- Nea' Cornel Dostetan

Creat de bio, Ianuarie 31, 2014, 12:57:14 PM

« precedentul - următorul »

bio


State


tassevasi

#2
 Haideti  domnilor , nui asa , saracu de el a  raspuns  la interviul fetiscanei  in linbajul  simplu  de la tara  .
   Va spun eu sigur , viremia de la  hepatita C numai cu intrferon  o rezolvi si aceasta  cam  55-60% din cazuri.
  Noua  ne place sa  cedem ca mierea  si  laptisorul de matca  chiar  face  miracole , dar nu e chiar  asa un panaceu  universal , ca nu mai vedeam pe  nimeni bonlav  iar doctorii somau.
    Numai bine .
   

D006

Intamplarea face sa o cunosc pe fiica dansului si pot sa va spun ca se pricepe bine la apicultura , si-a dat inclusiv doctoratul pe tema veninul de albine.  Este foarte cunoscut faptul ca produsele apicole ajuta enorm ficatul

D006


bio

Citat din: State din Ianuarie 31, 2014, 05:46:40 PM
Salut. Ce este in neregula cu omul asta ?

A-ti vizionat filmul ?

Eu l-am vizionat cu atentie ....atentie pe la minutul 1:22,  apoi mai discutam





bio

#6
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2014, 06:45:35 PM
Intamplarea face sa o cunosc pe fiica dansului si pot sa va spun ca se pricepe bine la apicultura , si-a dat inclusiv doctoratul pe tema veninul de albine.  Este foarte cunoscut faptul ca produsele apicole ajuta enorm ficatul

Dragosh, eu nu o cunosc pe fica lu nea Cornel. ..si chestiile cu doctorate in Romania sunt dubioase.
Produsele apicole ajuta....,fiecare produs apicol are spectrul lui de actiune......dar mare graba sa folosim "laptisorul de matca repede pina nu se face in vierme"...:

Eu am treaba cu "profesionisti" care ies pe sticla si spun numai traznai ....

... hai ca reporterul care a luat interviul o fi vreun zilier dar cine a aprobat difuzarea reportajului nu a verificat informatia..?..


tassevasi

Citat din: bio din Ianuarie 31, 2014, 07:10:00 PM
Citat din: State din Ianuarie 31, 2014, 05:46:40 PM
Salut. Ce este in neregula cu omul asta ?



Eu l-am vizionat cu atentie ....atentie pe la minutul 1:22,  apoi mai discutam

  Sa inteleg  ca esti de  acord  cu mine  Bio ?!!
  Afirmatia  de mai sus  mi-o mentin, virusii hepatitei B si C nu-i  eiminam noi cu   laptisor  de matca , daca era  asa nu mai mureau cei cu avionul pabusit ,plecati sa  preleveze un ficat si celelalte  organe  ce puteau salva  vieti.
  Nu vorbesc  in necunostinta  de cauza .
 

D006

  ciroza nu se face numai in urma contaminarii cu virus...
  In loc sa fiti bucurosi ca se face reclama la produsele apicole , voi sariti de cur in sus . Asa e romanul ...

PS. mai Bio , tu si doctoratul , vulpea si strugurele !

romikele

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2014, 08:34:08 PM
... mai Bio , tu si doctoratul , vulpea si strugurele !
baba si mitraliera... si mai sunt!  :P

captain bee

ATENTIE !!!! Bio a avut mitraliera.......... :rotfl: :rotfl: iar acum cu ce are prin curte poate face ușor doua trei tancuri  și un MIG..... =)) =)) =)) =))

bio

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2014, 08:34:08 PM
  ciroza nu se face numai in urma contaminarii cu virus...
  In loc sa fiti bucurosi ca se face reclama la produsele apicole , voi sariti de cur in sus . Asa e romanul ...


Dragosh cred ca vizionam filme diferite.
Asculta recomandarea facuta de nea Cornel la minutul 1;22 : "Laptisorul de matca trebuie consumat pina nu se face vierme"..  Ti se pare OK aceasta afirmatie ?

Apicultura are nevoie de reclama, dar sa fie reclama serioasa spun eu.



Citat din: romikele din Ianuarie 31, 2014, 08:36:54 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2014, 08:34:08 PM
... mai Bio , tu si doctoratul , vulpea si strugurele !
baba si mitraliera... si mai sunt!  :P

...baieti stati usurel pe funduletul vostru roz... =))
O fi acum Bio omul baltzii,  dar inainte de a fi stupar a fost si  altceva.
Am terminat si eu ca omul academia militara Nicolae Balcescu, cursuri de zi, nu facuta la apelul bocancilor si prin '92 am terminat si la Galati ceva chimia alimentara-alimentatie publica. Nu am prea mari studii in domeniul apicol, de fapt n-am nik, dar ma tin de treaba.

Nu mi-am luat doctorate, dar pe ce fac sunt bazat.--asa cred eu.. :wink2:

bio

Citat din: tassevasi din Ianuarie 31, 2014, 08:11:08 PM

  Sa inteleg  ca esti de  acord  cu mine  Bio ?!!
  Afirmatia  de mai sus  mi-o mentin, virusii hepatitei B si C nu-i  eiminam noi cu   laptisor  de matca , daca era  asa nu mai mureau cei cu avionul pabusit ,plecati sa  preleveze un ficat si celelalte  organe  ce puteau salva  vieti.
  Nu vorbesc  in necunostinta  de cauza .


Sal Taseevasi,
nici eu nu am gasit potenta laptisorului de matca in tratarea ficatului in studii serioase ma refer ca birfa la Tv este ieftina si de multe ori neverificata.

Cum am spus mai sus ma zgirie pe creier afirmatia lu nea Cornel de la minutul 1;22.. "sa consumam repede laptisorul de matca pina nu se transforma in vierme"


Aurel

 Intre "inventator" si nenea Cornel ,e o diferenta mare.

romikele

Da, esti bazat pe funduletul tau roz ! :rotfl:

Pai de ce ai terminat Academia si Chimia... nu puteai sa le-o lasi si la altii?  :D