Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

  niciodata nu am avut capace ale stupilor luate de vant !!!
  adevarul este ca capacele stupilor mei sunt grele !!!
  au tablia din scandura de 2cm grosime , si cu tabla zincata sincer sunt grele fata de un corp MER de exemplu !!!
  e drept ca capacele stupilor mei cuprind corpul , deci sunt mai mari ca dimensiune decat corpurile  !!!
  sincer urasc orice caramida sau piatra pusa pe capac !!!
  nu-mi place si gata !!!
  sanatate maxima tuturor !!!
   :hi: :hi: :hi: :nod: :nod: :nod: :razz: :razz: :razz: =D> :-c :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

cornelioandanciu

Eu ii am la munte, am pus pietre pe capace.Pietre de pe pamantul meu! Pietre de ale mele! Tare mi-i drag de ele ca-s pietrele mele! :yes:
Va salut.

andreiu

       Ma bucur nespus Cornele. Cred ca era imperios necesar sa apara pe harta si Pietrele Danciului. Erau cam putine doar ale Craiului, ale Neamtului, ale Doamnei, ale Oltului si ale mele, ceva mai mici, pitite Dupapiatra cea mare !  :bravo: :yes: :rotfl: :hi:

bismark

   Ha,ha, mosule imi place ai inceput sa fii amuzant cu pietrele cred ca tii la Dupapiatra(*chiar asa ii zice?) acolo la Deva era sa mor in accident de masina dar de la piatra unui podet care nu sa dat din drum am devenit titirez.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

        Si cum ai executat rostogolirile ?  Din cap in picioare gen flic-flac,  stilul clasic de rostogolire ventrala, sau ghemuit inainte, peste capul bagat la cutie ?

bismark

   Nu eram eu la volan si atipisem cind m-am trezit aveam motorul in brate si soferul pe jos se vaita ca ma omorit.Norocul meu a fost ca aveam centura pusa si socul a fost mare cind m-am trezit si am vazut atita lume pe linga masina.Soferul avea nasul rupt ca facuse din volan un 8  si i l-am lipit cu leocoplast cind mi-am revenit si s-a lipit perfect.De atunci nu mai conduc,am mai incercat dar picioarele fac 13-14 ca la cutremur.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

         Lasand gluma la o parte, cand mai mergi spre Austria si inapoi, nu iti strica o halta de odihna cam pe la jumatatea drumului, la Deva. Dar sa postezi din vreme sa pot da la o parte podetele cu pricina, sau macar oietrele de pe langa ele, sa ai loc suficient de trecere.  :razz:
          Dupapiatra, ai ghicit, este locul meu preferat, aici imi rup uneori oasele la lemne si la prune, aici ma relaxez cu albinutele si ma fortific fizic si psihic intr-un ocean de verde. Pe google harti poti veni si tu la Dupapiatra chiar acum. :hi:

andreiu

          Dar inainte de a veni la Dupapiatra, sa-ti arat cateva pietre mai indepartate si niste sfaturi utile.

bismark

  Multumesc,mosule chiar mi-ar face placere sa ne intilnim o data in viata asta care nu poate fi infinita,asa ca ma voi stradui sa ajung la Dupapiatra pentru ca mi-am propus ca anii care ii voi mai avea sa cunosc macar tara mea si oamenii din ea.Copii am facut multi si sint plecati in toata lumea,pomi am plantat si nu are cine sa le manince poamele,case am construit cum mi-a placut cu cele doua miini.Mi-a placut frumosul si cred ca am un colt de rai.Cu tehnica sint deja in viitor.Asa ca te voi anunta cind te voi vizita.Daca vrei mai putem vorbi pe skype ,,baleanul20081,,.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

         Lasa ca-i bine si aici, merge destul de repede conversatia pe care o presaram si cu cate-un filmulet de calitate pe care sa-l vizioneze  si cei mai tineri. Iata am unul despre prietenie

bismark

   Ok,mosule, am scris pe nisip.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

         Inca o povestioara cu final interesant

andreiu

        Ieri si azi am dat ultimele ratii de sirop la albine. De acum inainte, pe masura ce dispare albina de vara voi proceda la restrangerea progresiva a cuiburilor, cu trecerea ramelor rezultate dupa diafragma, pentru concentrarea rezervelor pe cele 6-7 tame 1/1 de iernare. 

andreiu

       Bismark, intr-una din zilele trecute ai postat un filmulet cu terapia pentru barbati, in care era vorba despre privitul sanilor la femei, considerat ca foarte benefic. Ia te uita aici :

andreiu

        Noile reguli in utilizarea unui bancomat.  :razz: