Bun venit pe Apiardeal.ro!

Creat de APIARDEAL, Iunie 29, 2010, 11:02:10 AM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Bun venit, Ecohobby! Ai dreptate ca apicultura este o ocupatie eco, pentru ca albina este una din fiintele cele mai sensibile la schimbarile si alterarile de mediu si putem spune ca e un barometru al poluarii.  Ca in orice domeniu, daca te apropii mai mult de albine (la figurat si apoi si la propriu), o sa le indragesti si sa cauti sa fii in preajma lor.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

orbanstefan64


Florin-braileanul (FlorinI)

#92
Citat din: stefan1 din Septembrie 17, 2011, 01:58:13 AM
  Bun venit, Ecohobby! Ai dreptate ca apicultura este o ocupatie eco, pentru ca albina este una din fiintele cele mai sensibile la schimbarile si alterarile de mediu si putem spune ca e un barometru al poluarii.  Ca in orice domeniu, daca te apropii mai mult de albine (la figurat si apoi si la propriu), o sa le indragesti si sa cauti sa fii in preajma lor.
toata chestia e sa nu se ajunga la sentimentalisme si intimitati  :uimit:, sa o lasi mai moale cu pupaturile bazate pe reciprocitateca si sa le faci sa moara dupa tine (albina moare dupa ce inteapa)  :rotfl:
in rest daca ai grija de ele, ele vor avea grija de tine  :yes:


mai ecohobby, primii 5 stupi in primul an sunt mai grei :bzz: , dar daca ai nimerit acest forum, greutatile tale s-au diminuat cu cca 80%  :hi:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ioanardelean55


Bine ai venit  :coffee: ai numerit exact acolo unde trebuie  =D> =D> ,iar daca te ti de treaba(teorie +practica ) ai toate sansele sa devi un mare stupar .SUCCES. : sampanie:

ecohobby

   Va multumesc pentru incurajarisi primire!
   Va anunt ca sunt foarte bucuros pentru ca ieri m-am apucat concret de treaba...

ecohobby

     Am primit de la un prieten care locuieste langa Bucuresti acesti doi stupi pe care ii tinea intr-o magazie de mai multi ani.Ieri i-am spalat interior-exterior si urmeaza sa la montez manere, babla pe capac, sa ii revopsesc si sa le cumpar cele necesare...
     Tot la el in curte imi voi face stupina.
       

bucovineanu

E bine  sa fie spalati cu solutie de soda caustica 5%, pentru a nu avea surprize cu ceva boli.

marian67stroe

BINE V-AM GASIT SANATOSI!!!

Multumesc tuturor celor care depun eforturi pentru binele apicultorilor (de toate categoriile) din Romania.

Se zice ca : In viata ai ce invata si de la un prost.
Asa ca      : Poate o sa  aveti si de la mine ce invata.
Va urez SANATATE ca-i mai buna decat toate!!!

Bătrânul

Fratilori daca vremea se inrauteteste in curind vom bate recordul de utilizatori a forumului:yes: :yes: :yes:

pharaonu75

L-am batut!
Recordul era de 177 membri on-line!
Acum avem 184!
: sampanie: :birthday: : sampanie:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

#101
:bravo:   FELICITĂRI APIARDEAL !   :bravo:


=D>   FELICITĂRI MEMBRILOR FAMILIEI APIARDEAL !  =D>
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64


pharaonu75

Forumul nostru s-a imbracat in straie de sarbatoare!
Mai asteptam o ninsoare, dar pentru asta deja am spus o "rugaciune" la Romikele.

Sa vedem daca m-a auzit! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube