- Nea' Cornel Dostetan

Creat de bio, Ianuarie 31, 2014, 12:57:14 PM

« precedentul - următorul »

bio

Citat din: Aurel din Ianuarie 31, 2014, 09:25:48 PM
Intre "inventator" si nenea Cornel ,e o diferenta mare.

Aurel, poate ca am fost si eu putin caustic .

Ai dreptate "inventatorul" se promoveaza singur...iar saracu nea' Cornel a fost vinat de reporter si a spus-o.


Citat din: romikele din Ianuarie 31, 2014, 09:26:16 PM...
Pai de ce ai terminat Academia si Chimia... nu puteai sa le-o lasi si la altii?  :D

..ahha.. :hippo:

..de hapsin...  :nudie:

captain bee

#16
....... cred ca reportajul era o reclama indirecta pentru produse apicole...dar ale doamnei, deoarece în imagini apare eticheta cu "Dr. ing...."....ceva subliminal.....bătrânelul era doar o imagine pentru publicul țintă, adică "bătrânele care adora Știrile de la ora 17.00.... sau consumatorii care...mai beau si eu ceva ( 2-3 litri de tărie / zi )...da' iau dimineața o lingura de miere pe stomacul gol .... asa a zis un bătrân la televizor, mă vindec de ciroză si poate alerg si femeia prin curte".................ce nu face omul pentru copiii lui !!!!

Aurel

#17
Citat din: bio din Ianuarie 31, 2014, 09:34:12 PM
Aurel, poate ca am fost si eu putin caustic .

Ai dreptate "inventatorul" se promoveaza singur...iar saracu nea' Cornel a fost vinat de reporter si a spus-o.


Nici o problema,eu te-am inteles.



.

pharaonu75

Citat din: captain bee din Ianuarie 31, 2014, 09:14:35 PM
ATENTIE !!!! Bio a avut mitraliera.......... :rotfl: :rotfl: iar acum cu ce are prin curte poate face ușor doua trei tancuri  și un MIG..... =)) =)) =)) =))

Capitane, nu mai da din casa, ca Fetestiul e plin de "magneti"... parca vad ca-l lasa pe Nelu fara... plombe! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

State

Citat din: bio din Ianuarie 31, 2014, 07:10:00 PM
Citat din: State din Ianuarie 31, 2014, 05:46:40 PM
Salut. Ce este in neregula cu omul asta ?

A-ti vizionat filmul ?

Eu l-am vizionat cu atentie ....atentie pe la minutul 1:22,  apoi mai discutam

Eu ma numesc State. Atat.
Am urmarti astazi filmul, de vreo 3 ori. N-am inteles din prima ce vrei sa zici. Chiar si dupa a 3-a oara tot nu mi-am dat seama de ce l-ai asemuit cu smenarul ala de ursu.
Fii antena.
Omul asta din filmulet, va face un serviciu. La toti care vindeti miere si produse apicole. Ati realizat asta ?? Pune umarul la ajutorul dat comertului romanesc, cu produse apicole.
Tu de ce vrei sa-i smulgi penele ? Pe bune. Judeca drept.

N-ai cum sa compari un OM ca cel din filmulet, cu dihania aia de ursu care minte cu buletinul in mana! OMUL aduce beneficii pentru apicultura, promovand produsele. Cum nici eu nu mi-am dat seama despre laptisor, asa nu si-au dat seama multi....chiar si apicultori veterani fiind.
Ce te-ar face sa crezi ca omul de rand si-ar fi dat seama de asta ?

Pe bune, ne dam la gioale degeaba si gratis...

Ceva caz asemanator am si eu, ca vecin la tara. Omul e painea lui Dumnezeu dar mai are mici scapari....pentru ca asa a invatat el. Eu il iubesc! Asa cum e! N-am cum sa-l compar cu ursu fara coada, pe bune!

Aurel

  M-am uitat si eu iarasi cu atentie.Cred ca a vrut sa spuna ca recomandarea era sa consume laptisor de mataca, pana ca ficatul sa apuce a face viermi.Probabil asta a vrut sa spuna.Asocierea era cred intre viermi si ficat

Aurelian A.

  Omul nu e rau intetionat,face si el reclama la produsele apicole.Cu exprimarea sta mai rau....probabil o fi avand  emotii in fata camerelor de luat vederi :razz:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

bio

Citat din: Aurel din Februarie 01, 2014, 12:01:05 AM
  M-am uitat si eu iarasi cu atentie.Cred ca a vrut sa spuna ca recomandarea era sa consume laptisor de mataca, pana ca ficatul sa apuce a face viermi.Probabil asta a vrut sa spuna.Asocierea era cred intre viermi si ficat

..Ahha..