cum sa dezinfectez un stup

Creat de dragos2006, Iunie 15, 2009, 10:05:17 PM

« precedentul - următorul »

milu56

Munca in plus,bani aruncati,pentru cine are 5-6 stupi poate face de toate chiar daca nu isi au rostul.
Mai degraba sa vedem cauzele mortii.

milu56

Citat din: AndreiRNPai eu am obtinut o gramada de stupi asa si i-am scufundat in apa sarata cu clorina(beach) timp de 3 zile dupa care ceva reparati minore si dupa uscare vopsitul.
Orice creatura era in lemn a murit si acuma nu mai este bun la gust pt noile bacteri.
Esti un apicultor model,nu cred ca te ocupi si de stupi mai mult de basme,eu sunt si constructor de lazi stu ce ar insemna sa le tii 3 zile in apa sarata.Asta este ca si milioanele de roiuri in satele alea,poate ai vrut sa spui sute.

D006

ai dreptate milu56
Ion Creanga o murit
dar basmele nu
se mai scriu inca :rotfl:
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

Citat din: milu56
Citat din: AndreiRNPai eu am obtinut o gramada de stupi asa si i-am scufundat in apa sarata cu clorina(beach) timp de 3 zile dupa care ceva reparati minore si dupa uscare vopsitul.
Orice creatura era in lemn a murit si acuma nu mai este bun la gust pt noile bacteri.
1. Esti un apicultor model.
2. eu sunt si constructor de lazi stu ce ar insemna sa le tii 3 zile in apa sarata.
3. Asta este ca si milioanele de roiuri in satele alea, poate ai vrut sa spui sute.
1. Mersi mult pt apreciere.  :hi:  :hi:
2. Si totusi ceva POZE cu lazile facute de ce nu vreti sa ne aratati si noua? Macar atelierul. Macar niste rumegus.
3. Pai o populatie de 14 milioane cat sunt in aceasta metropola nu cred ca ar putea locuii in cateva sute de case. Tu ce crezi? :hi:

milu56

Nu ai putea sa enumeri si roii care ii scoti tu din anumite locuri?

D006

Citat din: milu56Nu ai putea sa enumeri si roii care ii scoti tu din anumite locuri?
Asta iti doresti?
Tu ce numere ai pe stupi?

milu56

Am un numar de inregistrare,care mi la dat de la directia agriculturii.

D006


D006

Citat din: milu56Am un numar de inregistrare,care mi la dat de la directia agriculturii.
Si curge miere din numar?

sfantul spiridon

Citat din: milu56Nu ai putea sa enumeri si roii care ii scoti tu din anumite locuri?
domnule andrei sper sa acceptati provocarea domnului milu
va spun ca nu prea ma omor cu poze despre roiuri si regine insa intotdeauna am savurat pozele dumneavostra, asa cum cred eu le-au savurat cu totii -  sper ca ne veti mai pune poze si in viitor pentru ca sunt convins- toata lumea le vrea....as vrea si alceva....cat mai multe poze cu arbori si plante melifere...daca se poate cand se poate
numai bine!
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

milu56

Citat din: AndreiRN
Citat din: milu56Am un numar de inregistrare,care mi la dat de la directia agriculturii.
Si curge miere din numar?
Aici nu se poate sa ai stupi fara si fi inregistrat si fiecare apicultor are un numar dat te la directia agricuplurii care e obligatoriu.POATE IM AMERICA SA CURGA.

milu56

Citat din: romikele
Citat din: sfantul spiridon....cat mai multe poze cu arbori si plante melifere...daca se poate cand se poate
Si musai cu portocali infloriti si salcamii plantati de curand. :wink:  :hi:
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/wXW8uzQx5Sk[/youtube]
_embedded

D006

Poze reale sau sa pun si eu ca Tamas poze adunate de pe net?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Am in curte portocal, lamai, gref, mandarun si kumcuat care or sa infloreasca curand.
Si aici se da un numar de inregistrare la stupina si legea zice ca langa stupi sa ai numarul si adresa si tel.
Dar, am vb cu un mos care a lucrat pt guvern toata viata lui ca apicultor si ma sfatuit sa nu ma inscriu.
Asta pana o sa vreau sa comercializez eu direct mierea si atunci trebuie sa cer numar.

milu56

Citat din: AndreiRNPoze reale sau sa pun si eu ca Tamas poze adunate de pe net?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Am in curte portocal, lamai, gref, mandarun si kumcuat care or sa infloreasca curand.
Si aici se da un numar de inregistrare la stupina si legea zice ca langa stupi sa ai numarul si adresa si tel.
Dar, am vb cu un mos care a lucrat pt guvern toata viata lui ca apicultor si ma sfatuit sa nu ma inscriu.
Asta pana o sa vreau sa comercializez eu direct mierea si atunci trebuie sa cer numar.
Salcam nu ai in curte?

sfantul spiridon

nu aveti salcam domnule andrei?
pai vin cu trupa si............
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro