Maximus

Creat de maximus, Mai 06, 2012, 12:49:57 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Cred ca nu mai trebuie nimic adaugat ca sa va dati seama ce caracter infect are acest impostor poreclit maximus.
  Dragi stupari , feriti-va de el ! e pus mumai pe potlogarii !

romikele

Citat din: maximus din Mai 06, 2012, 12:49:57 PM
... sunt constient ca mi-am adus o contributie consistenta ,...

Da, la imbogatirea repertoriului de injuraturi bilingve  =))

maximus

Citat din: dragos2006 din Mai 07, 2012, 08:10:20 AM
  Cred ca nu mai trebuie nimic adaugat ca sa va dati seama ce caracter infect are acest impostor poreclit maximus.
  Dragi stupari , feriti-va de el ! e pus mumai pe potlogarii !

Intreaba-l pe prietenul  Nicu - Ovisan  si pe Dugu de ce au retras cartile de la vanzare cand le-am spus ca le trimit garda financiara pe cap?

Chiar ei mi-au spus ca acele carti nu mai exista.

Acum vii tu ca un fraierica si ii dai de gol, spunand ca au cartile pe stoc.

Oricum nu mai conteaza. Eu am alte lucruri mai bune de facut decat sa ma complac in astfel de mizerii.

Si stai linistit. Nu sunt pe urmele tale, nu reprezinti nimic pentru mine.

D006

  Acum ne demonstreaza ca este si turnator ? a ameninta pe un om ca ii trimiti garda financiara este inca o dovada a caracterului tau infect.
  Tu mi-ai dat mie o tzeapa de 120 lei dar pentru acesti bani ti-ai vandut onoare. Eu banii i-am facut repede dar nu onoarea nu o mai cureti nici cu apa de pe zece Jii.

  Mai smecherul lui peste tu cand ai vandut maculatura prin targuri ai eliberat bon fiscal ????  In baza carui document ai lasat tu carti la Nicu ?

pharaonu75

#19
Citat din: romikele din Mai 07, 2012, 07:40:33 AM
Citat din: maximus din Mai 06, 2012, 11:52:51 PM
Domnul Orban Stefan nu mi-a mai facut acele nuclee. Dupa nenumarate telefoane si cateva saptamani intarziere fata de termen mi-a spus ca nu le facuse, drept pentru care nu l-am mai contactat.
Esti un mare mincinos!  :rusine:
Acele nuclee erau facute, le-am vazut cu ochii mei la el in atelier, au fost vandute cu bucata la targul de la Blaj de anul trecut!

Si eu pot confirma faptul ca Stefan a facut nucleele... si ca acestea au fost vandute la targul de la Blaj de anul trecut!
Pozele au fost facute de mine

   
   
   


Aceleasi nuclee pot fi vazute si AICI

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

sfantul spiridon

nucleele le-am vazut si eu.
le-am pipait si am apreciat lucrarea facuta......pe cea a tamplarului
domnul maximus mi-a tras-o si mie.
ii multumesc, caci imi place a fi prost o singura data
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

relutu


pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Mai 07, 2012, 08:31:32 AM
... In baza carui document ai lasat tu carti la Nicu ?

Dar i-a lasat carti lui Nicu? O poate dovedi?
Cate exemplare i-a lasat? Poate dovedi si asta?

Maximus, nu stiu ce ti-a turnat "avocatul tau", dar se vede ca ori este avocat prost, facut la norma, ori este prea destept si vrea sa te faca de bani, exact dupa "metoda Maximus" (adica aia cu tepele si cu dedicatia muzicala de mai sus).
Atat timp cat nu poti face dovada ca i-ai dat acele carti lui Nicu, nu prea ai ce sa ii pretinzi.
Ba mai mult, trebuie sa faci dovada ca i-ai dat cartile in scop de comercializare si ca el trebuie sa iti remita o anumita suma de bani, pentru ca altfel, chiar daca faci dovada ca i le-ai dat, pot fi interpretate ca fiind cadou!
Iar daca faci si dovada ca te-ai inteles cu el ca sa iti plateasca acele carti, trebuie sa faci si dovada termenului la care trebuiesc platite, pentru ca poate Nicu ti le va plati in 31.12.2050.

Te rog sa nu iei postarea mea ca pe o ofensa, ci ca pe un sfat acordat gratis de un jurist.
In plus, nici Nicu si nici OttoVirgil nu mi-au lasat deloc impresia unor tepari, ci dimpotriva, a unor oameni care mai degraba ar lasa de la ei decat sa fie clientul nemultumit!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

maximus

#23
 Vad ca aveti placerea sa luati fraze separate de context si sa le interpretati dupa bunul plac. Sa lamurim odata pentru totdeauna:

Nucleii :

Cand am spus ca nu mi i-a facut, m-am referit la doua lucruri:

1. nu mi i-a facut la timp, si nu l-am mai contactat  intrucat intarziasem comenzile cu mai bine de o luna din aceasta cauza.

