UE A INTRERUPT PLATILE PT MASURILE EUROPEENE

Creat de Kov iulian, Februarie 17, 2012, 06:03:26 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Acum au spus la stiri cum ca se vor intrerup fondurile pt cererile de plata masuri agricole .

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Mama lor ,  astia care sunt la putere fac tampenii, alalti din opozitie se duc si parasc la ue pa astilalti .

Si cine sufera, noi prostii care muncim si ne zbatem sa facem ceva cu tara asta .

pharaonu75

Este vorba de fondurile pe resurse umane, nu pe agricultura!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

filip

#2
Se da si spaga inapoi?
In urmatoarele 60 zile va fi control la sange ,evaziunea e tema.Scapa cine poate
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/evaziunea-fiscala-din-agricultura-in-viziunea-lui-ciolos-autoritatile-chiar-daca-nu-au-luat.html
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

#3
http://www.cresterea-albinelor.ro/?gclid=CJfluO-6pa4CFQIn3godejTTSQ
Afacere cu Albine
Afacerea ce poate aduce un profit de 1862€/Luna Din 50 de stupi
cresterea-albinelor.ro/Detalii
1862x12= :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

prisecarul

Citat din: filip din Februarie 17, 2012, 06:49:33 PM
http://www.cresterea-albinelor.ro/?gclid=CJfluO-6pa4CFQIn3godejTTSQ
Afacere cu Albine
Afacerea ce poate aduce un profit de 1862€/Luna Din 50 de stupi
cresterea-albinelor.ro/Detalii
1862x12= :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
cine dupa cine s-a luat?
maximis dupa ei, sau viceversa?
=)) =)) =)) =))
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

jonny_it

Citat din: filip din Februarie 17, 2012, 06:23:12 PM
Se da si spaga inapoi?
In urmatoarele 60 zile va fi control la sange ,evaziunea e tema.Scapa cine poate
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/evaziunea-fiscala-din-agricultura-in-viziunea-lui-ciolos-autoritatile-chiar-daca-nu-au-luat.html

Tot cei mici sunt verificati. Cei mari fac afaceri cu sute de milioane si amenda ia tot ala care are o taraba si vinde 2 flori pe zi... asa a fost tot timpul.

jonny_it

Citat din: prisecarul din Februarie 17, 2012, 07:13:37 PM
Citat din: filip din Februarie 17, 2012, 06:49:33 PM
http://www.cresterea-albinelor.ro/?gclid=CJfluO-6pa4CFQIn3godejTTSQ
Afacere cu Albine
Afacerea ce poate aduce un profit de 1862€/Luna Din 50 de stupi
cresterea-albinelor.ro/Detalii
1862x12= :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
cine dupa cine s-a luat?
maximis dupa ei, sau viceversa?
=)) =)) =)) =))


Am facut eu comanda, cred ca o sa ma distrez in momentul cand citesc .. sau nu?!  :)

Alutus

#7
     Cu voia d-voastre vin si eu cu niste completari. Acest domeniu al resurselor umane este supus presiunilor din partea grupurilor mafiote din politica. Sunt implicate mai ales neamurile lor. Starea aceasta dateaza de pe vremea guvernului Nastase cand ministru al integrarii europene ????? era tov Hildegard Puwak. Devalizarea este tacuta si mai putin vizibila. Care este mecanismul : printre altele  baietii destepti fac o multime de firme de asa zisa "formare profesionala" adica niste cursuri de recalificare care prevad instruire, consultanta etc . si evident baza materiala . Unele  se autofinanteaza iar altele beneficiaza de fonduri europene. Tara este capusata cu mii de asemenea firme pe care le putem identifica in ziare la anunturi de mica publicitate.  Cel mai vizibil caz este al juniorului Placinta mare profesor formator intr-o asemenea firma. Activitatile autorizate sunt multiple, insa cca 95% nu se realizeaza practic ci doar in acte. Se livreaza astfel o multime de diplome fara acoperire in realitatea competentelor. Sunt de fapt niste acte de jaf greu verificabile care au drept efect major si grav o deprofesionalizare a fortei de munca romanesti care se adauga la dezastrul invatamantului romanesc. Cel putin Nastase cu toate defectele lui a destituit-o destul de repede pe Puwak.
     

