TARGUL APICOL SLOBOZIA 2012

Creat de stefy.costea, Noiembrie 13, 2011, 08:01:16 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Va ordon  :rotfl: sa aminati banchetul pina dupa ora 18  :rotfl: La ora 16 inca umbla lumea prin tirg ! ^:)^ Va doresc SUCCES ! %%-

RazvanTi

n-am nimerit-o cu viscolul... sambata 18 grade, soare frumos.
daaaar...
duminica doar 14 grade si ploua din cand in cand. :nebun:
hai cu simpozionuuuu  ^:)^
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

stefy.costea

Targul Apicol Slobozia editia a-III-a se va desfasura conform programului in perioada 31martie - 01 aprilie 2012, in piata agroalimentara Ialomita din Slobozia. Nu este o pacaleala de 01 aprilie! Va asteptam cu paine calda coapta la test chiar sub privirile celor care ne vor onora cu prezenta! Expozitia muzeala pe teme apicole si seminariile se vor desfasura in incinta Centrului Cultural UNESCO "Ionel Perlea".
Va asteptam cu drag!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

RazvanTi

deja au aparut doua dube din bistrita nasaud (aseara cand treceam spre casa era doar una) =D>
ciudat este ca spuneti ca expozitia va fi in piata, desi dubele si corturile au aparut in parcul de langa centrul cultural (unde s-a tinut in fiecare an de altfel) :nono:
sau dubele nu sunt cu de-ale apiculturii?
abia asteptam sa mai "pipaim" si noi diverse "scule" ^:)^
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

Citat din: RazvanTi din Martie 28, 2012, 08:40:52 AM
...
abia asteptam sa mai "pipaim" si noi diverse "scule" ^:)^

Ai grija ce iti doresti! =)) :rotfl: =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

eu ma refeream la scule apicole....
de ce? tu la ce te gandeai?  :finger:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

stefy.costea

Ai dedus bine! La casute vor fi producatorii de produse traditionale si obiecte de imbracaminte.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

D006

Citat din: stefy.costea din Martie 28, 2012, 08:29:54 AM
Targul Apicol Slobozia editia a-III-a se va desfasura conform programului in perioada 31martie - 01 aprilie 2012, in piata agroalimentara Ialomita din Slobozia. ...
Va asteptam cu drag!


./..multa lume din zona asteapta acest tirg.

...un tirg cu traditie..

Multa sanatate organizatorilor.

RazvanTi

Da stiu.
Acum pe seara mi-a trecut pe la ureche ca dubele is burdusite cu haine de piele  :razz:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Kov iulian

#144
Maine si poimaine filmeaza cineva la simpozion ?

Se spun lucruri importante in cadrul simpozioanelor care trebuiesc trase pe " film " .

E rau, daca din lene  nu se se doreste a se  filma simpozioanele, nimeni nu detine sau cunoaste totul si daca toti tinem doar pt noi informatii nu ajungem nicaieri .

Informatia trebuie sa circule liber sa fie impartasita .

Data trecuta ( februarie 2011 ) din toata saracia mea, am facut rost de un card de 8 gb si o camera foto cu optiunea de filmare si am inregistrat 87 de minute, filmarea nu e prea

grozava( nu sunt un bun cameraman, nu  mai filmasem pana atunci, nu stiam ca e asa sensibila camera la tremuratul mainilor, la miscare de pulsatie a sangelui prin mana  ) dar nu conteaza nu am vrut sa fac film artistic important sunt informatiile pe care le aflam .

( am incercat dupa acea sa stabilizaz imaginea cu un program, nu stiu daca am reusit mare lucru )

[jwp=425,344,image]http://apiardeal.ro/video/Targul_Apicol_Slobozia_2011_-_Proiect_P.N.A._2011-2013.flv[/jwp]

stefy.costea

D-na Cristina Surlea impreuna cu d-na Aurelia Chirila sunt deja in Slobozia pregatite sa va impartaseasca ultimile noutati cu privire la PNA si accesarea masurilor 112 si 141, precum si la obtinerea matcilor de inalta calitate.
Teclemul, Etta, Blajul s-au asezat deja la start.
Apropos de` filmat: am acumulator de rezerva si un card de memorie in plus. Numa sa aiba feciora-miu Costi rabdare sa filmeze toate momentele importante caci cu siguranta acestea vor ajunge la voi toti.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

Kov iulian

Citat din: stefy.costea din Martie 30, 2012, 10:29:41 PM
D-na Cristina Surlea impreuna cu d-na Aurelia Chirila sunt deja in Slobozia pregatite sa va impartaseasca ultimile noutati cu privire la PNA si accesarea masurilor 112 si 141, precum si la obtinerea matcilor de inalta calitate.
Teclemul, Etta, Blajul s-au asezat deja la start.
Apropos de` filmat: am acumulator de rezerva si un card de memorie in plus. Numa sa aiba feciora-miu Costi rabdare sa filmeze toate momentele importante caci cu siguranta acestea vor ajunge la voi toti.

Va multumim pt informatii si pt eforturile pe care le depuneti .

Cand am scris mai sus haideti sa inregistram, am indemnat colegii apicultori sa faca asta, in aceste zile o camera foto cu functie de filmare au foarte multi, si e pacat daca nu s-ar inregistra .

Chiar daca suntem prezenti, in timp se mai uita, daca am avea undeva sa revedem acele momente cred ca ar fi un lucru util .

BOB0

      Ai propus sa filmeze expunerile de la Simpozion pentruca stiai ca nu vi la Targ? S-au te-ai gandit sa faci un bine si la altora  care nu vor participa? Este si acesta un mod de a trece peste CRIZA (economica). :bravo:     Fie-mi scuzata presupunerea..... =))

Kov iulian

#148
Citat din: BOB0 din Martie 31, 2012, 05:32:48 PM
      Ai propus sa filmeze expunerile de la Simpozion pentruca stiai ca nu vi la Targ? S-au te-ai gandit sa faci un bine si la altora  care nu vor participa? Este si acesta un mod de a trece peste CRIZA (economica). :bravo:     Fie-mi scuzata presupunerea..... =))

Mi-am propus maine sa ma duc la targ , asa am stabilit cu niste amici de ai mei .

Si chiar daca as fi venit si azi, credeti ca as mai fi tinut minte ce sa discutat acolo, in cateva saptamani uitam tot, de asta am sugerat inregistrarea targului poate mai sunt si alti uituci ca mine .

=)) =)) =)) =)) =))

happy

#149
Mie mi-a placut atmosfera de la targ combinat cu piata :lol: Fel de fel de legume si apicole,dimineata a fost aglomeratie mare,pe la 12.00 deja lumea se retragea.Imi parte rau ca nu am luat centrifuga,dl.Cioloca de la SC Agro-Api Desicant srl nu a reusit sa ajunga.Masina cu care trebuia sa vina la Slobozia s-a stricat si s-a dus cu alta masina la rm vilcea
Mi-au placut standul bulgarilor,simpleu si ieftin cum ii place romanului! :wink2:
Dl Ionascu Florin(Braila)m-a convins de utilitatea stupului vertical din poliuretan,si mi-a onorat gradina de la Amara cu prezenta sa si a familiei sale.Toata stima!! :bravo:
Maine merg sa vedem poate gasesc ceva adrese pt. cumpararea de familii.As cumpara 5 familii dar ma limiteaza distanta!
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!