buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

Piticot


pistol28

Sufletul mi se umple cu bucurie de fiecare data cand va ascult, sa va dea DOMNU sanatate d-voastra cat si celor dragi
d-voastra.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi


mape 48-petru manea


marinlm64


marinlm64


marinlm64


G. Iulian

Matcile sunt doar pentru stupina dumneavostra? Pute-ti sa imi spune-ti cum formati nucleele, adica cum le populati cu albina, ramele cum face-ti sa le construiasca? Va multumesc anticipat.

marinlm64

mătcile fac numai pentru mine ,iar cum populez nucleusele uităce la canalu meu si vei vedea ..salut.. numai bine ...

G. Iulian

Am vazut filmuletul, le-am vizionat pe toate, probabil pe asta l-am sarit. Noroc bun si tie.

bee_lover


nicu68

mersi marine ,esti genial imi place ceea ce ne areti prin filmuletele tale educative,m-ai filmeaza cand ai timp si mai punele pe forum,numai bine tie si familiei tale :hi:

marinlm64


Calin Catalin

          Domnule Marin, care este, dupa experienta dumneavoastra perioada cea mai potrivita pentru a face roii cu matci imperecheate?
          Cat de tarziu se pot face si cat de puternici trebuie sa fie ca sa se dezvolte suficient pentru a intra cu bine in iarna?
        Si inca o intrebare. Pe cate rame bagati roii in iarna?

Va multumesc!
Respecte
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

marinlm64

cel mai bun de făcut roi este după băgrin cu matcă părăchită,cel mai târziu e naince de flăarea soarelui eu am cam întârziat dar  iam făcut cu 3 rame de puiet pline acela când iese face 6 -7 uliţi de albină pân la august cînd îi mut în pavilion se refac ,îi iernez cu 2 şi merge şi aşa .ca săi bagi în iarnă trebuie sa aibă 1,5-2 kg de albină ,io bag pe 10 rame un corp dar or iernat deasupra şi pe mai puţine uliţi 6 .salut ..numai bine..