Transa a 2-a bani masura 141

Creat de bee_lover, Iulie 30, 2011, 06:34:16 AM

« precedentul - următorul »

bee_lover

Si daca la momentul respectiv nu am comercializat nimic ce se intampla?

Kov iulian

#16
Citat din: bee_lover din Septembrie 26, 2011, 08:05:30 PM
Si daca la momentul respectiv nu am comercializat nimic ce se intampla?
De fapt doriti sa stiti ce se intimpla daca nu ati comercializat miere catre asociatie ?    :P :P Pai cred ca baieti s-au gindit si la asta , probabil ca in fiecare an va trebui sa prezentati ( prezentam ) o adeverinta ca inca faceti ( facem ) parte din acea asociatie .

bee_lover

Intreb ca la mine in dosar scrie ca pot sa comercializez si in piete si vara nu cumpara nici muma padurilor. Daca vand in piata imi ajunge sa dau chitanta?

Kov iulian

#18
Ati aflat careva ce hirtii se cer pt cererea de plata transa a doua ,masura 141?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             ( Nu stie nimeni nimic ? )

viorel55

Citat din: Kov iulian din Octombrie 02, 2011, 03:22:33 PM
Ati aflat careva ce hirtii se cer pt cererea de plata transa a doua ,masura 141?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             ( Nu stie nimeni nimic ? )


Vedeti ca a precizat  "ami" in postarea din 26-09-2011 ce documente se cer....

Kov iulian

Citat din: viorel55 din Octombrie 10, 2011, 05:21:45 PM
Citat din: Kov iulian din Octombrie 02, 2011, 03:22:33 PM
Ati aflat careva ce hirtii se cer pt cererea de plata transa a doua ,masura 141?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             ( Nu stie nimeni nimic ? )


Vedeti ca a precizat  "ami" in postarea din 26-09-2011 ce documente se cer....
Am aflat ce documente se cer , am aruncat un ochi pe un dosar de finantare  anul 3 , dar alta e problema acum , acel dosar nu avea Opis si nu stiu ordinea si nr pagini  in care trebuie sa vina fiecare act . ( stiu cum arata un opis ,stiu sa fac unul , chestia cu asezarea documentelor in dosar ma incurca putin)

bee_lover

pai spuneti-ne si noua in cateva liniute ce acte se cer daca ati vazut live ca e mai usor de citit decat sa descarcam :)  :thanks:

Kov iulian

#22
Daca faceti dosarul cu un birou de consultanta va vor cere urmatoarele :                                                                                                                                                                1 - Adeverinta Asociatie din care faceti parte .  2 -  Adeverinta Apia ca nu ati accesat masura 214 Agromediu .  3 -   Adeverinta cu numarul de stupi inscrisi in registrul agricol si copie dupa registrul agricol .  4 - Facturi valorificare a marfi  , registrul intrari - iesiri completat ( cantitatea si financiar  ) . 5 - Identificare financiara ( Se completeaza de catre banca unde este deschis contul de derulare financiara cu ADRP-ul , acest formular e valabil doar 7 zile de la data cind a fost completat ) .  6 - Proiectul initial de la beneficiar si cererea de plata anterioara ( Decizia de finantare )      Tipizatele necompletate in format electronic pt dosarul de plata pt masura DVS se gasesc aici  http://www.apdrp.ro/content.aspx?item=1841&lang=RO                           Mai nou acum pt masura 141 se va cere sa existe la dosarul de plata atasat si raportul de executie ( gasiti tabelul necompletat in formularul din linkul pe care l-am pus aici )

bee_lover