Inventii...si nu numai...

Creat de pharaonu75, Septembrie 07, 2010, 01:00:12 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Florine, uneori ma intreb daca poate cineva in jurul tau sa fie serios (sobru, ca sa nu te gandesti la prostii) :rotfl:
Si eu am tendinta de a spune la fiecare pas cate o gluma/banc, dar tu esti "conferentiar universitar doctor" in materie!! :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 11, 2010, 10:27:02 AM
Florine, uneori ma intreb daca poate cineva in jurul tau sa fie serios (sobru, ca sa nu te gandesti la prostii) :rotfl:
Si eu am tendinta de a spune la fiecare pas cate o gluma/banc, dar tu esti "conferentiar universitar doctor" in materie!! :hi: :hi:

inca nu
acum ma chinui sa devin...... recunoscut

iar despre seriozitate....

nu stii ce fac oamenii seriosi?
:uimit:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

ioanardelean55


Cind il vezi in avatar ai zice ca e popa cu sultana de apicultor  :hi: :hi:

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 10, 2010, 08:40:01 PM
HRANITOR DE ULTIMA GENERATIE!! :rotfl:

Am facut primul hranitor cu acest design azi la servici si imi place cum este si se pare ca imi va rezolva problema hraniri stupurilor de la livada care sunt cam departe.
Acum productia de masa.  :hi:

pharaonu75

Citat din: FlorinI din Octombrie 11, 2010, 03:18:01 PM


iar despre seriozitate....

nu stii ce fac oamenii seriosi?
:uimit:

Tocmai acesta este si motivul pentru care am scris "sobru" in paranteza... eram sigur ca trebuie sa zici ceva.... :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 11, 2010, 08:05:43 PM

Cind il vezi in avatar ai zice ca e popa cu sultana de apicultor  :hi: :hi:

imi pare rau ca te dezamagesc nene ioan, dar cred in Dumnezeu, dar nu am treaba cu popia, popii... poate cu coana preoteasa..... :wink2:

La biserica, preotul se intalneste cu un enorias:
- Ce te aduce la biserica, Ioane?
- Iaca, am venit sa ma spovedesc.
- Nu-i nevoie, ti-am citit blogul :zzz:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Citat din: FlorinI din Octombrie 12, 2010, 09:10:12 AM
Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 11, 2010, 08:05:43 PM

Cind il vezi in avatar ai zice ca e popa cu sultana de apicultor  :hi: :hi:

imi pare rau ca te dezamagesc nene ioan, dar cred in Dumnezeu, dar nu am treaba cu popia, popii... poate cu coana preoteasa..... :wink2:

Pai si popa are treaba cu coana preoteasa, asa ca pe langa aspectul din avatar mai exista ceva similitudini! :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Pe perioada crizei economice guvernul roman va asigura slujbe pentru someri....  :uimit:



Ele vor fi oficiate joia si sambata de preoti, episcopi si mitropoliti. :nebun:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Carucior apicol sovietic!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Si pentru ca tot veni vorba de sovietici, ia uitati aici mod de iernare!! :uimit:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Si ceva pentru apa!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mihaizzr

Fratilor, fiti buni si explicati-mi si mie cum functioneaza hranitorul extern caci nu ma prind!
Pasiunea si speranta sunt motorul vietii.

pharaonu75

Dupa cum vei vedea, in poza de mai jos am trasat doua sageti...
Sageata rosie indica locul unde va fi pus un borcan cu sirop, cu gura in jos, iar sageata verde indica partea dispozitivului care se introduce pe urdinis... albinele intra pe orificiul cu sageata verde si sorb picaturile de sirop care apar in orificiile capacului indicat cu sageata rosie...
Am fost coerent?
Ai inteles ce am vrut sa-ti explic? :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mihaizzr

da, am inteles!Dar daca am vrea sa dam o cantitate mai mare  de hrana - minimum 2 litri - si sa inlocuim borcanul , caci riscam sa le spargem la transport , fiind din sticla , peturile le-am putea adapta? Sau poate alceva din plastic?Oricum ideea este f buna.
Pasiunea si speranta sunt motorul vietii.

pharaonu75

Tocmai asta este si motivul pentru care topicul se numeste INVENTII...SI NU NUMAI...
Poti inventa, adapta, modifica, orice, numai sa iasa ceva bun, util !
Poti folosi un borcan din plastic, dar sa se potriveasca la filet cu capacul, pentru ca daca nu se potrivesc si intra aer pe langa borcan, se va scurge continutul afara si vei avea probleme SERIOASE!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube