apiinvert

Creat de dragos2006, Martie 26, 2010, 10:14:57 PM

« precedentul - următorul »

dumitriu

Citat din: Obombo din Aprilie 07, 2013, 11:02:21 PM
Agrana si Sudzucker sunt o mare familie :) deci e normal sa-si vanda produsele impreuna, eu insa as fi curios sa aflu in ce consta acel aproape 30% din compozitie care nu este indicat in eticheta. Sau cineva a chiulit de la niste ore de matematica :D ?
Aveti pe eticheta un nr de telefon de la firma respectiva din Buzau.Poate va lamureste reprezentantul firmei.Ei sunt in masura sa va raspunda la produsele pe care le vand cu eticheta facuta de ei.
Noi am obtinut document fiscal, copie dupa buletinul de analiza, eticheta, mostra produs, suficiente pentru a actiona in justitie firma respectiva.

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Aprilie 07, 2013, 11:12:14 PM
seriozitate germana...
mai degraba "buzoiana".si ma refer strict la firma respectiva, ca sa nu credeti ca extrapolez.

D006

Citat din: dumitriu din Aprilie 16, 2013, 02:03:33 PM


Si acum sa revenim la produsul Apimera la care faceti referire: e vorba de un indulcitor din porumb, care e cumparat de la Tandarei, de la Agrana.Denumirea reala a produsului este F42

F42 ??????????  poate la Tandarei !  in acele bidoane e maxim F32 !!  e o mare diferenta .

PS. Domnule Dumitru si zaharul este un indulcitor ! implicit si apiinvertul de la dumneavoastra este tot un indulcitor !  Acum ca indulcitorii sunt buni si in hrana albinelor ..."aiae" ....

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Aprilie 16, 2013, 04:46:19 PM
F42 ??????????  poate la Tandarei !  in acele bidoane e maxim F32 !!  e o mare diferenta .
PS. Domnule Dumitru si zaharul este un indulcitor ! implicit si apiinvertul de la dumneavoastra este tot un indulcitor !  Acum ca indulcitorii sunt buni si in hrana albinelor ..."aiae" ....
F32 nu exista in portofoliul Agrana. Indicele "42" nu are legatura cu procentul de fructoza, daca asta doriti sa spuneti.
Conform site-ului Agrana, F42 are ca destinatie industria bauturilor si a preparatelor din fructe.Nu consideram toti indulcitorii ca fiind buni in hranirea albinelor.

Cu stima,
Dan Dumitriu(nu Dumitru)

D006

  Cert esta ca respectiva firma din Buzau a cumapat produsul de la Agrana ! 


Domnu Dumitru acel " F"  se refera strict la FRUCTOZA , asta stie si un copil de gimnaziu care intra pe net :  http://en.wikipedia.org/wiki/High_fructose_corn_syrup

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Aprilie 22, 2013, 04:27:42 PM
  Cert esta ca respectiva firma din Buzau a cumapat produsul de la Agrana ! 
Cert este ca firma din Buzau, NU A CUMPARAT produsul de la Agrana.Asta din 2 motive:
-nu apare in baza noastra de clienti
-am discutat personal cu D-l respectiv la targul de la Buzau.Si m-am prezentat, iar dansul mi-a spus clar ca a achizitionat marfa de la firma Fileomera.Am reprodus undeva discutia avuta cu persoana respectiva.
Deci iar faceti afirmatii fara o baza reala!Sau iar cunoasteti situatia din interiorul firmei Agrana mai bine decat o cunosc eu!!!

D006

     Si Fileomera de unde a cumparat ????  Oare nu din Ungaria de la o fabrica controlata tot de AGRANA .  Domnu Dumitru dv. sunteti agent de vanzari doar pe un produs , Agrana produce mult si vinde prin multe firme . In afara de Cirast toti din RO  cumpara de la companii controlate de AGRANA.
  Ca o cumpara la prima mana sau la a saptea e treaba lor . Din acest motiv firma din Buzau nu apare in baza dv. de date . Si eu in aceasta iarna am cumparat Apifonda si sigur nu apar in baza dv. de date deoarece am cumparat de la un SRL  oarecare si nu de la Agrana .

dumitriu

Citat din: dragos2006 din Aprilie 23, 2013, 10:26:42 AM
     Si Fileomera de unde a cumparat ????  Oare nu din Ungaria de la o fabrica controlata tot de AGRANA .  Domnu Dumitru dv. sunteti agent de vanzari doar pe un produs , Agrana produce mult si vinde prin multe firme . In afara de Cirast toti din RO  cumpara de la companii controlate de AGRANA.
  Ca o cumpara la prima mana sau la a saptea e treaba lor . Din acest motiv firma din Buzau nu apare in baza dv. de date . Si eu in aceasta iarna am cumparat Apifonda si sigur nu apar in baza dv. de date deoarece am cumparat de la un SRL  oarecare si nu de la Agrana .
Chiar daca Fileomera cumpara marfa de la Agrana, asta nu inseamna ca firma din Buzau achizitioneaza de la noi.Produsul achizitionat de la Fileomera poate suferi modificari pana ajunge la Ianis Com.
Iarasi trebuie sa va dezamagesc, dar nu sunteti prea bine informat:companii precum Tremot Dobre si Fii(e un singur exemplu, dar va pot spune punctual daca doriti pe fiecare ambalator de sirop in parte) nu cumpara de la Agrana.Ci de la acelasi furnizor din Bulgaria ca si Cirast.Si presupun ca stiti ca Cirast cumpara si de la Agrana din Tandarei hidrolizat.Asta ca fapt divers.
Revenind la situatia expusa de D-vstra, CERT este ca Ianis Com nu cumpara de la Agrana.Deci nu e clientul nostru.E ca si cum spuneti ca daca eu dau mana cu D-vstra, care la un moment dat in viata v-ati strans mainile cu Florin Piersic, asta insemna ca si eu am dat mana cu Piersic?

iosca

Nu vreau sa intru in polemici, dar vreau sa va zic ca toate-s niste hidrolizate de porumb (ma rog in unele se mai adauga si ceva zahar cred), diferenta fiind foarte mica de la unele la altele, dar vreau sa va intreb:
-Oare cat va mai dura pana veti ajunge cu preturile la nivelul poliflorei ? Unii sunteti foarte aproape !
                Tot inainte fratilor, bravo voua (ma refer la firmele distribuitoare) ca apicultorii cumpara, PNA-ul deconteza, vanzarea creste, in magazine numai eticheta contine cuvantul miere, in stupi, numai albinei nu i-am gasit inlocuitori, dar nu cred ca va mai dura mult !
Dar nu conteza ! Bani sa iasa !
Vanzare buna  !
http://iosca.sunphoto.ro/                0765687281