2. nici Dl Orban nu mi-a spus ca i-a facut, dupa ce i-a realizat. Acum am aflat de la voi ca i-a facut.

Cartile:

Intr-adevar nu am facut un contract cu Ovisan, dat fiind faptul ca am avut incredere in el asa cum poate au avut ( si au in continuare) si altii.

Am derulat cu succes impreuna 2 tranzactii, dupa care la a treia s-au schimbat lucrurile.

Nu stiu de ce si nu ma intereseaza.

L-am invitat la mediere, nu a vrut sa imi raspunda si a retras cartile de pe site la un moment dat.

Pentru ca nu am vrut sa ii fac probleme nu am intreprins nimic contra lui. Ba mai mult, nu am facut public acest lucru si nu am recurs la calomniere, preferand sa incerc personal si in liniste rezolvarea problemei .

Observ insa ca tocmai prietenii lui binevoitori sunt cei care ii scot neregulile la suprafata.

La un moment dat acum cateva luni Dl Dugu imi scrie mesaj pe mail si imi mai cere cateva carti pentru vanzare, ca stocul este aproape terminat( am mailurile si pot sa confirm).

I-am spus si dansului sa nu se amestece in aceasta problema, cartile nu sunt platite, fiind ca si furate si ceea ce comercializeaza este ilegal.

Rezultat: atat Ovisan cat si Dugu au scos cartile de la vanzare instant  de frica controlului de la garda finaciara.

Spiridon:

Mi-a trimis niste arbusti uscati, in schimbul unei matci. Intrucat nu a respectat intelegerea vizavi de modalitatea de trimitere si eu nu am fost acasa sa preiau coletul (desi am stabilit cand si cum sa trimita), arbustii s-au uscat.

Intrucat m-am oferit sa ii trimit inapoi exact asa cum i-am primit, dumnealui nu a mai vrut si acum vine si spune ca i-am dat teapa.

Fireste nu i-am mai trimis nici o matca in aceste conditii.

As prefera ca cei care considera ca au luat teapa de la mine si au placerea sa afirme acest lucru sa fie corecti si sa specifice integral derularea evenimentelor, nu numai anumite fragmente menite sa ma discreteze.

In fine, vad ca acest forum a devenit mult prea mediocru si doar subiectele de scandal il mai salveaza.

Drept pentru care nu va voi mai da satisfactie cu alte raspunsuri si alte provocari.

Pentru alte discutii ma gasiti pe site-ul si pe forumul meu.





romikele

Acest forum nu suporta mincinosii si teparii, justificarile sunt lamentabile, asa ca ai face bine sa te retragi in normalitatea ta.
Ce ai facut tu se numeste hotie la drumul mare, la prima reclamatie primita la adresa ta iti voi sterge contul.

maximus

Citat din: romikele din Mai 07, 2012, 11:04:12 AM
Acest forum nu suporta mincinosii si teparii, justificarile sunt lamentabile, asa ca ai face bine sa te retragi in normalitatea ta.
Ce ai facut tu se numeste hotie la drumul mare, la prima reclamatie primita la adresa ta iti voi sterge contul.

Sterge- l chiar acum.

Eu sunt de mult in normalitatea mea.

romikele

Normalitatea ta = paranoia
Nu e nevoie sa ceri de doua ori  :wink2:

D006

  dar problema mea cu reginele tale cum o rezolvam ???? 
  Tu ce documente fiscale ai eliberat cand ti-ai vandut singur cartea sau asa zisele regine ????

   evazionistule !   :hippo:

pharaonu75

Nu-i mai da idei, pentru ca fiind atat de corect pe cat pretinde, isi trimite singur garda financiara pe cap! :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

prisecarul

#29
Citat din: maximus din Mai 07, 2012, 09:49:23 AM

In fine, vad ca acest forum a devenit mult prea mediocru si doar subiectele de scandal il mai salveaza.
mediocru din cauza ca adm. lasa pe orice neavenit sa posteze!
prin prisma ta, esti unicul apicultor, ceilalti, si mai ales cei care nu cumpara cartile tale sau nu se inscriu la cursurile on-line, sunt amatori!
daca este mediocru, draga domnule doftor, cum de te injosesti sa  ne luminezi in ale apiculturii?
nu observi ca prezenta dumitale neagreata, streseaza??

DRAGA DOMNULE MAXIMUS, ITI MULTUMIM CA EXISTI!
(dar fa-o pe site-ul si forumul tau) 
:offtopic:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!