Apicultura sustenabila

Creat de bmdna, Noiembrie 22, 2015, 11:52:27 AM

« precedentul - următorul »

Jimmy2011

Dle user PACO , cand ati decis sa deveniti membru pe acest forum,ati luat la cunostiinta si ati bifat ca ati luat la cunostiinta termenii si conditiile pentru a fi membru si a discuta pe acest forum. Aici toti  membrii forumului discutam , postam ne dam cu parerea si RESPECTAM opiniile celorlalti colegi de breasla ! Nu aveti dreptul sa jigniti si sa vorbiti urat de un coleg de forum.
Noi , ceilalti, impreuna cu BIO, cei care nu vrem sa parem altceva decat ceea ce suntem, va respectam in continuare, si va dorim sarbatori fericite alaturi de cei dragi !
Sa fiti sanatos si...cu minte!  :mosul:
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

PricopArthur

Daca bio e oligofren si duce in spate peste 600 de stupi, ma gandesc oare ce suntem noi ceilalti cu ceva mai putini stupi?
definitie :
SUSTENABILITATE (‹ engl. sustainable) s. f. Calitate a unei activități antropice de a se desfășura fără a epuiza resursele disponibile și fără a distruge mediul ...
Interesant ca bio se invarte de ceva vreme in aceeasi regiune si ii merge bine atat ei cat si lui.
Miere multă şi inimă curată!

mape 48-petru manea

Am citit postarea lui PACO de cateva ori si nu-mi venea sa cred cat de jos poate ajunge un om beat  :qp:

ionel07196555

Citat din: PACO din Decembrie 26, 2015, 08:44:08 AM
BIO, pe langa faptul ca esti oligofren am impresia ca esti si analfabet, pune mana si citeste si tu o carte si vezi ce inseamna "sustenabil".
Mai e cineva pe aici care jigneste in acelas stil dar pina nu am dovada scrisa nu il pot numi cu nume si pronume
Se stie eu lucrez cu materialu clientului

D006

Citat din: ionel07196555 din Decembrie 26, 2015, 01:24:18 PM
Mai e cineva pe aici care jigneste in acelas stil dar pina nu am dovada scrisa nu il pot numi cu nume si pronume
Se stie eu lucrez cu materialu clientului

PRONÚME, pronume, s. n. 1. (Gram.) Parte de vorbire flexibilă care ține locul unui substantiv. 2. (Prin confuzie) Prenume. – Din lat. pronomen, fr. pronom (după nume).

D006

#50
Citat din: mape 48-petru manea din Decembrie 26, 2015, 12:17:00 PM
Am citit postarea lui PACO de cateva ori si nu-mi venea sa cred cat de jos poate ajunge un om beat  :qp:

  Daca toti ar bea cat PACO azi nu ar mai exista industria alcoolului . Nici macar a berii sau a vinului.

tassevasi

Citat din: PACO din Decembrie 26, 2015, 08:44:08 AM
BIO, pe langa faptul ca esti oligofren am impresia ca esti si analfabet, pune mana si citeste si tu o carte si vezi ce inseamna "sustenabil".

  Incredibil !! Cu ce te-a afectat domnule ??

  Trebuie sa-ti revizuesti atitudinea !

ionel07196555

Citat din: Dragos G. din Decembrie 26, 2015, 05:19:36 PM
Citat din: ionel07196555 din Decembrie 26, 2015, 01:24:18 PM
Mai e cineva pe aici care jigneste in acelas stil dar pina nu am dovada scrisa nu il pot numi cu nume si pronume
Se stie eu lucrez cu materialu clientului

PRONÚME, pronume, s. n. 1. (Gram.) Parte de vorbire flexibilă care ține locul unui substantiv. 2. (Prin confuzie) Prenume. – Din lat. pronomen, fr. pronom (după nume).
V-ati simtit cumva lezat [ vizat ] de postarea aceasta ?
Cred ca ar fi mai bine sa nu ne legam de mici amanunte [ gramatica ] ca rascolim si gasim . Materialu` clientului ...........

bio

Citat din: Dragos G. din Decembrie 26, 2015, 05:21:21 PM
Citat din: mape 48-petru manea din Decembrie 26, 2015, 12:17:00 PM
Am citit postarea lui PACO de cateva ori si nu-mi venea sa cred cat de jos poate ajunge un om beat  :qp:

  Daca toti ar bea cat PACO azi nu ar mai exista industria alcoolului . Nici macar a berii sau a vinului.

....ahha... daca era beat era posibilitate sa i-si revina .

Din prostie / nesimtire nu-si mai revine .....

PricopArthur

In loc sa va razboiti, ar fi mai bine sa va intoarceti la subiect.
Citesc cu intres postarile apicole. Cele din arena cocosilor pot sa le ramana lor.
Craciun fericit si iernare usoara!
Miere multă şi inimă curată!

PACO

Nea BIO te superi cam repede! De cate ori m-ai luat la misto eu nu am tinut ura dar vad ca este supărare mare cand este atacat vreun guru al apiculturii.Si ca sa vezi ca nu ma supar o sa si desenez de acuma.

cvictorc

Eu stiu ca atunci cand iti zic doi ca esti beat trebuie sa mergi la culcare.

bio

Sal, Paco... poate ma supar repede...dar sigur imi trece si mai repede.

Suparare mare din partea colegilor a fost datorita  cuvintele folosite de catre dumneata,.... cuvintele cred ca  au fost mult prea dure fata de realitate...si spuse si cu rautate .


...in fine ce a fost a fost.... cum ti-am spus mie imi trece repede supararea ... i-ti doresc multa sanatate si sarbatori fericite alaturi de cei care te inconjoara ---apropos saluta-l  pe Dragos G din partea mea,  daca il vezi  zilele acestea .

romikele

@bio, nu are rost sa fii suparat pe PACO si Dragos, sunt baieti valabili, chiar daca in lumea virtuala le mai sare mustarul... ca la multi altii de fapt  :wink2:

LA MULTI ANI APIARDEAL!

bio

Citat din: romikele din Decembrie 30, 2015, 05:58:42 PM
@bio, nu are rost sa fii suparat pe PACO si Dragos, sunt baieti valabili, chiar daca in lumea virtuala le mai sare mustarul... ca la multi altii de fapt  :wink2:

LA MULTI ANI APIARDEAL!



Citat din: bio din Decembrie 30, 2015, 05:55:53 PM
....
...in fine ce a fost a fost.... cum ti-am spus mie imi trece repede supararea ... i-ti doresc multa sanatate si sarbatori fericite alaturi de cei care te inconjoara ---apropos saluta-l  pe Dragos G din partea mea,  daca il vezi  zilele acestea .


Nea Mihai, nu sunt suparat  pe Paco, pe Dragos,  sau oricare alt user..., pentru 2-3 vorbe care sunt interpretate citeodata gresit  nu am cum sa tin suparare ... ca ma mai supar citeodata repede,... imi pare rau apoi...-- dar la fel de repede imi trece .