Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

Probabil citeste si cea de acasa ce scrii si spui asta ca sa nu te treaca  pe hrana rece.  :smile:  :hi:

mape 48-petru manea

Intradevar frumos copil ...tui mama lui  :P

ves.lucian

Citat din: bucovineanu din Martie 06, 2016, 04:47:12 PM
Probabil citeste si cea de acasa ce scrii si spui asta ca sa nu te treaca  pe hrana rece.  :smile:  :hi:

  Esti tare , domnule bucovineanu !!! Tare simpatic !!! Nu citeste , si daca citeste ... cu atata ramane !!!
  Cunoaste ea bine ce marfa are acasa !!!
                                      :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Facem cum putem ... ca sa le impacam pe toate !!! Duminica ... incercam sa nu lipsim !!!
                                                               :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Marius-ursulakhe

Nea Lucian azi am fost la târg la faget si sperăm sa va cunos dar nu v-am vazut doar pe donbrazil dar si de dumnealui mi-a fost rusine sa ma bag cu el in vorba ca era tot timpul înconjurat de câtva domni

ves.lucian

 Din pacate am lipsit anul asta !!! Asa a fost sa fie !!!Nu am avut de cumparat mare lucru , si am avut si o alta treaba !!! Cu parere de rau !!!
                     :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Zici ca-i corcodus , dar nu este !!! Este prunul meu Regina Claudia !!!
                                              :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Pentru ca este singurul , l-am inmultit astazi !!! Dintr-un corcodus am mai facut unu !!!
                                                           :razz: :razz: :razz: :mosul:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Va mai arat ceva flori !!! Clematis Pillu , cea mica , si Clematis Montana Rubens ( cea cu muguri de floare ) !!!
:P  :P  :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Acuma ne delectam cu capaceala !!! Am la rame cu mancare de la stupii pe care i-am pierdut ... am si de dat !!!
Vara trecuta la sfarsit am avut 40 !!! 5 s-au dus in toamna , 4 in primavara , am mai desfiintat 3 , iar alaltaieri inca 2 , asa ca am ajuns la 25 !!! Exact cati incap pe camioneta prietenului meu !!!

                                                                 :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Marius-ursulakhe

Imi pare rău ce sa intamplat cu iei de au murit atâția si a trebuit sa renuntat la atâția?

romikele

Citat din: ves.lucian din Martie 22, 2016, 09:08:21 PM
Vara trecuta la sfarsit am avut 40 !!! 5 s-au dus in toamna , 4 in primavara , am mai desfiintat 3 , iar alaltaieri inca 2 , asa ca am ajuns la 25 !!!...
Nu prea iese socotoiala!
5 + 4 + 3 + 2 + 25 = 39 < 40  :wink2:

Unde-i unul?  :razz:

Cristel

#2967
Citat din: romikele din Martie 22, 2016, 11:32:06 PM
Citat din: ves.lucian din Martie 22, 2016, 09:08:21 PM
Vara trecuta la sfarsit am avut 40 !!! 5 s-au dus in toamna , 4 in primavara , am mai desfiintat 3 , iar alaltaieri inca 2 , asa ca am ajuns la 25 !!!...
Nu prea iese socotoiala!
5 + 4 + 3 + 2 + 25 = 39 < 40  :wink2:

Unde-i unul?  :razz:
:bravo:
Poate ramane pe vatra! :P  Restul vor fi in turism pe camionul amicului :D


Citat din: ves.lucian din Martie 22, 2016, 09:08:21 PM
Acuma ne delectam cu capaceala !!! Am la rame cu mancare de la stupii pe care i-am pierdut ... am si de dat !!!
Vara trecuta la sfarsit am avut 40 !!! 5 s-au dus in toamna , 4 in primavara , am mai desfiintat 3 , iar alaltaieri inca 2 , asa ca am ajuns la 25 !!! Exact cati incap pe camioneta prietenului meu !!!

                                                                 :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:

Daca nu au murit de boala, poate pastrezi hrana pentru roii de peste 2 luni! E mai avantajos decat sa te apuci sa faci sirop...

Mi-ai starnit curiozitatea cu Regina Claudia, arata superb! Sunt galbene fructele? Pacat ca nu prea ai de unde sa o cumperi!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

bismark

    LA MULTI ANI,cu sanatate, ca-i mai buna decit toate,la noi le spune goldane galbene,malaete. :birthday: : sampanie: :bzz: %%-.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

G. Iulian

La multi ani, cu sanatate! :birthday:  : sampanie:  :happy_birthday: