UE A INTRERUPT PLATILE PT MASURILE EUROPEENE

Creat de Kov iulian, Februarie 17, 2012, 06:03:26 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Profesorii nu merg la cursuri si fac Jumi/juma cu patronii care fac toti parte din camarilele locale. Este  foarte greu de demonstrat o asemenea hotie, mai ales ca sunt mii de cazuri identice in toata tara.
Si chestia asta se produce intr-un singur domeniu. Adaugati vama, alcool ,legume ,medicamente, energie samd si intrebati-va cum de mai exista tara asta.
Sa nu uiti Darie!

filip

#16
Cand am fost disponibilizat,am fost trimis de la SOMAJ la CONSILIERE.
Daca urmam un curs la final primeam 500 roni si o diploma.Nu am acceptat fiind vara si avand treaba in stupina.
Cat o fi fost suma per berbec instruit?
Berbec fiind zodia mea :D
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Alutus

In medie 2(doua) salarii minime. Berbecii nu au nici o vina in treaba asta.  Am niste vecini zidari care lucrau in tara. Trecu unul pe acolo si striga la ei: Ba care vreti diplome de zidari? Dati 500 si le luati peste o luna caci cursurile incepura deja  de cinci luni.
Sa nu uiti Darie!

scorpion

  Cursurile care se tin la Caciulata pentru cei care acceseaza fonduri europene au loc in hotelul cui credeti?
  ...........................al d-lui COCOS care este sotul cui credeti?
  ...........................al d-nei UDREA.
  Mamicutza lor de mafiotzi

POSTASUL

Citat din: scorpion din Februarie 23, 2012, 10:33:41 AM
  Cursurile care se tin la Caciulata pentru cei care acceseaza fonduri europene au loc in hotelul cui credeti?
  ...........................al d-lui COCOS care este sotul cui credeti?
  ...........................al d-nei UDREA.
  Mamicutza lor de mafiotzi
stai linistit ca asa este in toata tara , pdl isti trag tare sa pape ultimi bani de care vor mai avea parte  in viata lor
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Citat din: POSTASUL din Februarie 23, 2012, 07:30:17 PM
stai linistit ca asa este in toata tara , pdl isti trag tare sa pape ultimi bani de care vor mai avea parte  in viata lor
Crezi ca sunt ultimii? Dezerteaza ca de atatea ori si fug de la PDL la orice partid ar fi la guvernare.
Iar daca vine USL-ul, crezi ca astia nu vor fura la fel? Eu cred ca vor fura mai rau, pentru ca sunt mai flamanzi... de 8 ani fac foamea!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

....am impresia, ca foarte mare parte din aceste fonduri care sunt pompate in Romania din pacate au incurajat "NEMUNCA"... Au incurajat, FUGA DUPA BANI NEMUNCITI.

Vrei bani.,.?? In Romania zilelelor noasatre,  nici o problema . Vino cu o poveste, i-ti iei banii si sa fi sanatos.

Trebuia coana Europa, ca sa aiba grija, ca dupa ce "omori afacerea" pentru care s-au luat banii sa fii obligat sa dai toti banii inapoi, ...

romikele

Cei care vor "omori afacerea" vor avea de pierdut.

doru AN2

    Stimati colegi, haideti sa-i incercam si pe -ai lui DIACONESCU. Ce aduce la tv mi se par oameni seriosi. Cu cetateanul ala venit din SUA nascut la Galati care a facut HARWARD parca MOCANU il cheama ,mi se pare ca ar fi bine. Alta mentalitate alt comportament. Voi ce spuneti ???

mape 48-petru manea

eu spun ca Diaconescu minte poporul. Pana cand sa-i mai incercam.Invitatii de la otv seriosi cred ca nu stiu cu cine au
deaface

jonny_it

Citat din: doru AN2 din Februarie 28, 2012, 07:06:04 PM
    Stimati colegi, haideti sa-i incercam si pe -ai lui DIACONESCU. Ce aduce la tv mi se par oameni seriosi. Cu cetateanul ala venit din SUA nascut la Galati care a facut HARWARD parca MOCANU il cheama ,mi se pare ca ar fi bine. Alta mentalitate alt comportament. Voi ce spuneti ???

Diaconescu, puneti pe lista langa Vadim. Oricum tot respectul pentru modul de manipulare si pentru a obtine audiente. Are un target foarte bine fixat si se pare ca are succes. Target = persoane peste 55 de ani de la tara de obicei cu mai putin de 8 clase; gasiti pe internet sondaje si rapoarte despre audienta.

Cine e dl Mocanu, nu am auzit de el. Nu ma uit la OTV. Aveti ceva detalii, cu ce se ocupa, ce afaceri are, etc?

doru AN2

    Dati pe GOOGLE  HORIA MOCANU si aveti toate informatiile. Daca PP DD are succesul dorit zic ca asta va fi prim ministru.

pharaonu75

Parerea mea este ca imediat dupa alegeri PPDD se va alia cu cine da mai mult, pentru a face majoritatea parlamentara!
Va aplica tactica binecunoscuta a UDMR.
Sa nu va mire daca dupa alegeri vom avea o majoritate formata din PDL-UNPR-UDMR-PPDD!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

#28
Citat din: doru AN2 din Februarie 28, 2012, 07:06:04 PM
    Stimati colegi, haideti sa-i incercam si pe -ai lui DIACONESCU. Ce aduce la tv mi se par oameni seriosi. Cu cetateanul ala venit din SUA nascut la Galati care a facut HARWARD parca MOCANU il cheama ,mi se pare ca ar fi bine. Alta mentalitate alt comportament. Voi ce spuneti ???
Luai acest indemn in serios si-mi schimbai ochelarii pt a putea vedea mai bine. De asemenea imi dadui tichia jos ca sa aud mai bine. Nu-mi ascutii coltii caci aci este nevoie mai degraba de un malaxor de gunoaie. OTV este postul meu preferat atunci cand sunt oarecum indispus si doresc sa-mi recapat buna dispozitie.
Asadar : frumoasa treaba cu cei 20 000 Euroi. Frumoasa treaba cu ciocoii si justitia, dar la economie scapara o chestie: intarzierea nepermis de mare  in derularea proiectului sustinut de Balaceanca, Sapoca & Poiana mare, finantat de Rebu & Rosal cu obiectivul de a construi o fabrica de camasi de forta si pubele in apropierea statuii din Caracal, intrucat se anunta o crestere a cererii pe piata interna.
Nu stiu cine este  Mocanu ... Harvard. O fi ! Fiecare tara cu bolnavii ei! Optez mai degraba pentru Tolea Ciumac si consoarta sa Magda , ca astia precis o gasesc pe Elodia ,o dau la export si ne scot din criza. Daca Tolea Ciumac va refuza, varianta ar fi poponarul acela care sta la umbra la Jilava. Daca nici asta nu va fi de acord va trebui sa apelam la Morosanu...sau la alti bipezi cu IQ mai mare de 03.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Nu te lega de Morosanu... ca auzisem pe undeva pe la TV ca a absolvit facultatea de drept.  :P
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube