Tije strunjite lemn

Creat de flavius, Decembrie 21, 2010, 08:25:37 PM

« precedentul - următorul »

flavius

Baieti, am si eu nevoie de vreo 50 m liniari de bara strunjita de lemn, diametru intre 15-18 mm...ideal ar fi ca barele sa fie multiplu de 0.8 m, sa nu pierd mare lucru din ele...cunoasteti vreun furnizor de asa ceva, la un pret decent? (la toate magazinele de bricolaj din Pitesti asa ceva se vinde la niste preturi de zici ca-i aur...sau macar argint...)

Stima si respect,
Flavius
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

balasbebe

Ti-ar trebui ceva gen coada de matura. Are cam 20 mm. la noi in Zalau este o fabrica de cozi de matura. Nu ai specificat ce material doresti, adica esenta. Firma se numeste Paxtrans

balasbebe


balasbebe

In conditii de criza se poate negocia cu el. Este un om de treba care le face pe toate. Parca Pop se numeste.

flavius

e prea gros la 20 mm...maxim 16 mm in diametru, zic eu...

PS: pana la urma modific modelul, si poate merge si de 20 mm...hai ca vad ce si cum...

multam de idee...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

balasbebe

Mai este o fabrica care face tije pentru umerase. sunt de 12 mm. La 100 de bucati nu stiu daca accepta sa modifice freza.
Eu cred ca cei care fac  cozi de maturi au mai multe freze. Nu ai zis din ce esenta doresti.

flavius

rasinoase...sau fag, da' asta-i mai scump...raman la rasinoase...fara salcie sau plop, ca-s prea moi...la lungimea aia se rup prea repede...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

Florin-braileanul (FlorinI)

flavius... cauti, cauti
asta am inteles
dar zii si pentru ce, ca poate mai furam si noi o ideie, o traznaie
cine stie.... :wink2:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

antiopa din ardeal

Citat din: FlorinI din Decembrie 22, 2010, 01:00:11 AM
flavius... cauti, cauti
asta am inteles
dar zii si pentru ce, ca poate mai furam si noi o ideie, o traznaie
cine stie.... :wink2:
Am eu o banuiala - are nevoie de un patut pentru aia mica. Apropos d-le flavius, sa va traiasca "printesa" si sa fiti sanatosi sa o puteti creste si sa va aduca barza si un fratior pentru ea !
  In orasul nostru se fabrica cepuri pentru imbinari din lemn de fag (au striatii longitudinale dar eu zic ca nu arata rau). O sa ma interesez maine daca fac si cu diametrul mai mare de 12 mm. Lungimea maxima cred ca este de vreo 70-80 cm. Cu pretul nu cred ca e problema, se vand la kg. Daca sunt mai groase de 12 mm o sa va trimit un mp

pharaonu75

Tijele pentru patut sunt subtiri, nu de 1,8 cm. La 1,2 mm se fabrica si la Drajna de Jos, langa Valenii de Munte!!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube