Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

D006

Vand rame claditoare (oarbe) ideale pentru stupul 3 in 1.

ion patrut

VANZAREA SE FACE LA LIBER SAU CU PROGRAMARE =))

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube


Mihai Sergiu

 Sincer ma asteptam sa aibe familii mult mai puternice in special ca au iernat 3 intr-o lada si nu o zic in parere de rau.
Plus ca foarte putin puiet capacit cel putin in perioada aceasta ar fi trebuit sa aibe pe cel putin 3 rame,  poate difera in functie de zona poate a fost rece mai mult timp.
  totusi as fi vrut sa vad mult mai multa albina in perioada aceasta!!!
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

madnes_marius

ce se mai chinuia cu piunezele alea/ chinezarii =))...  :nono:
multumesc domnului profesor pentru aceste filmulete, care m-au convins ca tot mai bn e fiecare familie cu culcusul ei, fara combinari deastea 10 in 1 :P
cand deranjezi una , le deranjezi si pe celelalte(in loc sa le deranjeze o data pt domnu e mai bn sa le deranjeze de 3 ori)

cristian87

eu ma intreb ce o sa se intample cand o sa se termine mancarea din rama cu care hraneste mai multe familii?
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

gash


KTA-APIDORNA - Ski

bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

D006

  Dezamagitor experimentul 3 in 1 , cred ca o mare parte din vina o poarta nea on-line care prin amatorismul dovedit  in doi ani a reusit sa distruga o stupina buna. Pacat de bietele familii de albine ....  :redcard:

orfan.george

oricat de mult ar incerca nea ursu sa ne convinga tot frectie la piciorul de lemn ramane. in loc sa isi usureze munca mai mult o complica. plus k stupul ala cred k are 20 de componente nici el nu mai stie care cum sunt.

madnes_marius

Citat din: orfan.george din Martie 28, 2012, 04:43:16 PM
oricat de mult ar incerca nea ursu sa ne convinga tot frectie la piciorul de lemn ramane. in loc sa isi usureze munca mai mult o complica. plus k stupul ala cred k are 20 de componente nici el nu mai stie care cum sunt.

mai nasol e ca atunci cand vrei sa gasesti ceva despre albine sau stupine pe youtube... il gaseste imediat pe profu profilor cu aburelile lui

bucovineanu

In toamna Ursu ne explica faptul ca in februarie-martie stupii o sa bubuie de albine.
E o lectie pentru toata lumea ca daca vrem sa avem familii puternice in primavara, trebuie sa intram cu  familii foarte puternice la iernat. Peste iarna familiile  scad nu cresc, chiar daca am pune si cate 10 intr-un stup.