Tirg apicol Iasi 2012

Creat de albine, Ianuarie 15, 2012, 07:00:34 PM

« precedentul - următorul »

stefanescu

si
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

stefanescu

si
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

stefanescu

si
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

stefanescu

si ultimele
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

stefanescu

Cred ca targul din acest an a fost mai reusit decat cel de anul trecut. Au gasit o alta locatie si anume parcarea laterala. Drept urmare au incaput mai multi expozanti.
Vreau sa ii aduc pe aceasta cale mii de multumiri lui Florin Ionascu.
Miine daca mai vad ceva interesant mai fotografiez
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

bucovineanu

#50
O editie foarte reusita a targului. Vremea foarte potrivita. Multi expozanti, multa marfa, foarte multi cumparatori. Preturi pentru toate buzunarele. Intai trebuia sa dai o tura pe la toti expozantii, pentru ca preturile pentru acelasi produs erau foarte diferite de la un vanzator la altul. Preturi foarte bune la Ovisan. A fost prezent si d-nu Ursu cu "stupul minune". M-am intalnit cu putini forumisti: D-nu Stefanescu, apyvam, Livas, David Nyk, Rascanu. Or mai fi fost si altii, dar nu ne-am intalnit. Toata lumea multumita, atat vanzatorii cat si cumparatorii.

Florin-braileanul (FlorinI)

#51
Citat din: stefanescu din Martie 10, 2012, 08:47:52 PM
Cred ca targul din acest an a fost mai reusit decat cel de anul trecut. Au gasit o alta locatie si anume parcarea laterala. Drept urmare au incaput mai multi expozanti.
Vreau sa ii aduc pe aceasta cale mii de multumiri lui Florin Ionascu.
Miine daca mai vad ceva interesant mai fotografiez

pentru ce sunt multumirile?
eu nu te-am invatat sa faci poze, aparatul foto nu e al meu ...
ochiul si mana iti apartin... unde e meritul meu de primesc multumiri?


noi iti multumim ca prin intermediul tau, am vazut ce lucruri frumoase a facut sebi la iasi ajutat de inimosii din apicultura
felicitari
nu te-am vazut fotografiat cu stupii cumparati...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

mitrea_tutu

Este adevarat , targul de anul acesta a fost mult mai bine organizat decit cel de anul trecut, marfa mult mai multa si cred ca si mai multa lume care si cumpara marfa nu doar se uita . Multumim organizatorilor si comerciantilor care au fost prezenti .

stefanescu

Promit sa pun si niste poze cu stupii cumparati. Asta se va intampla sambata cind este o lectie deschisa cu viitorii apicultori cu diploma (lectia va fi tinuta de domnul ing.Androne Ioan). Mai multe amanunte atunci. Imi pare rau ca nu am cumparat 2 funduri in plus. Este exact asa cum mi-ai spus  ^:)^ . Am schimbat cu funduri noi la cei trei vechi. Durata: 5min (ucenicul era cam lent  :D )
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

gheco

Ce sa mai postezi cu poze cand este la un targ Florin? Dar constat ca la Iasi are un concurent serios: d-ul Stefanescu. Eu le plasez pe sunphoto. Dar si aici cateva cu comentarii.
Targul a crescut fata de anul trecut: mai multi vanzatori si mai multi cumparatori. Concluzia: se dezvolta apicultura.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Sandu a trecut si la realizari proprii
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

#56
Dan Rascanu lider in calitatea fagurilor si cred ca si in vanzari. Dimineata avea masina plina cu faguri, la prinz o incarca cu ceara si a doua zi la fel.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Stupii de poliuretan au cautare.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Si sambata seara a fost o petrecere foarte frumoasa la restaurantul Cornelius asortata cu muzica aleasa si un placut vin de Cotnari. Multumiri organizatorului Sebi Ciocan.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

apisrom

 :bravo: :bravo: :bravo:
asa cum a zis si Gheco....targul a evoluat, mai mare, mai cunoscut.
il felicit pe sebi ciocan, a reusit si anul asta sa fie peste asteptarile noastre, atat producatori cat si comercianti si apicultori si vizitatori.

iasul a devenit centrul apiculturii din moldova si ne mandrim cu asta.
un astfel de lider are nevoie apicultura.

:bravo: :bravo: :bravo: