MONSANTO

Creat de sas angelica, Aprilie 22, 2013, 10:43:14 PM

« precedentul - următorul »

NiKoN

Sa va spun un secret: Dumnezeu este de vina! Daca ne-a creat cu libertatea de a alege intre bine si rau, intre organic si modificat genetic, intre Iisus si Isus, intre dreapta si stanga. Este vinovat pentru ca noi mereu alegem gresit!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

cipriene

dragul meu Nikon,
toti folosim un cutit cel putin de cateva ori pe zi si cu toate astea nu comitem nicio crima.
nu putem invinui pe cineva, mai cu seama pe Dumnezeu, ca nu suntem noi in stare sa discernem ce e bine si ce e rau.
ca sa revin la subiectul topicului, toti fermierii stiu ca 99.9% din imputurile folosite in agricultura sunt nocive pentru mediu dar, asa cum am mai spus, primeaza DOAR interesul financiar.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

feerary

In concluzie : "Banul este radacina tuturor relelor!"

fiug1970

Citat din: feerary din Noiembrie 24, 2013, 11:37:00 AM
In concluzie : "Banul este radacina tuturor relelor!"
CONSTIINTA,DEMNITATEA,CARACTERUL ,nu banul,ca banul nu intra cu sila in buzunar!Ca banul schimba omul(si lipsa,dar si abundenta)e adevarat dar daca are cate putin din cele trei de mai sus nu-i poate schimba mentalitatea omului asa de usor.Dar....e usor sa vb....

feerary

Imi cer scuze! ma corectez! "Foamea de bani........."

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

mosunick

#21
Nu stiu cat de la indemana va este informatia asta: Unul din cei 5 giganti mondiali prin care se inchide "cercul" de imbolnavire a populatiei este firma asta "montana". Rolul ACESTEI firme este sa devina UNICUL detinator al semintelor pentru cultura. Pentru asta sunt implicati alti giganti.
Va invit sa vedeti urmatorul film, spre a va lamuri in parte: este vorba de modalitatea in care o intreaga lupta se duce pentru a mentine cancerul ca boala incurabila, inclusiv pe calea vaccinurilor si a medicamentelor:
Frumosul adevăr - cel mai simplu tratament pentru cancer (RO)
Sanatate!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

sorinma

 :thanks:

Nu inteleg cum sunt tolerate aceste filme intr-un loc unde pot fi ontrolate atat de usor...  :uimit:
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

mosunick

Adevarul e ca ADEVARUL (PE UNII) (VA) DOARE.

Fiecare stie de ce... in functie de gradul de participare la profit/pierdere.
Multi insa nu stiu ce li se intampla si de ce.

Vis-a-vis de toleranta, parca asta e stindardul sub care se construieste drumul spre NWO, NU-I ASA???
Pai daca tot folosim stindardul asta, hai sa il folosim si acceptam TOTI...

These are YOUR rules, not mine.
Happy now?
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

johnysibiu

Se pare ca ei  (Monsanto, Chevron etc) au cam pus ochii pe noi.Am cam pus-o! Punct!

marian sima

De ce va mirati?
Tot ce se intampla se intampla datorita noua.
Il blamam pe fermierul care vrea industrializare si doreste sa-si mareasca profitul dar il ridicam in slavi pe apicultorul care foloseste industrializarea si ca si fermierul foloseste materialul biologic de la o firma,din materialul de la acea firma i-si creaza afacerea de mii de stupi.
Unde mai este diversitatea ?
Se regaseste in natura materialul biologic folosit?
Poate matcile de 1000 de dolari vin chiar de la Monsato ,nu a cumparat ei cel mai mare institut de apicultura din lume?

Atunci cum sta treaba ?
Nu va doriti toti industrializare?
Matci de 1000 de dolari ?
Pai atunci ce faceti?

mph

Angajații Monsanto nu consumă OMG

Se pare că Monsanto, una din cele mai mari companii de alimente modificate genetic (OMG), a interzis alimentele MG din cantinele propriei corporații
 

..................concluziile va apartin!!!!!!!!!............................

http://www.greenpeace.org/romania/ro/campanii/agricultura-sustenabila/activitati/Angajatii-Monsanto-nu-consuma-OMG/

marian sima

Daca nu pana de mult semintele pentru semanat erau ieftine cu implicarea unora au devenit scumpe.
Va mirati de matcile de 1000 de dolari ,ba unii deja au plecat in cautarea matcilor carora ei le zic PREMIUM,
O sa nimereasca aici. :P
http://saccsiv.wordpress.com/2012/04/26/dezastru-monsanto-se-va-ocupa-si-de-albine-a-cumparat-principala-firma-de-cercet

mph

Romanul gaseste solutii pentru orice situatie.