nu sfatuiesc pe nimeni sa-si amarasca viata cu asa ceva. In rest s-auzim de bine! PS.din intamplare l-am cunoscut personal . Na-i cu cine vb. daca nu folosesti NOUA TEHNOLOGIE.

imi cer scuze ca tot insist pe subiectul asta, dar in afara de dom' profesor care spune ca acest tip de stup este excelent vreau sa stiu ce contra argumente se aduc la tot ce spune dumnealui ca este bun la el.
asta o poate spune doar ce-i care-au probat inventia. multumesc  :hi:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

emilavram

Citat din: cipriene din Decembrie 30, 2012, 12:32:32 AM
Citat din: vranceanul din Decembrie 29, 2012, 11:27:29 AM
Da eu,4 buc modificati din orizontal de 20r. I-am folosit doar un an [acum 3 ani] , in vara am pus toporul pe ei. Nu sfatuiesc pe nimeni sa-si amarasca viata cu asa ceva. In rest s-auzim de bine! PS.din intamplare l-am cunoscut personal . Na-i cu cine vb. daca nu folosesti NOUA TEHNOLOGIE.

imi cer scuze ca tot insist pe subiectul asta, dar in afara de dom' profesor care spune ca acest tip de stup este excelent vreau sa stiu ce contra argumente se aduc la tot ce spune dumnealui ca este bun la el.
asta o poate spune doar ce-i care-au probat inventia. multumesc  :hi:

Cred ca daca vei citi tot de la inceput vei vedea si contra argumentele la "stupul minune" sunt multe pagini de citit nu are rost sa isi mai piarda cineva timpul cu explicatul de ce nu si de ce da.
Numai bine .

D006

  Prima mare minciuna este chiar numele lazii : biostup. Acest stup nu poate fi bio deoarece nu combate singur varooa , chiar onlain prezinta cum face tratament cu varachet la ... biostup . cat de cretin sa fii incat sa spui ca esti bio si bagi varachet ?
  Si al doilea argument , lada minune nu este acreditata de nici o firma de certificari bio . El vine mananca un rahat cu perja si pinguinii pun botul nestiind ca titulatura  "bio" se acorda doar de firme specializate.

  De trei ani de cand asta mamanca rahat pe net nu am vazut nici un clip cu lada minune si cu catul plin cu miere . 

orbanstefan64

tu n ai auzit inca de biovarachet ? =)) =))

mape 48-petru manea

Eu am auzit de bioinseletorie  =)) =)) =))

morozan simion

hapuri sunt multe dar depinde cati pinguini casca gura si cati le inghit

uve

,,E mai bine să meriți laude și să nu le primești decât să le primești fară să le meriți."
Mark Twain

e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

sfantul spiridon

despre lada as vrea a spune multe dar am promis undeva ca imi voi tine gura si astfel pentru mine...gura
cu bac-ul omul asta ma omoara. De 4 ani sunt prezent la bac ca profesor evaluator. Problema este ca de la Funeriu s-a intamplat ceva incredibil. Nu a mai fost luata in calcul partea care intoducea opera prin prezentarea universului autorului si asta a facut ca elevii sa piarda, pe aici, pe colo cate ceva si anume cat trebuia. Nu ca nu as sti cum se copia inainte dar nu cred ca domnul are solutia pentru invatamantul romanesc. Cand un singur om are o solutie aplicabila unui sistem, e rau...de el ori de noi
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

  sa dai un profesor titular  afara din invatamant nu este asa usor . Diliul asta de onlain a calcat pe multe becuri... bine ca nu a ramas si  cu o condamnare penala.

cristipep

Pai pana la urma de ce a fost dat afara din invatamant???????

exarhu

Am mai postat raspunsuri pe acesta tema, va pot spune iar ca am facut cateava lazi ale profului offline si am vazut ca este o mare pacaleala, oricum le folosesc clasic ca doar nu am pus toporu pe ele dar va pot spune ca acest stup este o mare bazaconie, nu sfatuiesc pe nimeni sa incerce macar, acest om este dus saracu si nu ne ramane dacat sa ne rugam pt el sa se vindece de boala sau bollile pe care le are.
Sanatea si La multi ani tuturor!!!
:hi: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
da

D006

Citat din: cristipep din Decembrie 31, 2012, 09:56:44 AM
Pai pana la urma de ce a fost dat afara din invatamant???????

  A filmat elevii la ore si a pus filmele pe net , elevii minori . cand au vazut parintii filmele in care marele onlaint in face pe copii prosti a iesit cu scandal .
  In primul rand nu ai voie sa faci filme in scoala faca acordul parintilor si al conducerii scolii.
  A scapat usor ca daca eu as fi fost unul din parinti azi onlain nu mai avea dinti in gura.