Sa nu uiti Darie!

jonny_it

Citat din: Alutus din Februarie 17, 2012, 08:31:40 PM
     Cu voia d-voastre vin si eu cu niste completari. Acest domeniu al resurselor umane este supus presiunilor din partea grupurilor mafiote din politica. Starea aceasta dateaza de pe vremea guvernului Nastase cand ministru al integrarii europene ????? era tov Puwak. Devalizarea este tacuta si mai putin vizibila. Care este mecanismul : printre altele  baietii destepti fac o multime de firme de asa zisa "formare profesionala" adica niste cursuri de recalificare care prevad instruire, consultanta etc . si evident baza materiala . Unele  se autofinanteaza iar altele beneficiaza de fonduri europene. Tara este capusat cu mii de asemenea firme pe care le putem identifica in ziare la anunturi de mica publicitate. Activitatile autorizate sunt multiple, insa cca 95% nu se realizeaza practic ci doar in acte. Se livreaza astfel o multime de diplome fara acoperire in realitatea competentelor. Sunt de fapt niste acte de jaf greu verificabile care au drept efect major si grav o deprofesionalizare a fortei de munca romanesti care se adauga la dezastrul invatamantului romanesc. Cel putin Nastase cu toate defectele lui a destitut-o destul de repede pe Puwak.
   

Sa inteleg ca acum este si mai rau decat pe vremea lui Nastase. UE inchide ochii pana la un punct, deci acum s-a depasit acel punct.
Daca baietii astia care ne conduc erau asa de corecti nu trebuia sa se blocheze fondurile pentru ca nu se mai cheltuiau bani aiurea(ceva mai multi decat primeste agricultura de ex..).

Alutus

Citat din: Kov iulian din Februarie 17, 2012, 06:03:26 PM
Acum au spus la stiri cum ca se vor intrerup fondurile pt cererile de plata masuri agricole .
Mama lor ,  astia care sunt la putere fac tampenii, alalti din opozitie se duc si parasc la ue pa astilalti .
A te face ca nu vezi hotia este o caracteristica nationala, dar crezi ca este si o virtute?. Se poate pune semnul egalitatii intre hot si  martor? Asta vrem noi sa le oferim copiilor si nepotilor nostrii : supravietuirea intre hoti?." Las' ca merge si-asa" este un mod de gandire milenar care a dus Romania in starea in care se afla . Patru milioane de romani au renuntat la obiceiul acesta si s-au dus in alta parte.
Sa nu uiti Darie!

Alutus

Am inteles in sfarsit care este mecanismul absorbtiei fondurilor europene la nivel guvernamental.
Prezumptia: UE 80% ; Guvernul Romaniei 20%
Pasii necesari:
1. Proiect aprobat
2. Guvernul Romaniei aloca initial din bugetul national  intreaga suma  pt finantarea proiectului.
3. Dupa finantarea proiectului se face decontarea la UE a 80% din suma totala.
Deci daca nu sunt bani de la buget nu se pot trage fondurile UE. Bani au fost dar acum sunt in alta parte.
Sa nu uiti Darie!

D006

Citat din: jonny_it din Februarie 17, 2012, 07:58:15 PM
Citat din: prisecarul din Februarie 17, 2012, 07:13:37 PM
Citat din: filip din Februarie 17, 2012, 06:49:33 PM
http://www.cresterea-albinelor.ro/?gclid=CJfluO-6pa4CFQIn3godejTTSQ
Afacere cu Albine
Afacerea ce poate aduce un profit de 1862€/Luna Din 50 de stupi
cresterea-albinelor.ro/Detalii
1862x12= :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
cine dupa cine s-a luat?
maximis dupa ei, sau viceversa?
=)) =)) =)) =))


Am facut eu comanda, cred ca o sa ma distrez in momentul cand citesc .. sau nu?!  :)

... =))..si eu am facut comanda.. dar cred ca o sa ma distrez de minune cind o sa refuz coletul... =))..

...o fi bine..o fi rau..??..naiba stie dar merita sa ii tavalim cum putem si noi.

Kov iulian

Citat din: pharaonu75 din Februarie 17, 2012, 06:22:36 PM
Este vorba de fondurile pe resurse umane, nu pe agricultura!

Este vorba despre acele fonduri cu care se plateau firmele de consultanta care realizau proiectele nui asa ?

Deci vom sfarsi prin a platii din buzunarele noastre costurile realizari proiectului .

bucovineanu

Eu am inteles ca s-au suspendat accesarea fondurilor in toate domeniile din cauza neregulilor in folosirea fondurilor pentru reconversia fortei de munca.

cristian87

toti smecherii de la oficiile de munca au facut asociatii si au organizat cursuri fictive de recalificare
participantii nu mergeau la cursuri dar primeau diploma
profesorii nu predau dar completau cataloage
asociatia primea bani UE
a mers cat a mers
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău