intrebare pt banii europeni

Creat de misuap, Februarie 17, 2011, 11:49:03 PM

« precedentul - următorul »

liviu1965

Citat din: Kov iulian din Iulie 18, 2011, 12:22:09 PM
O intrebare am si eu , eu fac parte dintr-o Cooperativa Apicola , am acesat masura 141 , pot sa ma asociez cu niste prieteni sa facem o Cooperativa care produce legume sa zicem si sa mai accesez o masura pt a primi bani europeeni ? E vreo problema daca as face parte din mai multe Cooperative cu obiecte de activitate diferite ?

Europenii sunt foarte " nemti" . Nu poti deturna sursa fondurilor. In caz ca reusesti..... vine si termenul scadent. Cel mai bine este sa te informezil a  organele abilitate din orasul tau. Asa poti dormi bine la noapte. Si peste cativa ani. ..... 

Kov iulian

nu ma refereream de a lua fonduri de la masura 141 de pe apicultura si ai baga in alte chesti , ci de a reinvesti profitul din apicultura alaturi de alti bani din alte surse si a mai face si altceva , idea era de a obtine cit mai multi bani europeeni , daca tot sunt moca sa fie cit mai multi si pe mai multe activitati .

liviu1965

Citat din: Kov iulian din Iulie 18, 2011, 10:01:52 PM
nu ma refereream de a lua fonduri de la masura 141 de pe apicultura si ai baga in alte chesti , ci de a reinvesti profitul din apicultura alaturi de alti bani din alte surse si a mai face si altceva , idea era de a obtine cit mai multi bani europeeni , daca tot sunt moca sa fie cit mai mult .

Eu nu am avut contact direct cu agricultara. In schimb am un " mos " ( care a fost o persoana importanta in agricultura Ieseana ) in sensul ruda, si dintr-o discutie cu el prin primavara , am inteles ca in cadrul fiecarui oras este o directie agricola si la aceasta directa primesti informatiile necesare.
Acum doua zile am vorbit din nou cu el , pe alte probleme, si m-a asigurat ca sansele de obtinere a banilor ( pe un proiect frezabil ) au crescut intrucat angajatii nu mai cer comision , ca le este si lor frica.... deci acum ai sanse mai mari.

BAFTA

POSTASUL

pacat ca asemenea oameni  sumt putini in tara noastra , poate voi fii criticat, daaar sunt omul care spune lucrurilor pe nume , datorita lui avem mare parte din  sbventiile pe agricultura etc.  ,, Apreciez OMUL  care face ceva , nu lichelele                           
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

cristipep