buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64


pharaonu75

Mi se facuse dor de filmele tale, Marine!

Faptul ca pui suflet in editarea video se vede in calitatea filmelor!
Felicitari si pentru aceasta pasiune!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64


N A MARIN

#228
Buna ziua Marine,
Este ,intradevar ,cu totul remarcabil ceea ce ne arati !
Am gasit in postarile tale rezolvarea cu simplitate si eficienta a unor probleme care se dezbat de ani de zile pe forum,aici si aiurea, in ROMANIA NOASTRA DRAGA.
Am regasit la tine bucuria aceea CRESTINEASCA , de a darui din ceea ce ai , din ceea ce stii , calitate care aici la noi, este pe cale sa revina.
As avea si eu o intrebare.
In toata aceasta INTREPRINDERE a ta ,Statul al carui cetatean esti , te sprijina cu ceva?
Multumesc. 
Un salut de la nepotica mea pentu fetia ta!
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

marinlm64

la stupărit nu ne sprijină cu nimic,se vorbesc si la noi de toate că o se dea subventi la stupi dar pînă acum nimic poate cineva si primeste nustiu .sunt membru la asociaţia din zrenianin si beograd si neau luat înscris cîţi stupi avem si sa ne dea ceva subvenţi vecima de vro 2 ani că am si uitat  dar nimic ,stiu că asa nesprijină că am vindut mierea si după 1 an si jumace mor dat bani asa că foarte bine înaintez     :smile:    salut

marinlm64

frumoasă nepoţică , să trăiască si voi cu ia. şi să vă bucurati de ia...

marinlm64

pălăria din film e cosută de mine acolo unde sînt afară cea care mo place mie mai tare  :smile:

N A MARIN

Multumesc pentru raspuns, MARINE.
Sa luam aminte ,boeri dumnevoastra.De la acesta VLAH , urmas autentic al vajnicilor colonisti din ROMA antica , rzbatitor peste veacuri intr..o mare slava , ca, cum si ce are el in ograda,in cap si in inima.
=D>
Ca poate cu ce ne mai da astia la 141, 112, 212, 321, PNA ,etc, l..om ajunge din urma. :P
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

marinlm64

as vrae să zic ceva , în serbia sau voivodina există români bănăteni veniţi cu sute de ani din roânia .si noi avem şcoală în româneşte 8 clase si suntem ortodoxşi si sărbătorim după noul calendar , vlahi sânt din serbia de răsărit si nu au scoală română si sânt ortodoxşi dar sărbătoresc după vechiul calendar  ei sunt români din bulgarea  asta am vrut să clarific că iar un domn de mai sus am văzut că confundă pe români din voivodina cu vlahi , si ei sunt frati nostri si am destui preteni .  :hi:

N A MARIN

Ma rog tie de iertare daca denumirea de vlah am folosit..o nepotrivit .
Dara aceasta denumire ,VLAH (OLAH), o am purtat  toti romanii ,apartinatori gintei latine din peninsula Balcanica.
Asta pana cand REGELE CAROL  I  a adoptat ca denumire oficiala ,pentru tara ROMANIA,iar pentru poporul traitor,roman.
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

marinlm64

scuzaţi domnu marin dar eu nu am înteles ce aţi vrut sami scrieti ,vă respect si numai bine  :hi:

marian ct99

sa fim sanatosi

marinlm64





colectoru de polen pe carel am si eu 

marinlm64

colectoru , gratia si podisoru

marinlm64

#239
colectoru cu dimenzili