Nedumerire

Creat de badea_mih, Iulie 07, 2010, 07:55:26 PM

« precedentul - următorul »

badea_mih

salutare tuturor am o problema cu intepaturile anul trecut cand ma intepau nu pateam absolut nimic chiar si pe la inceputu primaveri knd veninul este mai puternic.Acum knd ma inteapa o albina dupa 10,20 de secunde simt   k mi se umfla  capu.Si dupa 10 15 min imi trece. Posibil sa numai fiu imun la intepaturi?

Ajutati-ma va rog cu un sfat cu ceva k nu vreau sa renunt la albinute nici in ruptu capului

apicmd

daca va  tre e  normal. posibil un  componet al  veninului  face posibila  umflarea capului. tensiunea  arteriala...orcum ar  trebui sa  consultati un  medic :nod:
BPR!!!!

orbanstefan64

un claritine  dimineta cind stii ca lucrezi la albine efect 100% 12 ore.

badea_mih

 
Stefane ti-am vazut stupi pe youtube.BRAVO frumoasa stupina ai sa iti traiasca si la mai multi.Ne vedema la anu la salcam la cobadin numai bine  :hi:

Apicotef

Citat din: orbanstefan64 din Iulie 11, 2010, 12:19:49 PM
un claritine  dimineta cind stii ca lucrezi la albine efect 100% 12 ore.

Corect ... fiecare ar trebui sa aiba claritine in casa...mai ales pentru copii si alergici. Legat de capul tau...(cel de sus presupun :) )... este posibil sa capeti vre-o sensibilitate in timp...Ai grija....nu te juca. Alergiile se capata si pe parcurs si viata e prea pretioasa.

SPYKAL

Citat din: Apicotef din Octombrie 10, 2013, 10:36:17 PM
Corect ... fiecare ar trebui sa aiba claritine in casa...mai ales pentru copii si alergici. Legat de capul tau...(cel de sus presupun :) )... este posibil sa capeti vre-o sensibilitate in timp...Ai grija....nu te juca. Alergiile se capata si pe parcurs si viata e prea pretioasa.

Corect. Foaaaarte inteligent...sfat. Ce faci daca te inteapa o viespe?!!!

Apicotef

Citat din: SPYKAL din Octombrie 11, 2013, 07:29:21 AM
Citat din: Apicotef din Octombrie 10, 2013, 10:36:17 PM
Corect ... fiecare ar trebui sa aiba claritine in casa...mai ales pentru copii si alergici. Legat de capul tau...(cel de sus presupun :) )... este posibil sa capeti vre-o sensibilitate in timp...Ai grija....nu te juca. Alergiile se capata si pe parcurs si viata e prea pretioasa.

Corect. Foaaaarte inteligent...sfat. Ce faci daca te inteapa o viespe?!!!

"Daca taceai filozof ramaneai!" ... dar ca sa te lamuresc - Faci acelasi lucru....iei un claritine pana ajunge ambulanta ! Ce-i faci copilului cand vezi ca l-a muscat o albina, viespe, paianjen, sau cine stie ce barzaune si vezi ca se sufoca si se umfla tot ... probabil ii zici de deochi  =D> sau daca stii tu altceva mai bun de facut....spune-ne si noua astia mai nepregatiti .... lasa stilul asta persiflant ca nu e frumos. Aici discutam serios si nu e cazul sa faci afirmatii de genul "Foaaaarte inteligent...". Fii tu mai inteligent si lumineaza-ne !

SPYKAL

Citat din: Apicotef din Octombrie 10, 2013, 10:36:17 PM
"Daca taceai filozof ramaneai!" ... dar ca sa te lamuresc - Faci acelasi lucru....iei un claritine pana ajunge ambulanta ! Ce-i faci copilului cand vezi ca l-a muscat o albina, viespe, paianjen, sau cine stie ce barzaune si vezi ca se sufoca si se umfla tot ... probabil ii zici de deochi  =D> sau daca stii tu altceva mai bun de facut....spune-ne si noua astia mai nepregatiti .... lasa stilul asta persiflant ca nu e frumos. Aici discutam serios si nu e cazul sa faci afirmatii de genul "Foaaaarte inteligent...". Fii tu mai inteligent si lumineaza-ne !

Eu am intrebat la modul cel mai serios. Nu stiu ce ti s-a parut persiflant. Am fost si foarte admirativ in acelasi timp. Suferi cumva de...... mania persecutiei? :P :D :) Stima si respect!!!
P.S. Poate iti treci si tu datele personale sa stim si noi cu cine stam de vorba.Asa mi se pare ca este de bun simt!!! :)

Apicotef

...din noi esti pe langa subiect...incearca sa nu mai ocupi topicul cu aiureli...raspunde la problema expusa de Dl.badea_mih si lasa talentele. Nu suntem in piata. Aici ori discuti problema pentru care ai intrat in topicul acesta ori te abtii. Ca sa ma urmaresti pe mine unde postez si sa vii tu cu completari persiflante chiar e lipsit de bun simt mai Cezare.

SPYKAL

Citat din: Apicotef din Octombrie 13, 2013, 02:16:26 PM
...din noi esti pe langa subiect...incearca sa nu mai ocupi topicul cu aiureli...raspunde la problema expusa de Dl.badea_mih si lasa talentele. Nu suntem in piata. Aici ori discuti problema pentru care ai intrat in topicul acesta ori te abtii. Ca sa ma urmaresti pe mine unde postez si sa vii tu cu completari persiflante chiar e lipsit de bun simt mai Cezare.

Asa cum semnez fiecare postare, este valabil si pt tine. Stima si respect!!!
P.S. Nu mi-am propus sa iti urmaresc postarile. Stai linistit. Nu cred ca prezinti vreun interes pt mine si cum am scris si mai sus, de bun simt ar fi sa iti completezi datele personale. :stop_the_war: