Gradina mea, din inima Baraganului

Creat de pharaonu75, Octombrie 14, 2011, 07:23:52 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Tot astazi am pus in pamant si semintele de oregano, primite de la dl. Adrian Roman, caruia ii multumesc si pe aceasta cale! :thanks:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristi ciuc

O să mai curgă apă pe Olt şi Mureş până o să pot să afişez şi eu poze cu prunii ori corcoduşii înfloriţi.
Ceea ce am văzut sunt lucruri frumoase determinate de pasiune.
Numai bine!

pharaonu75

Nici la noi nu au inflorit prunii, dar le vine si lor randul!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64


bee_lover

Frumoase pozele cu pomii infloriti si albinutele calare pe flori, inca putin si infloresc si pe la noi.   :hi:

POSTASUL

#50
da intradevar , o gradina MODEL !!!! dar eu unul , nul cred ca e gradina lui !! cred ca a facut pozele pe la vecini  , zic asta pentruca  nu lam vazut in nici o poza  :rotfl: , asa ca nul mai laudati atata , eu vreau sal vad acolo in gradina intre pomi , intre albine   :bzz:  :bzz:  :rotfl:   :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

jonny_it

Citat din: POSTASUL din Aprilie 11, 2012, 05:29:15 PM
da intradevar , o gradina MODEL !!!! dar eu unul , nul cred ca e gradina lui !! cred ca a facut pozele pe la vecini  , zic asta pentruca  nu lam vazut in nici o poza  :rotfl: , asa ca nul mai laudati atata , eu vreau sal vad acolo in gradina intre pomi , intre albine   :bzz:  :bzz:  :rotfl:   :hi:

Urcat intr-un pom!   :rotfl:

:hi:

RazvanTi

aveti rabdare carcotasilor!
in pom o sa se urce cand s-or coace fructele  :rotfl:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

jenica67

        II bun atunci, mai grav este daca, trebuie sa se urce mai devreme, dupa ceva roisori !  :rotfl:
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

pharaonu75

Pomii nu au dimensiuni impresionante, asa ca pot culege de jos orice... fie ca sunt roi, fie ca sunt fructe!
In plus nu ma urc in pom ca sa nu radeti de mine (stiu ca omul se trage din maimuta) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jonny_it

Citat din: RazvanTi din Aprilie 12, 2012, 09:15:57 AM
aveti rabdare carcotasilor!
in pom o sa se urce cand s-or coace fructele  :rotfl:

Eu ziceam ca ar fi bine sa se antreneze putin.  :rotfl:

pharaonu75

cineva harnic
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Noua generatie de apicultori (foto din toamna 2011) :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bee_lover


romikele

Citat din: bee_lover din Aprilie 12, 2012, 01:58:27 PM
Sa-ti traiasca fetita!  :hi:
De unde stii ca-i a lui? Mama e sigura, tata....  =))