Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

       Da frate, ne potrivim, spuneam mai inainte cu cateva luni ca daca am fi boi ne-am potrivi la tras in jug. Daca am fi trait in evul mediu si am fi avut nenorocul sa fim saraci, groful care ne-ar fi pus la caruta ar fi castigat bani seriosi pe noi.
       Revenind la intrebarea ta, cunosc cate ceva despre chinezi, am avut ocazia de a face si o vizita in trei provincii diferite ale Chinei. Sunt de admirat ca popor. Ne pot da lectii in multe privinte si la ora actuala au cea mai mare rezerva valutara din lume, in dolari americani.

bismark

    Mosule, am vizionat azi aproape tot ce au facut, vorba ta am ramas impresionat cu cita convingere vorbeau.Nu am mai urmarit dupa masa ca ma chema un prieten s-ai gust tuica care o facea si sa-i verific un panou de incalzire cu infrarosu,nu mai avea baterii pentru cuplarea releului de cuplare a panouluui la retea.O gustam mai mult duminica la un gratar.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bismark

   Se pare ca nu am fost boi :razz: :razz: daca am ajuns la virsta asta.Si nu mai pune la suflet toate prostiile,uite ce poti pati daca stai prea mult pe ginduri.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

     Prietene, se pare ca asistam la pregatirea marii invazii galbene, la care se face aluzie in apocalipsa. Chinezii au vandut marfa din greu americanilor pentru care au primit bucatele de hartie iesite din matrita de facut dolari, care produce aceasta valuta fara nici un control. Chinezii au pastrat aceste bucatele de hartie si cand au vazut ca si-au umplut depozitele din banci si-au facut planurile de cumparare la nivel global. Au cumparat terenuri si industrii si in SUA dar si-au dat seama ca risca sa produca o devalorizare accentuata a dolarului si atunci au hotarat sa-si caute alte debusee, printre care si pe noi. Pentru Romania aceasta oferta este benefica, si poate ca ne va apara de asasinii economici ce lucreaza sub patronajul FMI

dredd

Citat din: andreiu din Noiembrie 26, 2013, 07:42:12 PM
     Prietene, se pare ca asistam la pregatirea marii invazii galbene, la care se face aluzie in apocalipsa...

Unde anume e "aluzia" aia? In ce carte?

andreiu

       ... Calul galben....apocalipsa dupa Ioan.

bismark

   Mosule, sa fii sanatos si la punga gros,,La Multi Ani ,, sa ai bucurii si tot ce-ti propui sa se implineasaca : sampanie: : sampanie: :birthday: :bzz: :bzz: Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

G. Iulian

La mulți ani !  :happy_birthday:  : sampanie:  :birthday:

Marius-ursulakhe

La multi ani Mos PILUL DE SF Andrei multa sanatate fericire si inpliniri  :happy_birthday:  :birthday:  : sampanie:

cristi ciuc

La mulți ani Andrei!
Sănătate și bucurii alături de familie și nepoți! %%- %%- %%-

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

gaby

la multi ani si multa sanatate

fiug1970

greeting_0542786001227885250_1.jpg


LA MULTI ANI!!de la MADRID

nicu68

LA MULTI ANI ,, si de la PARIS,numai bine :happy_birthday:

Vyktor

La multi ani!
Dumnezeu sa va dea sanatate si putere de munca.