primii mei 4 stupi

Creat de bee_lover, Mai 06, 2007, 03:08:15 AM

« precedentul - următorul »

bee_lover

stupina de unde le am luat

bee_lover

stupii mei pe 8 rame

bee_lover

scuze de poze le am facut cu telefonu'

orbanstefan64

succes si miere multa!!!!!!!!!!!! :nod:  :nod:

bee_lover


filip

O sugestie in fata la urdinis sa le pui cite o scindurica,cind vin incarcate din cimp si bate vintul cad sub lada.in rest sa auzim numai de bine :hi:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

acum 7-8 ani mi-am cumparat si eu primii ,tot 4 stupi...primele 4 familii..era prin aprilie...
anul urmator mi-am luat primul pavilion..era de 66 de familii.

pngflorin

Eu am inceput stuparitul in acest an si nu o sa va vina sa credeti dar tot cu 4 stupi, sper sa i-ti calc pe urme Bio, cu pavilionul de 66 de familii....................... :hi:

PricopArthur

Eu am inceput de la un roi prins intr-un pom. Important e studiul, pesiunea si perseverenta.
Miere multă şi inimă curată!

D006

la ce stadiu mai esti BeeLover ?
a mai crescut stupina............?

D006

Si eu tot cu 4.Sa fie un nr. norocos?Zile domn.admin.  :hi:

bee_lover

Tin la 7 da inca 3 sunt pe cale de a fi achizitionate.Acum tot ce duc lipsa e albine si bani :smile:) .Cutii am slava Domnului.Mergem inainte vara inca de abia acum incepe... sa vina roiurile :wink: Apropo bafta la pastoral Florin la ce numar ai ajuns?Domnule teinegru sa speram ca 4 e norocos si sa ajung macar la un sfert din cati aveti! Oricum la mine e doar hobby.Multa miere la toti!

PricopArthur

Nu iti face probleme bee_lover privitor la nr fam de albine. Cand privesc in spate, cred ca cel mai important sunt cunostiintele acumulate si practica. Intotdeauna albinele se inmultesc mai repede decat putem noi sa invatam.
Miere multă şi inimă curată!

bee_lover

Asa e si e bine sa invat acum cand sunt la inceput cand o greseala fatala nu doare asa tare ca la cativa zeci de stupi.

D006

recomandarea mea,pe care am primit-o si eu cindva,nu mai achizitionati anul acesta,mai ales ca nu sunt bani.inmultiti ce aveti,invatati cit mai mult in primul an,feriti-i de boli si plecati la anul la drum cu cunostintele pe are le aveti si practica dobandita anul acesta.succes maxim!