aracet pt lemn (CEL MAI BUN)

Creat de brianoo_bz, Octombrie 23, 2011, 06:54:33 PM

« precedentul - următorul »

brianoo_bz

ce aracet folositi la lipitul  stupilor  ma intereseaza unul bun CE RECOMANDATI?

popa georgian

cel mai bun ,,lipici,, de lemn se numeste ORELIT ete incolor si se gaseste la Fagaras

Porfy66

Aracetul pentru lemn, recomandat pentru stupi, este cel pe care scrie D3. Aracetul ce apartine clasei D3 este rezistent la apa, adica se preteaza cel mai bine pentru imbinari ale elementelor de lemn care vor sta afara si supuse la solicitari medii. Eu personal folosesc aracetul Moment D3 de la Henkel (un flacon de 750 ml costa aprox. 25 lei) Atentie exista aracet D1, D2, D3 si D4. Cel de tip D2 este pentru  interior, iar D4 este foarte bun pentru imbinari supuse la solicitari ff mari, tot pentru mediu umed dar este si foarte scump. Asa ca pentru stupi se preteaza foarte bine cel din clasa D3, asadar indiferent de firma producatoare important e sa fie din clasa D3.
:hi: :hi: :hi:

CRISTIAN71

Citat din: popa georgian din Octombrie 23, 2011, 07:33:45 PM
cel mai bun ,,lipici,, de lemn se numeste ORELIT ete incolor si se gaseste la Fagaras

Se numeste URELIT  :P , si este de doua feluri R si C.

orbanstefan64


CRISTIAN71

Strica multe , inclusiv sanatatea ! Totusi este bun si el in anumite conditii pentru care nu sa gasit un inlocuitor.

brianoo_bz

va multumesc mult cred ca o sa merg pe moment d3 numai sa gasesc pe la noi prin alexandria :thanks:

dan motu

D3 este super ok ,puteti sal folositi cu incredere,personal folosesc la lazi si la ram si sunt foarte multumit

andrei_georgian

si km cat costa d3? dak nu deranjez cu intrebarea
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

dan motu

de cateva zile am luat un flacon cu 34 de lei

tassevasi

Citat din: dan motu din Noiembrie 08, 2011, 07:01:12 PM
de cateva zile am luat un flacon cu 34 de lei

Te rog ,poti sa faci o foto ,pt ca sa vad cum arata, eu nu am gasit asa ceva si vreau sa cumpar .
Multam .

Porfy66

Cel de la Henkel arata asa:

tassevasi

 Multumesc f mult Porfy.
  Sanatate multa si numai bine .

eusebiu

Citat din: tassevasi din Noiembrie 08, 2011, 08:21:05 PM
Citat din: dan motu din Noiembrie 08, 2011, 07:01:12 PM
de cateva zile am luat un flacon cu 34 de lei

Te rog ,poti sa faci o foto ,pt ca sa vad cum arata, eu nu am gasit asa ceva si vreau sa cumpar .
Multam .
Vezi ca are la Bricostore in curte la Auchan.am luat eu in august.

tassevasi

 Multumesc f mult pitestene .
    Toate cele bune ,