Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

fiug1970

participi la curse cu porumbeii?

calmusdaniel

La 2 kg de miere pun 1l apa,300g lapte praf,150g drojdie,60ml protofil si 3g de apicomplex.

popa georgian

aceia sunt voiajori de frumusete, standard

calmusdaniel

Porumbeii sunt voiajori standard,nu sunt de concurs.

NiKoN

Eu concurez cu porumbeii de 8 ani, insa trebuie sa recunosc ca mai mult timp si resurse financiare acord apiculturii.
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

calmusdaniel

Sunt pasionat de porumbei si pescuit de foarte mult timp dar albinele sunt pe primul loc!

NiKoN

Avem cam aceleasi pacate...  :hi:
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

pharaonu75

Ma alatur si eu, insa acum nu mai am porumbei! Am ramas doar cu apicultura si pescuitul!
Am avut porumbei din mai multe rase (voiajori. jucatori, curcani, chiar si "gainari").
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

popa georgian

de mic am avut atractie pt pasari , animale si albine .
porumbei am cca 50 ornament si zburatori , o mare problema o am cand plec cu stupii si sar etapele de zbor . la capitolul gaini am fost campion national in anul 2011

calmusdaniel

porumbei am avut din toate rasele am ajuns sa am 150 si acum am decat 20 de  perechi de voiajori standard si 4 perechi de curcani   si merg cand imi permite timpul la pescuit la dunare fiind membru al AGVPS

calmusdaniel

popa georgian Foarte frumos felicitari!

NiKoN

Eram curios daca si nepotul s-a inscris pe forum. Apoi care au fost concluziile referitoare la nucleele de imperechere matci facute pentru acest an, in comparatie cu cele de plastic?
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

calmusdaniel

Nepotul meu si-a luat permisul de conducere si alearga dupa fete  =)) Nucleele de imperechere sunt foarte bune!

Vyktor

Citat din: calmusdaniel din Noiembrie 17, 2013, 07:05:55 PM
Nepotul meu si-a luat permisul de conducere si alearga dupa fete  =)) Nucleele de imperechere sunt foarte bune!
Omul intreba de nucleele de imperechere pentru matci nu pentru nepot  =)) =)) =))

calmusdaniel